مهر/ تيم ملي شطرنج ايران در پايان ديدارهاي روز دوم مسابقات المپياد جهاني که به صورت آنلاين در حال پيگيري است با کسب ۲ برد و متحمل شدن يک شکست از رده ششم به رده چهارم گروه خود صعود کرد.
مسابقات شطرنج المپياد جهاني که از روز گذشته با حضور ۴۰ کشور و به صورت آنلاين آغاز شد امروز شنبه با برگزاري ديدارهاي دور چهارم، پنجم و ششم پيگيري شد.
در دور چهارم اين رقابت ها تيم ملي شطرنج ايران با ترکيب پرهام مقصودلو، احسان قائم مقامي، آرين غلامي، مبينا علي نسب، آنوشا مهديان و مطهره اسدي مقابل زيمباوه به برتري ۵.۵ به ۰.۵ دست يافت.
تيم کشورمان در دور پنجم با ترکيب پرهام مقصودلو، محمد امين طباطبايي، آرين غلامي، سارا خادم الشريعه، آنوشا مهديان و آناهيتا زاهدي فر به مصاف هند رفت و با نتيجه ۲ به ۴ اين ديدار را واگذار کرد. در اين دور مقصودلو برابر «ويشي آناند» قهرمان سابق جهان پيروز شد.
در دور ششم المپياد جهاني هم تيم ملي شطرنج ايران با ترکيب پرهام مقصودلو، احسان قائم مقامي، محمد امين طباطبايي، سارا خادم الشريعه، مبينا علي نسب و آناهيتا زاهدي فر به مصاف ازبکستان رفت و با نتيجه ۵ بر يک به برتري دست يافت.
اين دو برد ويک باخت در حالي در روز دوم المپياد جهاني در کارنامه تيم ملي شطرنج ايران ثبت شد که ملي پوشان کشورمان در روز نخست مقابل چين و آلمان به ترتيب با نتايج ۲ به ۴ و ۲.۵ به ۳.۵ شکست خوردند اما مقابل گرجستان به برتري ۳.۵ به ۲.۵ دست يافتند.
در پايان ديدارهاي روز دوم المپياد جهاني شطرنج تيم ملي ايران از رده ششم که در پايان روز نخست به دست آورده بود به رده چهارم گروه A صعود کرد. ملي پوشان ايران فردا و در روز پاياني به مصاف اندونزي، ويتنام و مغولستان مي روند.
در پايان ديدارهاي دور هفتم تا نهم که فردا برگزار مي شود، سه تيم برتر سهميه حضور در فينال را به دست مي آورند.

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد