خبر ورزشي/ فولاد خوزستان با جواد نکونام دست به کار بزرگي زدند و با حضور سپاهان و تراکتور بعد از استقلال سومي را از آن خود کرد.
 
خوشبين‌ترين هوادار فولاد خوزستان هم ابتداي فصل باور نمي‌کرد تيمش در پايان فصل سوم شود و سهميه پلي‌آف ليگ قهرمانان آسيا را به دست آورد، اما فولاد خوزستان با جواد نکونام دست به کار بزرگي زدند و با حضور سپاهان و تراکتور بعد از استقلال سومي را از آن خود کرد.
کافي است صحبت‌هاي جواد نکونام را در ابتداي فصل به ياد بياوريد، او گفت: «فولاد نه براي قهرماني بسته شده و نه کسب سهميه آسيايي!» البته او يک قول داد و آن اين بود که هيچ تيمي نه تنها در اهواز، بلکه در هيچ شهري نتواند به راحتي فولاد را اذيت کند و شکست دهد، قولي که نکونام به آن پايبند بود.
گر چه فولاد از نظر امکانات ابزاري مشکلي نداشت، ولي بودجه اين تيم مثل تراکتور يا سپاهان فوق‌العاده نبود و حتي نسبت به دو تيم ديگر از نظر بازيکن غني نبود، اما بر خلاف نماينده‌هاي اصفهان و تبريز، يک تيم متحد بود. شاگردان نکونام ابتداي فصل را با فراز و نشيب آغاز کردند؛ در سه بازي اول فقط دو امتياز کسب کردند و گر چه در تيم فولاد بازيکن کهکشاني نبود، اما جواناني بودند که با جان و دل براي تيم به ميدان مي‌رفتند. وقتي در نيم‌فصل دو، سه بازيکن به تيم پيوستند، آن زمان بود که جواد نکونام به دستيارانش گفت، از حالا بايد به فکر کسب سهميه آسيايي باشيم، بنابراين پروژه رسيدن به يکي از رده‌هاي دوم و سوم، تبديل به هدف اصلي فولادي‌ها شد. نتايجي که اين تيم به دست آورد، نشان از انگيزه بالاي شاگردان نکونام داشت. جالب است بدانيد سبک بازي تيم نکونام الگويي از تفکرات کارلوس کي‌روش است و نکونام به واسطه چند سال شاگردي اين مرد پرتغالي، تجربه گرانبهايي را به دست آورده بود تا تيمش به رغم داشتن مالکيت توپ نسبت به حريفان، روي ضد حمله و ضربات ايستگاهي به گل برسد. دقيقاً با اين سيستم نکونام توانست به هدفش برسد. البته بايد به حمايت همه‌جانبه مديران باشگاه فولاد هم اشاره کرد. آن‌ها در کنار برنامه‌ريزي و هدف کادر فني، حمايت بسيار خوبي انجام دادند تا رؤياي حضور فولاد در آسيا رقم بخورد. البته تيم فولاد خوزستان بايد از حالا به فکر تقويت تيم براي حضور در پلي‌آف ليگ قهرمانان آسيا باشد تا در آن تورنمنت مهم آسيايي نيز عملکرد موفقي داشته باشد.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد