ورزش 3/ يک ويسايت ايتاليايي به بهانه بازگشت تيم بنونتو به سري آ، از درخشش شيخ دياباته در اين تيم، ياد کرده است.
در پايان اين فصل از رقابت هاي سري B ايتاليا، تيم بنونتو با 86 امتياز و 18 امتياز اختلاف نسبت به تيم دوم جدول رده بندي، با اقتدار به سري آ ايتاليا صعود کرد. وب سايت ايتاليايي DerbyDerbyDerby در مطلب صبح امروز خود به احتمال بازگشت شيخ دياباته مهاجم استقلال به سري آ ايتاليا خبر داد.
اين وبسايت نوشته است: بنونتو که دوباره خودش را در سري آ مي بيند، ممکن است با شيخ دياباته آقاي گل فوتبال ايران قرارداد امضا کند. دياباته که در ژانويه 2018 براي نجات بنونتو از سقوط، به اين تيم پيوست، توانست در 11 ديدار، 8 گل براي اين تيم به ثمر برساند.
شايد ليگ برتر فوتبال ايران رقابتي‌ترين ليگ فوتبال در دنيا نباشد، اما اگر شيخ دياباته را به ياد مي‌آوريد. دستتان را بالا بياوريد و بگوييد که به ياد داريد. اين ستاره در نيم فصل دوم ۲۰۱۷-۲۰۱۸ خيلي بي سر و صدا از عثمانعلي اسپور ترکيه به بنونتو پيوست و توانست نام خودش را به عنوان تأثيرگذارترين بازيکن سري آ به ثبت برساند.
اين يک خبر فيک نيست! در دهه 2010 تا 2019 شيخ با به ثمر رساندن 0.73 گل در هر ديدار، توانست بهترين رکورد گلزني را در ليگ ايتاليا در يک دهه اخير از خود به جاي بگذارد. بعد از شيخ ستاره‌هاي مانند لوکاکو،  کاواني با 0.71 گل در هر بازي، رونالدو و ابراهيموويچ با آمار 0.69 گل در هر مسابقه، آمار گلزني خوبي در سري آ دارند. 
ليگ برتر فوتبال ايران روز سي ام مرداد به پايان رسيد و تيم فوتبال پرسپوليس با کسب عنوان قهرماني جواز حضور در ليگ قهرمانان آسيا را به دست آورد و با گرفتن ۶۵ امتياز از عنوان قهرماني اش دفاع کرد. پرسپوليس در اين فصل تنها ۱۷ گل خورده است. جايگاه دوم و سوم هم به تيم‌هاي استقلال تهران (۱۴ امتياز فاصله با پرسپوليس) و فولاد خوزستان (۱۶ امتياز فاصله با تيم قهرمان) رسيد.
در استقلال شخصيت اصلي بازي‌ها شيخ دياباته است که آشنايي قديمي با فوتبال ايتاليا دارد. او که 2 بار توانسته دروازه يوونتوس را باز کند، در اين فصل بهترين گلزن ليگ برتر فوتبال ايران شده است. ۱۵ گل در ۲۰ بازي غنيمت بزرگي براي مهاجم مالييايي است که در ۲۵ آوريل امسال ۳۲ ساله شد تا نشان دهد 2 بار گلزني به يوونتوس اتفاقي نبوده است.
قرارداد دياباته فصل بعد به اتمام مي رسد اکنون که بنوونتو به سري آ برگشته است، چه کسي مي‌داند، شايد اورستو ويگوريتو رئيس جديد باشگاه بنونتو ستاره قديمي را به عنوان فوق ستاره جديد و بمب نقل و انتقالاتي به سرمربي تيمش يعني فيليپو اينزاگي، هديه بدهد.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد