ورزش 3/ لغو يا برگزاري دربي يکي از سوژه هاي اين روزهاي فوتبال ايران شده است.
روز چهارشنبه پنجم شهريور در يکي از ديدارهاي مرحله نيمه نهايي جام حذفي، تيم هاي استقلال و پرسپوليس به مصاف هم مي روند. از روزهاي گذشته خبرهايي مبني بر لغو دربي به گوش مي رسيد ولي هرگز به صورت رسمي اعلام نشد اين درخواست لغو دربي از سوي کدام تيم است ولي بنظر مي رسيد فرهاد مجيدي خواستار لغو اين بازي بوده است.
حتي در اين زمينه نيز گفته مي شود فرهاد مجيدي با سرمربي رقيب تماس تلفني طولاني مدتي داشته و از گل محمدي درخواست لغو اين ديدار را کرده است. ظاهرا فرصت کم براي شروع نقل و انتقالات و ارائه ليست آسيايي در 9 شهريور و سپس ازسرگيري مجدد رقابت هاي جام باشگاههاي آسيا، دلايل فرهاد براي پيشنهاد لغو اين ديدار بوده است.
روزنامه هدف نيز در چاپ صبح امروزش خبر از توفق دو سرمربي براي لغو اين ديدار داد و حتي از تيتر توافق قرن براي لغو دربي استفاده کرد. اخباري که تا شب گذشته درخصوص اين ديدار به گوش مي رسيد، حکايت از لغو شهرآورد نيمه نهايي جام حذفي داشت.
در حاليکه زمزمه هايي مبني بر موافقت گل محمدي با لغو دربي شنيده مي شد تا اينکه سرمربي پرسپوليس شب گذشته با انتشار يک استوري، اعلام کرد دربي در تاريخ قبلي برگزار خواهد شد. گل محمدي در اين استوري نوشته بود: «بنا به دلايلي تعويق بازي پيشنهاد شد ولي با دلايل ديگر دربي انجام خواهد شد.»
پس از اين استوري، محمد نوريفر مديررسانه اي استقلال با انتشار يک استوري در صفحه شخصي اش در اينستاگرام نوشت: «يحيي و فرهاد در چند روز گذشته با هم در تماس بودند. (نه فقط جمعه) هر دو طرف موافق تغيير تاريخ دربي بودند، اما اصرارهايي وجود دارد که دربي و فينال حذفي در تاريخ مقرر برگزار شود و به همين خاطر منتظر دربي روز چهارشنبه باشيد.»
صبح امروز نيز يک استوري عجيب از سرمربي استقلال در فضاي مجازي منتشر شد. در اين استوري، فرهاد مجيدي از آن شعر معروفي که همگان را به ياد مرحوم ناصر حجازي مي اندازد، استفاده کرده و نوشته است: « من آن گلبرگ مغرورم که مي‌ميرم ز بي‌آبي، ولي با ذلت و خواري پي شبنم نمي‌گردم. بي‌صبرانه منتظر بازي چهارشنبه هستم.» البته در اصالت اين استوري ترديدهايي وجود دارد چرا که هم اکنون اين استوري در صفحه شخصي فرهاد مجيدي وجود ندارد.
امروز نيز سهيل مهدي سرپرست کميته مسابقات سازمان ليگ به لغو اين ديدار واکنش نشان داد. مهدي در اين خصوص گفت: «من درباره لغو بازي تصميم گيرنده نيستم زيرا کميته مسابقات تنها مسئول برگزاري بازي است و هيات رئيسه سازمان ليگ هم تاکنون نظر خود را براي لغو بازي به ما اعلام نکرده است.»
مسئول برگزاري مسابقات جام حذفي نيز آخرين نفري است که در اين خصوص اظهار نظر کرده است. اميرحسين روشنک، در خصوص درخواست سرمربيان استقلال تهران و پرسپوليس مبني بر تعويق زمان برگزاري دربي پايتخت در نيمه نهايي جام حذفي فوتبال کشور گفت: باشگاه استقلال تهران نامه اي رسمي ارسال کرد که جلسه اي را بابت آن در سازمان ليگ داشتيم. با اين حال باشگاه پرسپوليس بطور شفاهي چنين درخواستي را مطرح کرد. قطعا با تعويق زمان برگزاري دربي در زمان ديگر مخالف هستيم و اين موضوع را به مسئولان هر دو باشگاه نيز اعلام کرديم. به هر حال برنامه ريزي هايي را انجام داديم که امکان تغيير در آن با توجه به تقويمي که تيم ها در ليگ قهرمانان آسيا و همچنين شروع فصل آينده ليگ برتر دارند امکان پذير نيست.
به هر حال با اظهارنظرات انجام شده، به نظر مي رسد بايد روز چهارشنبه منتظر دربي نود و سوم دو تيم استقلال و پرسپوليس باشيم. يک روز قبل از شهرآورد، تيم هاي تراکتورسازي و نفت مسجدسليمان در تبريز به مصاف هم مي روند.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد