ورزش 3/ هر چند سازمان ليگ تاريخ جديد بازي هاي ليگ برتر را اعلام کرده اما با توجه به اعلام رسمي زمان نقل و انتقالات براحتي مي توان شروع فصل جديد بازي را را حدس زد.
بر اساس قوانين فيفا فدراسيون هاي ملي مي توانند 12 هفته يعني 84 روز براي نقل و انتقالات ابتداي فصل در نظر بگيرند که کميته نقل و انتقالات سازمان ليگ اين کار را انجام داده و اعلام کرده تيم ها از 6 شهريور تا 29 آبان مي توانند بازيکن جديد به ترکيب خود اضافه کنند؛ در تعيين اين زمان دقت هاي لازم صورت گرفته به اين خاطر که تيم هاي حاضر در ليگ قهرمانان آسيا مي توانند با در اختيار گرفتن بازيکنان جديد وارد بازي هاي باقي مانده اين تورنمنت شوند.
در فصول گذشته نقل و انتقالات چهار هفته از شروع فصل جديد بازي ها را در نظر مي گرفته؛ همانند ليگ هاي اروپايي تا تيم ها اشتباهات خود در جذب بازيکن در ابتداي فصل را اصلاح کنند. اين قانون هم چنين به بازيکنان اين فرصت را مي دهد تا اگر از انتخاب تيم جديد خود راضي به نظر نمي رسند تيم خود را پيش از فرا رسيدن پنجره زمستاني تغيير دهند. بر اين اساس پيش بيني مي شود فصل جديد ليگ برتر اواخر مهر يا روزهاي ابتدايي آبان استارت بخورد. در چنين شرايطي 4 هفته از بازي هاي فصل جديد ليگ برتر برگزار مي شود و بعد پرونده نقل و انتقالات در تاريخ 29 آبان بسته مي شود.
از آنجايي که تيم ها براي آماده سازي نياز به 6 تا 8 هفته زمان دارند و شروع بازي ها از اواخر مهر يا اوايل آبان پيش بيني مي شود دور جديد تمرينات تيم هاي ليگ برتر از دهه سوم شهريور آغاز شود.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد