آخرين خبر/ رونالد کومان به يکي از بزرگترين روياهايش دست پيدا کرد و توانست سرمربي بارسلونا شود، باشگاهي که خاطرات خوشي از دوران بازي در ان داشت و در اولين قهرماني اروپايي تاريخ کاتالان ها نيز در فينال مقابل سمپدوريا برايشان گلزني کرده بود. کومان که سالها در بارسلونا بازي کرده بود خيلي سريع پيشنهاد کاتالان ها را پذيرفت و به همراه همسرش بارتينا راهي بارسلونا شد.
به گزارش فوتبالي، يکي از نکات جالب اين جاست که کومان قبل از آن که بارتومئو براي جانشيني کيکه ستين با او تماس بگيرد، بدون اين که بداند سرمربي بارسلونا خواهد شد، يک خانه در اين شهر خريده بود. در حقيقت بارتينا همسر کومان اعلام کرده است که آنها به تازگي خانه اي را در شهر بارسلونا و در نزديکي محلي که بين سالهاي 1989 تا 1995 در آن زندگي مي کردند، خريده بودند و از اين که خريد خانه توسط آنها با حضور رونالد روي نيمکت بارسا مصادف شده ابراز خرسندي کرده است.
کومان علاقه خاصي به شهر بارسلونا دارد چرا که فرزندانش در اين شهر متولد شده اند و بسياري از موفقيت هاي فوتبالي خود را هم در اين شهر کسب کرده است. از سويي کومان رابطه بسيار گرمي با يوهان کرويف مربي و بازيکن اسطوره اي بارسلونا داشت. کرويف در زمان به دنيا آمدن دو تا از سه فرزند کومان به بيمارستان آمد و شخصا به رونالد تبريک گفت. وقتي کرويف درگذشت، کومان در موردش گفت:" فردي که از همه نظر شماره يک بود از ميان ما رفت. خيلي از اوقات به صورت خانوادگي کنار هم بوديم، در جشن تولد، پايان سال، جشن ها و... به همين خاطر از رفتنش ناراحت هستم."
البته کومان دو خاطره جالب ديگر را هم دارد. در حقيقت بعد از بازي بارسلونا و سوسيه داد، کرويف تصميم گرفت که رونالد را سوار خودروي خود کند تا با هم به سرعت به بارسلونا برگردند تا کومان به موقع به زمان به دنيا آمدن پسرش "تيم" برسد، آن هم در حالي که بقيه اعضاي تيم در هتل ماندند و شب را در باسک سپري کردند. اين دو هفت ساعت بي وقفه رانندگي کردند و به موقع به تولد بچه رسيدند. در زمان تولد يکي ديگر از بچه هاي کومان هم خانواده کرويف و خانواده سرمربي فعلي بارسلونا در کنار هم بودند که همسر کومان احساس درد مي کند و براي به دنيا آوردن بچه هر دو خانواده راهي بيمارستان مي شوند.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد