ورزش 3/ با برتري سه گله سرخ‌پوشان در هفته پاياني ليگ نوزدهم، يحيي گل محمدي سرمربي جوان اين تيم به يک رکورد جالب توجه در دوران مربيگري خود رسيد.
پس از 12 سال حضور در عرصه مربيگري، يحيي گل محمدي در شب پاياني نوزدهمين دوره ليگ برتر فوتبال ايران، يک رکورد تاريخي را به نام خود ثبت کرد؛ وي که توانسته بود سرخ‌پوشان براي چهارمين فصل متوالي به قهرماني برساند و اولين قهرماني دوران مربيگري خود را در ليگ برتر به دست آورد، در جدال پاياني مقابل سايپا تيمش را براي کسب يک پيروزي روحيه بخش در آستانه دربي به ميدان فرستاد که اين امر براي شاگردان يحيي محقق شد و آن‌ها با سه گل از سد خودروسازان عبور کردند.
هر چند اين پيروزي باعث شکسته شدن رکورد امتيازي يک تيم در يک فصل شد و پرسپوليس را به امتياز 67 رساند اما فارغ از افتخارات تيمي به دست آمده، يک رکورد ويژه براي يحيي گل محمدي هم به ثبت رسيد؛ او که تا پيش از اين ديدار ششمين سرمربي امتيازآور تاريخ ليگ برتر بود، با پيروزي تيمش مقابل سايپا دو پله در جدول صعود کرد و خود را به جايگاه چهارم رساند.
گل محمدي با عبور از پرويز مظلومي و منصور ابراهيم زاده امتيازات خود در ادوار ليگ برتر را را به 349 رساند و حالا در کمين رکورد علي دايي قرار دارد؛ اگر دوري دايي از فوتبال ادامه‌دار باشد و روند درخشان يحيي هم بتواند همچنان تداوم داشته باشد، حداقل دو فصل ديگر سرمربي جوان پرسپوليس براي رسيدن به رکورد علي دايي زمان نياز دارد. 
در جدول امتياز آورترين مربيان تاريخ ليگ برتر، امير قلعه نويي با اختلافي دست نيافتني 903 امتيازي است و پس از او، مجيد جلالي 570 امتياز به دست آورده است؛ علي دايي هم با کسب 487 امتياز جايگاه سوم را در اختيار دارد.

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد