ورزش 3/ مهاجم جوان تيم پيکان که نيمي از گل‌هاي خود در ليگ نوزدهم را از روي نقطه پنالتي به ثمر برساند، نتوانست عنوان آقاي گلي را در پايان فصل از آن خود کند.
سرانجام رقابت تنگاتنگ و سي هفته‌اي بازيکنان براي رسيدن به عنوان آقاي گلي، شيخ دياباته مهاجم بلندقامت و فرصت‌طلب آبي‌ها توانست به تنهايي و با ثبت 15 گل عنوان آقاي گلي ليگ برتر را از آن خود کند؛ اما شيخ دياباته براي رسيدن به اين عنوان رقباي سرسختي چون شهريار مغانلو، عيسي آل کثير، علي عليپور، مهدي ترابي و مهدي قايدي داشت. رقابتي که تا هفته پاياني وجود داشت و حتي مي‌توانست به مانند ليگ هجدهم با عنوان آقاي مشترگ به پايان برسد.
چرا که تا پايان نيمه نخست روز پاياني ليگ نوزدهم، شهريار مغانلو و شيخ دياباته با 13 گل هر دو در جدول حضور داشتند اما در نيمه دوم ديدار استقلال و شاهين ورق بازگشت و دياباته با دبل خود از مغانلو گريخت تا به تنهايي کفش‌طلا را از آن خود کند؛ نکته جالب اين‌که مغانلو براي رسيدن به جمع بهترين گلزنان فصل، بيشتر از ساير رقبا از روي نقطه پنالتي گل‌زني کرد اما گلزني‌هاي متوالي از روي نقطه پنالتي هم نتوانست کفش طلا براي اين مهاجم جوان پيکان به ارمغان آورد.
اگر بخواهيم جدول گلزنان را بدون احتساب ضربات پنالتي در نظر بگيريم، شهريار مغانلو سقوط آزاد جالبي را در جدول خواهد داشت:
1. شيخ دياباته - 12 گل (+3 گل پنالتي)
2. علي عليپور - 11 گل (+1 گل پنالتي)
3. مهدي قايدي - 10 گل
4. ارسلان مطهري - 10 گل
...
8. شهريار مغانلو - 7 گل (+6 گل پنالتي)


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد