طرفداري/ صحبت هاي آنتونيو کونته تا حد زيادي بوي جدايي مي داد زيرا او گفت مسائلي پيش آمده که زندگي شخصي اش تحت الشعاع قرار گرفته و هر چيزي محدوديتي دارد. 
اينتر با وجود عملکرد خوب در ليگ اروپاي امسال، در بازي فينال موفق به فتح جام نشد و  با نتيجه 3-2 مغلوب سويا شد.
آنتونيو کونته پس از بازي در کنفرانس خبري گفت:

 بازي سخت و متعادلي بود که در نيمه دوم يک حادثه مي توانست شرايط را تغيير دهد. ما شانس گلزني داشتيم اما آن بدشانسي را آورديم و توپ به پاي روملو برخورد کرد. بنابراين به طور اجتناب ناپذير شرايط خيلي سخت شد. کيفيت و کارايي پاس هاي سويا در حال کاهش بود. ما مقابل تيم که بسيار باتجربه است و به چنين بازي هايي عادت دارد و اخيرا بارها قهرمان اين جام شده، تمام توانمان را گذاشتيم. اين تجربيات تفاوت را رقم زد.
 اين بچه ها به سختي کار و پيشرفت کرده اند. آنها به فينال ليگ اروپا رسيدند. خيلي از آنها اولين تجربه اروپايي خود را مي گذراندند. بنابراين بين ليگ قهرمانان و ليگ اروپا، حداقل خيلي از بازيکنان جوان ما براي آينده تجربه کسب کردند. اين براي آينده و همچنين اعتماد به نفس آنها بسيار مهم است. 
آنتونيو کونته و اينتر هفته آينده شرايط را ارزيابي مي کنند

 حالا بايد به ميلان برگرديم؛ دو يا سه روز تعطيل خواهيم بود و بعد با خونسردي ملاقات خواهيم کرد. ما تمام فصل را آناليز مي کنيم و در کمال آرامش به تمام مسائل توجه خواهيم کرد و سعي مي کنيم براي آينده اينتر برنامه ريزي کنيم؛ چه با من و چه بدون من. 
 نمي دانم فصل آينده مربي اينتر خواهم بود يا خير. ما به سختي کار کرديم و اين فصل از خيلي جهات، بسيار دشوار بود. بنابراين بايد کمي استراحت کنيم، با شرايط مواجه شويم و بهترين تصميم را براي اينتر بگيريم. به طور قطع، هيچ تلخي  و کدورتي بين ما وجود ندارد. ممکن است ديدگاه ها بر سر مسائل خاص، متفاوت باشد اما ما همه چيز را ارزيابي خواهيم کرد. شرايطي سختي بود و ما با آن کار کرديم. کار کردن به عنوان مربي اينتر براي من فوق العاده بود. از مالکان باشگاه بابت اين تجربه بزرگ تشکر مي کنم. اگر بتوانم يک چيز بکويم، اين است که: ارزشش را داشت و هميشه از کساني که اين موقعيت را به من دادند، تشکر مي کنم. 
 شما نمي دانيد ديدگاه من چيست. من حرف هاي خودم را در زمان مناسبش، با خونسردي خواهم گفت. مساله مهم اين است که همه چيز با هماهنگي و تعادل انجام شود. فارغ از هر چيز، اين تجربه مثبتي بود و از کساني که اين فرصت را به من دادند، تشکر مي کنم. اينجا به شدت و باشکوه از من استقبال شد. من تمام توانم را گذاشتم و بازيکنان هم تمام توان خود را گذاشتند. 
 هيچ کينه و بدخواهي از سمت من يا باشگاه وجود ندارد. اين ها کساني هستند که با آنها کار کرده ام. بنابراين مشکلي با هم نداريم. مساله بر سر طرز نگرش است. با تمام احترام به همه، من امسال با موقعيت هايي مواجه شدم که آن را دوست نداشتم. من يک خانواده دارم و بايد درک کنم که فوتبال اولويت اول من است يا خانواده ام زيرا اگر بعضي شرايط روي خانواده ام تاثير بگذارد، قابل قبول نيست. هر چيزي، محدوديت خودش را دارد. بايد ببينم محدوديت هاي من چيست. ما بدون کينه و کدورت، شرايط را شفاف خواهيم کرد زيرا من هميشه قدردان اين موقعيت خواهم بود که يک سال فوق العاده را در اينتر سپري کردم اما از سوي مقابل، سال بسار سختي بود. اگر فکر مي کنيد من از حرف هايم عقب نشيني خواهم کرد، اشتباه مي کنيد. من چيزي را که فکر مي کردم، به زبان آوردم. شما حرف هاي مرا شنيديد و حرف هاي من تغيير نکرده است. 
 اتفاقي افتاد و دامن زدن به آن فايده اي ندارد. ما بايد ببينيم همه آماده هستند تا براي سال آينده اتفاقات امسال براي من تکرار نشود يا خير. من شرايط را ارزيابي مي کنم و رئيس باشگاه هم حق دارد شرايط را ارزيابي کند. من نظراتم را به مديران خواهم گفت. هميشه براي اين فرصت بزرگ از آنها متشکر خواهم بود. بپه ماروتا، پيرو آسيليو، همه آنها معتقد بودند که من بايد بيايم و هميشه از آنها ممنون خواهم بود. سال سختي بود. هر چيزي، محدوديت خودش را دارد و اگر شرايط، زندگي شخصي مرا تحت الشعاع قرار دهد، اين ديگر هرگز قابل قبول نخواهد بود. 


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد