طرفداری/ صحبت های آنتونیو کونته تا حد زیادی بوی جدایی می داد زیرا او گفت مسائلی پیش آمده که زندگی شخصی اش تحت الشعاع قرار گرفته و هر چیزی محدودیتی دارد. 
اینتر با وجود عملکرد خوب در لیگ اروپای امسال، در بازی فینال موفق به فتح جام نشد و  با نتیجه 3-2 مغلوب سویا شد.
آنتونیو کونته پس از بازی در کنفرانس خبری گفت:

 بازی سخت و متعادلی بود که در نیمه دوم یک حادثه می توانست شرایط را تغییر دهد. ما شانس گلزنی داشتیم اما آن بدشانسی را آوردیم و توپ به پای روملو برخورد کرد. بنابراین به طور اجتناب ناپذیر شرایط خیلی سخت شد. کیفیت و کارایی پاس های سویا در حال کاهش بود. ما مقابل تیم که بسیار باتجربه است و به چنین بازی هایی عادت دارد و اخیرا بارها قهرمان این جام شده، تمام توانمان را گذاشتیم. این تجربیات تفاوت را رقم زد.
 این بچه ها به سختی کار و پیشرفت کرده اند. آنها به فینال لیگ اروپا رسیدند. خیلی از آنها اولین تجربه اروپایی خود را می گذراندند. بنابراین بین لیگ قهرمانان و لیگ اروپا، حداقل خیلی از بازیکنان جوان ما برای آینده تجربه کسب کردند. این برای آینده و همچنین اعتماد به نفس آنها بسیار مهم است. 
آنتونیو کونته و اینتر هفته آینده شرایط را ارزیابی می کنند
 حالا باید به میلان برگردیم؛ دو یا سه روز تعطیل خواهیم بود و بعد با خونسردی ملاقات خواهیم کرد. ما تمام فصل را آنالیز می کنیم و در کمال آرامش به تمام مسائل توجه خواهیم کرد و سعی می کنیم برای آینده اینتر برنامه ریزی کنیم؛ چه با من و چه بدون من. 
 نمی دانم فصل آینده مربی اینتر خواهم بود یا خیر. ما به سختی کار کردیم و این فصل از خیلی جهات، بسیار دشوار بود. بنابراین باید کمی استراحت کنیم، با شرایط مواجه شویم و بهترین تصمیم را برای اینتر بگیریم. به طور قطع، هیچ تلخی  و کدورتی بین ما وجود ندارد. ممکن است دیدگاه ها بر سر مسائل خاص، متفاوت باشد اما ما همه چیز را ارزیابی خواهیم کرد. شرایطی سختی بود و ما با آن کار کردیم. کار کردن به عنوان مربی اینتر برای من فوق العاده بود. از مالکان باشگاه بابت این تجربه بزرگ تشکر می کنم. اگر بتوانم یک چیز بکویم، این است که: ارزشش را داشت و همیشه از کسانی که این موقعیت را به من دادند، تشکر می کنم. 
 شما نمی دانید دیدگاه من چیست. من حرف های خودم را در زمان مناسبش، با خونسردی خواهم گفت. مساله مهم این است که همه چیز با هماهنگی و تعادل انجام شود. فارغ از هر چیز، این تجربه مثبتی بود و از کسانی که این فرصت را به من دادند، تشکر می کنم. اینجا به شدت و باشکوه از من استقبال شد. من تمام توانم را گذاشتم و بازیکنان هم تمام توان خود را گذاشتند. 
 هیچ کینه و بدخواهی از سمت من یا باشگاه وجود ندارد. این ها کسانی هستند که با آنها کار کرده ام. بنابراین مشکلی با هم نداریم. مساله بر سر طرز نگرش است. با تمام احترام به همه، من امسال با موقعیت هایی مواجه شدم که آن را دوست نداشتم. من یک خانواده دارم و باید درک کنم که فوتبال اولویت اول من است یا خانواده ام زیرا اگر بعضی شرایط روی خانواده ام تاثیر بگذارد، قابل قبول نیست. هر چیزی، محدودیت خودش را دارد. باید ببینم محدودیت های من چیست. ما بدون کینه و کدورت، شرایط را شفاف خواهیم کرد زیرا من همیشه قدردان این موقعیت خواهم بود که یک سال فوق العاده را در اینتر سپری کردم اما از سوی مقابل، سال بسار سختی بود. اگر فکر می کنید من از حرف هایم عقب نشینی خواهم کرد، اشتباه می کنید. من چیزی را که فکر می کردم، به زبان آوردم. شما حرف های مرا شنیدید و حرف های من تغییر نکرده است. 
 اتفاقی افتاد و دامن زدن به آن فایده ای ندارد. ما باید ببینیم همه آماده هستند تا برای سال آینده اتفاقات امسال برای من تکرار نشود یا خیر. من شرایط را ارزیابی می کنم و رئیس باشگاه هم حق دارد شرایط را ارزیابی کند. من نظراتم را به مدیران خواهم گفت. همیشه برای این فرصت بزرگ از آنها متشکر خواهم بود. بپه ماروتا، پیرو آسیلیو، همه آنها معتقد بودند که من باید بیایم و همیشه از آنها ممنون خواهم بود. سال سختی بود. هر چیزی، محدودیت خودش را دارد و اگر شرایط، زندگی شخصی مرا تحت الشعاع قرار دهد، این دیگر هرگز قابل قبول نخواهد بود. 


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید