ورزش 3/ رامين رضاييان مزد پشتکار و ممارستش در تمرين را در روزهاي وقفه ليگ قطر به دليل کرونا را گرفت.
دفاع راست ايراني تيم الشحانيه در پايان يک فصل درخشان، الان جلوتر از  ديگر لژيونرهاي ايراني يک سال ديگر به زندگي فوتبالي خود در ليگ ستارگان و در کشور قطر ادامه خواهد داد. او با ثبت 13 گل به عنوان يک دفاع راست آماري فوق العاده از خود به جا گذاشته و ديشب عملکرد او در طول فصل بحث اصلي برنامه مشهور المجلس در شبکه الکاس قطر بود.
اين در حاليست که صبح امروز نيز روزنامه معتبر الرايه قطر که موثق ترين اخبار را در خصوص فوتبال اين کشور منتشر مي کند، خبر از حضور رامين رضاييان در تيم العربي داده که به تازگي با مرتضي پورعلي گنجي مدافع ايراني خود که عازم چين و تيم شن‌زن است، قطع همکاري کرده است.
در برنامه شب گذشته المجلس کارشناس سوري اين برنامه درباره پيشنهادات تيم هاي الغرافه و السيليه اما به طور مشخص از السد، الريان و الدحيل هم صحبت کرد. سه باشگاهي که رامين رضاييان قطعا علاقه دارد فوتبال خود را در يکي از آنها ادامه داد. به خصوص اينکه او بعد از دو فصل درخشان در تيم الشحانيه که يک تيم قعر جدولي و با بنيه اي ضعيف است و تثبيت خود به عنوان بهترين مدافع راست ليگ در دو سال متوالي، جاي خود را در يک تيم مهمتر مي بيند.
تيم الشحانيه در فصل گذشته و در اواخر مسابقات با سيستم 2-5-3 به ميدان مي‌رفت و اين فرصت را به رضاييان مي داد تا به عنوان يک مدافع راست در شرايطي قرار گيرد که به آن علاقه دارد. اينکه همواره در زمين حريف و در حوالي محوطه جريمه مترصد فرصت و گلزني باشد. بنا به گفته سرمربي الشحانيه اين بوده که وقتي تيم گل مي خورد رضاييان را به عنوان بازيکن آزاد به جلو مي فرستادند و او با اين آزادي عمل فصل را با 13 گل به پايان رسانده که يک آمار فوق العاده براي يک مدافع راست به حساب مي‌آيد. جالب اينکه او به عنوان پنالتي زن اول الشحانيه در فصلي که گذشت بود و البته سه پنالتي نيز خودش از رقبا گرفته است.
با اين وصف و در شرايطي که رضاييان در استراحت پس از فصل فشرده ليگ ستارگان است که البته با ناکامي تيم باشگاهي‌اش به پايان رسيد؛ امکان بازگشت او به فوتبال ايران حداقل دو فصل ديگر به تعويق افتاده است و شايد رضاييان نيز به جمع بازيکناني بپيوندد که فوتبال شان را در خارج از ايران تمام مي کند.
او سابقه بازي در راه آهن، صبا و پرسپوليس و اوستنده بلژيک را در کارنامه دارد و بعد از جام جهاني و در شرايطي که در انتظار يک انتقال اروپايي بود در نهايت با واقع گرايي بازي در ليگ ستارگان قطر را پذيرفت و در دو سال طوري تمرين کرد و نمايش داد که حالا به عنوان يکي از ستارگان اين ليگ عملکردي مناسب براي انتقال هاي بزرگتر از خود به جا گذاشته است. اگرچه خودش دوست داشته کمي زودتر و در سن و سال پايين تر به فوتبال خارج از ايران مي رفت تا بتواند در اروپا دوام بيشتري بياورد.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد