مهر/ تيم فوتبال سويا اسپانيا با پيروزي در ديدار فينال مقابل اينتر به قهرماني ليگ اروپا رسيد.

فينال رقابت هاي ليگ ۲۰۲۰ اروپا بامداد شنبه با پيروزي سه بر دو سويا مقابل اينتر ايتاليا به پايان رسيد تا شاگردان خولن لوپتگي جشن قهرماني خود را در ورزشگاه «راين انرژي» شهر کلن آلمان برگزار کنند.
دي يانگ (۱۲ و ۳۳) و ديگو کارلوس (۷۴) براي سواي و روملو لوکاکو (۵- پنالتي) و ئيگو گودين (۳۶) براي اينتر گلزني کردند.
اين ديدار در حالي به سود سويا تمام شد که ابتداي بازي شاگردان آنتونيو کونته صاحب توپ و ميدان بودند اما هر چه از زمان بازي گذشت تاکتيک هاي خولن لوپتگي براي سويا نتايج بهتري را به همراه داشت تا اين تيم با ارائه بازي کم نقص به قهرماني ليگ اروپا در سال ۲۰۲۰ برسد.
اين ديدار که درگيري هاي زيادي را در اواخر بازي به همراه داشت مي تواند تبعات سنگيني را براي اينتر به همراه داشته باشد. تيمي که بار ديگر با کونته از رسيدن به جام باز ماند تا شانس اين مربي براي بقا در راس کادرفني نراتزوري با دشواري روبرو شود.
کونته درباره سرنوشت خود پس از شکست در فينال تاکيد کرد: به حريف تبريک مي گويم. الان هم نمي دانم روي نيمکت اينتر به کارم ادامه مي دهم يا خير. 
خولن لوپتگي، سرمربي سويا درباره قهرماني سويا گفت: لايق پيروزي و قهرماني بوديم. شعار سويا را در زمين پياده کرديم. آنها مي گويند هرگز تسليم نمي شويم و براي پيروزي مبارزه مي کنيم. بازيکنانم فوق العاده هستند و نمايش درخشاني داشتند.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد