ورزش 3/ دو تيم پرطرفدار پايتخت پس از سال‌ها گمانه‌زني و طرح صحبت‌هاي مختلف گويا سرانجام در آستانه خصوصي‌سازي قرار گرفته‌اند.
يکي از مهم‌ترين موضوعات حل نشده فوتبال ايران در طي سال‌هاي اخير موضوع خصوصي سازي سرخابي‌هاي پايتخت بوده است که دولت‌هاي اخير تلاش زيادي صورت گرفته تا اين مهم سرانجام عملياتي شود اما همچنان گمانه‌زني و صحبت درباره چگونگي اجراي اين طرح وجود دارد؛ هر هفته نشستي با حضور وزير ورزش، مديران عامل استقلال و پرسپوليس و مسئولان ذي‌ربط برگزار مي‌شود تا آخرين تصميم‌گيري‌ها درباره خصوصي سازي اين دو تيم پرطرفدار صورت گيرد.
سالهاست که براساس قانون استقلال و پرسپوليس به صورت مستقيم پولي را از دولت دريافت نمي‌کنند و ملزم به درآمدزايي هستند؛ البته که ساختار دولتي آن‌ها مشکلات متعددي را در اين راه به وجود مي‌آورد. وزارت ورزش در تلاش است تا بتواند به زودي اين پروژه تاريخي را به سرانجام برساند. البته که شيوه واگذاري تيم‌ها هم مهم است اما تلاش مسئولان وزارت ورزش بر آن است تا صددرصد سهام دو تيم واگذار شود و دولت ديگر سهمي از آن‌ها نداشته باشد.
به نظر مي‌رسد با توجه به آخرين اقداماتي که در راستاي خصوصي سازي اين دو تيم در حال انجام است، بايد به زودي منتظر ورود سرخابي به فرابورس باشيم تا پروسه خصوصي‌سازي آن‌ها به شکلي رسمي اتفاق افتد؛ مهدي علي نژاد معاون ورزش قهرماني و حرفه‌اي وزير ورزش صبح امروز در نشست خبري خود با اصحاب رسانه اين خبر را تاييد کرد.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد