فارس/ باشگاه پرسپوليس و فدراسيون فوتبال روي هم رفته به يک آژانس هواپيمايي ۴ ميليارد بدهي دارند.
باشگاه پرسپوليس و البته فدراسيون فوتبال اين روزها از لحاظ مالي وضعيت دشواري را پشت سر مي‌گذارند. 
پرسپوليس جدا از بدهي به ماريو بوديمير، مهاجم کروات اسبق خود و لزوم پرداخت طلب گابريل کالدرون و دستيارانش که اکنون پرونده آنها به دادگاه CAS رفته بايد تا ۱۶ شهريور طلب برانکو، ايگور پاناديچ و زلاتکو ايوانکوويچ را پرداخت کند در غير اين صورت  مشمول جرائم فيفا خواهد شد‌.
فدراسيون فوتبال هم اين روزها درگير سنگين ترين پرونده تاريخ ورزش کشورمان و محکوميت به پرداخت حدود ۶ و نيم ميليون يورو در مرحله اول رسيدگي به شکايت مارک ويلموتس در فيفا است.
در چنين حالتي باشگاه پرسپوليس و فدراسيون فوتبال با دردسرهايي هم به دليل بدهي به آژانس هواپيمايي سفرسازان خاورميانه  و مديرعامل اين آژانس مواجه شده اند‌.
مجموع بدهي پرسپوليس و فدراسيون به اين آژانس  حدود چهار ميليارد تومان مي شود و حتي احتمال دارد اموال پرسپوليس در صورت پرداخت نشدن مطالبات اين آژانس توقيف شود.
رسول دوره، مديرعامل اين آژانس هواپيمايي در گفت و گو با خبرنگار فارس اظهار داشت:  هفته قبل پس از طرح شکايت از باشگاه پرسپوليس، اظهارنامه هايم را تحويل باشگاه دادم و با اين کار پرسپوليس براي پرداخت طلب من يک هفته فرصت دارد. اگر اين امر محقق نشود،  کار به مرحله توقيف اموال و توقيف حساب باشگاه مي رسد.
وي درباره ميزان طلب خود از باشگاه پرسپوليس توضيح داد: محمد حسن انصاري فرد در زمان مديريت خود 10 هزار دلار و هزار يورو از من پول گرفت و از پرسپوليس رسيد ذي حسابي دارم که اين طلب مدت ها ثبت نشده بود. قبل آخرين بازي تيم در نيم فصل مقابل نساجي، انصاري فرد در رختکن به من گفت براي پرداخت پول رادو و بشار اين مبالغ را به وي قرض بدهم و به من هم قول داد تا دوشنبه که چهار روز بعد بود، اين پول را بازگردانند.
مدير اين شرکت هواپيمايي توضيح داد: سه ماه براي رسيد گرفتن من از باشگاه پرسپوليس طول کشيد و پس از اين مدت هم هرچه پيگير طلبم شدم به جايي نرسيدم. در نهايت امور مالي پرسپوليس به من گفت طلبت ثبت نشده است که پس از دو سه ماه پيگيري، اين طلب هفته پيش ثبت شد. اکنون هم در اظهارنامه ام اعلام کردم قرار بود پرسپوليس پولي که به ذي حساب باشگاه داده ام در سه چهار روز بازگرداند که تاکنون اين کار انجام نشده است.
دوره تصريح کرد: جدا از اين مبلغ من دو ميليارد تومان هم براي پول بليت از پرسپوليس طلب دارم. براي سفر تيم به سيرجان و بازي با گل گهر هم بليت گرفتم که اين پول هم پرداخت نشد. البته مهدي رسول پناه قول داده با دريافتي باشگاه در اين هفته از کارگزار بخشي از مطالبات مرا تسويه کنند. 
وي افزود: از طرفي من از فدراسيون فوتبال هم حدود دو ميليارد تومان طلب دارم که براي سفر تيم ملي به هنگ کنگ و يکي دو کشور ديگر است. از مهدي نبي و حيدر بهاروند گلايه دارم زيرا آنها براي فردي که از يک سال پيش دو ميليارد تومان از فدراسيون طلب دارد تا اين اندازه ارزش قائل نيستند که يک جلسه با وي برگزار کنند. با توجه به تورم کشور شايد دو ميليارد يک سال قبل من اکنون به پنج، شش ميليارد رسيده باشد. چندين باز از مديران فدراسيون تقاضاي برگزاري جلسه کردم اما هيچ جوابي به من ندادند.

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد