ورزش 3/ تيم فوتبال آلومينيوم اراک در حالي به عنوان دومين تيم از ليگ دسته اول راهي ليگ برتر شد که در نيم فصل دوم بهترين نتيجه را در بين تمامي تيم ها کسب کرد.
نماينده اراک در نيم فصل اول با 26 امتياز در مکان هفتم جدول جاي داشت و به نظر کار اين تيم براي صعود به ليگ برتر دشوار بود؛ با اين حال اما با حضور رسول خطيبي در کادرفني اين تيم در نيم فصل دوم، 37 امتياز از 17 بازي کسب کرد تا بالاتر از تيم هوادار 36 امتيازي به عنوان بهترين تيم نيم فصل دوم معرفي شود.
همچنين در خط دفاعي تيم آلومينيوم با 20 گل خورده پس از تيم نود اروميه که 17 گل دريافت کرد، بهترين آمار دفاعي را در اين فصل از آن خود کرد که اين موضوع توانست در کنار خط حمله خوب، تيم آلومينيوم را در اکثر ديدارها به بردهاي ارزشمندي برساند و سرانجام باشگاه آلومينيوم با برتري برابر داماش گيلان به دو دهه انتظار مردم اراک پايان داد و استان مرکزي را در سطح اول فوتبال کشورمان صاحب نماينده کرد.
اراک، هجدهمين شهر بزرگ ايران است که جمعيتي بالغ بر ۵۰۰ هزار نفر دارد. شهري کاملا صنعتي که در ميان کارخانه‌هاي آلومينيوم‌سازي، ماشين‌سازي، واگن‌سازي و لوکوموتيوسازي و ... احاطه شده است و همين مساله باعث شد تا اراک يکي از آلوده‌ترين و در عين حال گران‌ترين شهرهاي ايران باشد. با اين وجود مردم اين شهرِ نه چندان پرقدمت آرزو داشتند که نماينده‌اي در سطح اول فوتبال ايران داشته باشند که سرانجام قبل از بيست ساله شدن، انتظار مورد نظر به سرانجام رسيد.
اراکي‌ها براي اينکه نماينده‌اي در ليگ برتر داشته باشند از همان ابتدا تلاش زيادي کردند اما همت جدي در باشگاه‌داري وجود نداشت. همه چيز با پاس اراک شروع شد. سال بعد صنايع اراک، نام جديد تيم شد و بعد از چند سال آلومينيوم اراک روي کار آمد اما خيلي زود شن‌ساي ساوه جايش را گرفت. سپس همياري اراک به عنوان نماينده استان معرفي شد و در گام بعدي شهرداري، مالکيت تيم را به عهده گرفت. تيم در بين ليگ يک و ۲ در رفت و آمد بود تا اينکه کار به جايي رسيد که آلومينيوم براي بار دوم پيش قدم شد و اين بار هدفي جدي را دنبال کرد. تيم تا آستانه ليگ برتري شدن هم در اين سال‌ها ۲ بار پيش رفت اما يک بار در پلي‌آف به استيل آذين باخت و يک بار هم به عنوان چهارمي بسنده کرد تا اينکه در اين فصل، انتظار ديرينه به پايان رسيد.

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد