خبر ورزشي/ مديرعامل باشگاه فولاد خوزستان با بيان اينکه هم خودش و هم جواد نکونام فصل آينده در فولاد حضور خواهند داشت، گفت: دعوا با ويلموتس را بايد ادامه بدهيم چون براي شکست او اميد هست.
سعيد آذري تا پيش از شروع اين فصل مديرعامل باشگاه ذوب آهن بود، اما شب قبل از اولين بازي اين تيم در ليگ، از مديريت ذوب آهن کنار گذاشته شد. آذري سپس به فولاد خوزستان رفت و مديريت اين باشگاه را قبول کرد. آذري با تيمي که جواد نکونام سرمربي اش بود، در اين فصل موفق شد در نهايت در جايگاه سوم ليگ قرار بگيرد و صاحب سهميه آسيايي شود؛ در حالي که ذوب آهن کارش را در رده دوازدهم جدول به پايان رساند.
آذري در تازه‌ترين گفتگوي خود، ضمن اشاره به نخستين تجربه مديريتي اش در فولاد، از مسئولان ورزش استان اصفهان و برخورد‌هايي که باعث اخراجش از باشگاه ذوب آهن شد انتقاد و اعلام کرد ورزش اصفهان دست «کوتوله ها» است. وي که عضو مجمع فدراسيون فوتبال هم هست، اظهار اميدواري کرد که فدراسيون فوتبال مي‌تواند در پرونده دادخواهي مارک ويلموتس به نتيجه برسد.
سخت‌ترين فصل مديريت ورزشي ام بود
اين سخت‌ترين فصل مديريتي من از سال ۱۳۸۳ برايم بود. اين تجربه‌اي بود که خيلي خوب تمام شد، ولي کسب هر تجربه‌اي بهاي سنگيني دارد. خدا را شکر مي‌کنم با پرداخت اين بها به جايي رسيديم که مي‌توانيم سرمان را بالا بگيريم. هم از نظر مادي هم معنوي بهاي سنگيني داديم. دو سه بازيکن ما رباط پاره کردند. علاوه بر اين خستگي مفرط بازيکنان که ممکن است فصل بعد اثراتش را ببينيم. شايد خيلي‌ها به اين مسائل فکر نکنند. بحث هزينه‌هاي سنگين تيمداري، گرفتن پرواز اختصاصي و ... به ما تحميل شد، ولي خدا را شکر مي‌کنم که در نهايت هم اعضاي هيات مديره شرکت سهامي شرکت فولاد، مديران باشگاه و هواداران در شب پاياني به کمترين چيزي که حقش را داشتند، رسيدند.
نکونام مي‌ماند؛ اگر مشکلي پيش نيايد من هم هستم
در يکي دو روز گذشته صحبت‌هايي با جواد نکونام براي فصل بعد انجام شد. با آقاي علي محمدي هم که عنصر اصلي موفقيت کارخانه است صحبت‌هايي داشته ايم. استراتژي هايمان تدوين شده است. اگر خدا بخواهد در خدمت فولاد خواهيم بود مگر اتفاق غير مترقبه‌اي رخ بدهد بخصوص براي من که خانواده ام بسيار مهم است. دوري از خانواده براي من که شرايط ويژه‌اي دارم شايد باعث شود اتفاق جديدي رخ بدهد.
تقويت تيم براي آسيا؟
يکي دو روز به بچه‌ها و جواد استراحت داديم، چون خيلي فشار تحمل کرد. دست همه بازيکنان و کادر فني را مي‌بوسم. فصل سختي را پشت سر گذاشتيم.
مديريت ورزش اصفهان «کوتوله» پروري است
در ارتباط با بحث بازگشت به ذوب آهن، هفته پيش هواداران خونگرم ذوب آهن و سپاهان در فضاي مجازي مطالبه‌اي براي مديريت بنده داشتند. ظاهرا آقاي استاندار اصفهان هم توييتي براي مديرعامل کارخانه زده است که "آذري را برگردانيد"، ولي از همينجا مي‌گويم کارم در ذوب آهن تمام شده است. شرايط ذوب آهن عوض نشده است. کساني که مرا اخراج کردند هنوز در اين باشگاه حضور دارند. اتفاقا آن‌ها بايد جوابگوي عملکردشان در اين فصل باشد. مديريت اصفهان کوتوله پروري شده است. فرقي هم نمي‌کند کجاي ورزش باشد؛ کوتوله‌هايي که به اين و آن وصل هستند.
به من توهين و افترا زدند
جالب است زماني يکي از اعضاي هيات مديره را مي‌خواستند معرفي کنند، به يکي از اين آقايان گفتم اين عضو جديد در حد و اندازه هيات مديره نيست، ولي ايشان اصرار داشت که او هم باشد. اين آدم‌ها در ورزش اصفهان رشد کردند و تبعاتش را ديديد. وقتي اين آدم‌ها در اين ساختار باشند براي ما جايگاهي نيست. کار کردن ما کنار اين آدم‌ها توهين به سابقه خودمان است. آن‌ها با توهين و افترا ما را رها کردند. يزدي زاده به عنوان مدير کارخانه ذوب آهن تابع تصميم اين آدم‌ها بود.
اگر پول ويلموتس به بلژيک نرفته باشد کار ما راحت است
به عنوان عضوي از مجمع فدراسيون فوتبال، از شب گذشته خطي را در بررسي قرارداد مارک ويلموتس سرمربي سابق تيم ملي شروع کردم و چيز‌هايي متوجه شدم که خارج از بحث قرارداد است. برايم سئوال است ويلموتس ۲ ميليون دلار را چطور از ايران بيرون برده است؛ آنهم به اتحاديه اروپا که حتي براي ۱۰ هزار دلار سند مي‌خواهند. ظاهرا پول ويلموتس از بانک زراعت ترکيه خارج نشده است؛ اگر نشده و به بلژيک نرفته است کارمان را راحت مي‌کند. البته پيچيدگي خاصي دارد.
بايد دعوا با ويلموتس را ادامه بدهيم
شب گذشته مي‌خواستم با آقاي قاضي زاده هاشمي صحبت کنم. مي‌شود در اين پرونده کمک کرد. اين نويد را مي‌دهم اگر يک تيم حرفه‌اي و حقوقي داشته باشيم، مي‌توانيم طرح دعوا کنيم. فکر نکنيم زود در اين پرونده مي‌بازيم. اين دعوا را بايد ادامه بدهيم. بارقه‌هاي کوچکي از اميد هست، ولي در ساختار قرارداد يکسري عزيزاني که اول به ويلموتس متمايل بودند، پشت تاج و فدراسيون قبل پنهان شده اند. الان مهدي تاج را سيبل کرده ايم. البته ايشان بايد پاسخگو باشد.
هيات مديره مثل برق پشت تاج را خالي کرد
هيات رئيسه فدراسيون فوتبال باوجود امضاي قرارداد مارک ويلموتس، عين برق پشت تاج را خالي کرد. اگر اساسنامه فدراسيون خوب تدوين مي‌شد مشکلات کمتر بود. بهتر است به جاي نق زدن و دراز کردن انگشت اتهام به سمت کسي، دنبال کساني باشيم که پتانسيل حقوقي داشته باشند. شايد توانستيم ويلموتس را تسليم کنيم.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد