آخرين خبر/ سويا در ليگ اسپانيا چهارم شد اما توانست فاتح ليگ اروپا شود تا فصل را درخشان تمام کند و حالا بايد در سوپرجام اروپا به مصاف برنده بازي پي اس جي و بايرن مونيخ برود.
به گزارش فوتبالي، يوفا هر فصل به تيم هاي حاضر در مسابقات اروپايي بر اساس عملکردشان پاداش مي دهد تا به نوعي آنها را به تلاش بيشتر در مسابقات ترغيب کند. سويا نيز که براي ششمين بار قهرمان ليگ اروپا شد، به خاطر عملکردش در مسابقات امسال 27 ميليون يورو پاداش مي گيرد که براي چنين باشگاهي مبلغ قابل توجهي است. آنها به خاطر نتايجشان 20.77 ميليون يورو پاداش مي گيرند، به خاطر سابقه شان در مسابقات اروپايي 3.42 ميليون يورو و به خاطر حضور در سوپرجام اروپا نيز 3.5 ميليون يورو. البته به اين مبلغ نيز درآمد حق پخش هم اضافه خواهد شد.
يوفا براي هر پيروزي در مرحله گروهي ليگ اروپا 570 هزار يورو پاداش گرفته و براي هر تساوي 19 هزار يورو. تيمي که در گروهش اول شود يک ميليون يورو پاداش مي گيرد و تيم دوم 500 هزار يورو. صعود به يک شانزدهم نهايي ليگ اروپا 500 هزار يورو پاداش دارد، صعود به يک هشتم نهايي 1.1 ميليون يورو، صعود به يک چهارم 1.5 ميليون يورو، صعود به نيمه نهايي 2.4 ميليون يورو، صعود به فينال 4.5 ميليون يورو. از سويي تيمي که قهرمان شود هم چهار ميليون يورو پاداش دريافت مي کند که از طرفي اين تيم به خاطر حضور در سوپرجام اروپا نيز 3.5 ميليون يوروي ديگر دريافت خواهد کرد.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد