ورزش 3/ لوئيس سوارز در مصاحبه با ال پائيس سرانجام به سکوت يک هفته اي خود پايان داد. او از شايعات قرار گرفتن در ليست فروش بارسا بسيار عصباني است.

يک هفته پيش بود که بارسلونا در يک چهارم نهايي ليگ قهرمانان و در ورزشگاه دالوژ ليسبون مقابل بايرن متحمل شکست 8-2 شد. شکستي که تبعات سنگيني داشته و تا به اينجا شاهد برکناري کيکه ستين و اريک آبيدال بوده ايم و قرار است چندين بازيکن بزرگ تيم از جمله لوئيس سوارز نيز از بارسا کنار گذاشته شوند. 
جوزپ ماريا بارتومئو رئيس بارسا در مصاحبه اخير خود تنها هفت بازيکن را غير قابل فروش اعلام کرد که در ميان شان اثري از لوئيس سوارز ديده نمي شد. ستاره اروگوئه اي سومين گلزن برتر تاريخ بارسلوناست اما مصدوميت هاي متوالي و افت فاحش او در يک سال گذشته باعث شده تا زمزمه هاي جدايي او به گوش برسد. گفته مي شود در صورت جدايي، مقصد بعدي او آژاکس خواهد بود.
سوارز روز گذشته در واکنش به اين شايعات و در توئيتر خود نوشت که هر کسي خودش معمار سرنوشتش است و اين نشان مي دهد که او دوست ندارد براي آينده اش، باشگاه تصميم گيرنده باشد. سوارز هنوز يک سال ديگر با بارسا قرارداد دارد.
ستاره اروگوئه اي در مصاحبه با نشريه ال پائيس سکوتش را شکست و گفت:« در مورد نام هايي که رئيس باشگاه به عنوان غير قابل فروش ها اعلام کرد صحبت هاي زيادي مي شود و نيز تغييراتي که قرار است در بارسا رخ بدهد ولي هيچکس تا الان به من نگفته که قرار است از بارسا کنار گذاشته شوم.
اگر خواسته باشگاه اين است، شخصا به خودم بگويند و فکر مي کنم پس از شش سال بازي در بارسلونا اين حق را دارم تا به جاي خواندن اخبار در رسانه ها، مستقيما به خودم اطلاع بدهند. دوست دارم بمانم ولي از طرفي خير و مصلحت باشگاه را نيز مي خواهم. اگر باشگاه قصد فروش مرا دارد، مشکلي براي صحبت با تصميم گيرندگان ندارم. رونالد کومان(سرمربي جديد بارسا)؟ او هنوز هيچ صحبتي با من نداشته است.»
سوارز در مورد تحقير بارسا برابر بايرن مونيخ گفت:« وقتي چنين شکستي حاصل مي شود، همه مسئول هستيم. نبايد فقط يکي دو بازيکن سيبل انتقادات شوند و اين درست نيست. هيچکس اما نبايد تعهد بازيکنان را زير سوال ببرد. روز سختي براي همه ما بود و بايرن از هر لحاظ به ما برتري داشت و نتوانستيم در زمين، نقاط ضعف مان را پوشش دهيم.»
آينده:«  تا زماني که روي من حساب کنند، دوست دارم به بارسلونا کمک کنم. از وقتي به بارسا پيوستم، همه حامي من بوده اند و اين هميشه به من قدرت و  اعتماد به نفس بالايي مي داد. اگر قرار است نيمکت نشين باشم، اين را مي پديرم و مشکلي هم نخواهم داشت. من هميشه تصميمات کادر فني را در دوران فوتبالم قبول کرده ام. رقابت هميشه خوب است و در نهايت اگر مربي بخواهد مرا روي نيمکت بگذارد، هيچ مشکلي نخواهم داشت. من هنوز مي توانم ياري گر بارسلونا باشم.»
پاکسازي بزرگان رختکن بارسا:« در اين مورد مي توانم رئال را مثال بزنم. سال گذشته و پس از شکست 4-1 اين تيم در برنابئو برابر آژاکس و حذف در يک هشتم نهايي ليگ قهرمانان، شرايط رئال مشابه حالاي ما بود. مي گفتند توني کروس تمام شده و مودريچ بايد بازنشسته شود. مي گفتند راموس در دفاع يک فاجعه است و ارزش همه بازيکنان رئال را زير سوال بردند. يک سال بعد، رئال مادريد ورق را برگرداند و با همان بازيکنان قهرمان لاليگا شد و حالا همه مي گويند بازيکنان رئال پديده اند و عضوي از يک تيم افسانه اي هستند.
شکست و ناکامي همين است و در تيم هاي بزرگ، همواره تبعات سنگيني دارد. صادقانه بگويم که بايد کمي صبور بود و به خصوص به حافظه نيز رجوع کرد. نبايد به اين سرعت نتيجه گيري کرد و بازيکنان قديمي و باتجربه بارسا را زير سوال برد.»
ليونل مسي:« من دوست لئو هستم و به اين دوستي افتخار مي کنم. در زمين اما  دوستي ها معنايي ندارد و همه هم تيمي هستيم و اين بحث هاي اختلاف بين بازيکنان نيز صحت ندارد. هدف همه کمک به تيم براي پيروزي است.»

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد