ورزش 3/ سرمربی تیم پیکان معتقد است که اگر رقابت های لیگ برتر به دلیل شیوع ویروس کرونا دچار وقفه نمی شد، شاید این تیم امروز در لیگ برتر نبود .
 بیماری کرونا علی رغم تمام تبعات سنگینی که همچنان به بار می آورد، بعضا دیده شده که گروهی یا شخصی از پدید آمدن چنین ویروس منحوسی نهایت استفاده را هم برده اند.
اگر بخواهیم یکی از این افراد یا مجموعه هایی را نام ببریم که شامل حال این تعریف شده اند ، آن مجموعه قطعا تیم فوتبال پیکان و سرمربی موفق این تیم است که در تعطیلی لیگ ناشی از شیوع ویروس کرونا، وقتش را تلف نکرد و آستین هایش را بالا زد و توانست در نهایت به آن هدفی  که ازقبل تعیین کرده بود برسد.
با عبدالله ویسی سرمربی خونگرم پیکان پس ازمسجل شدن بقای تیمش در لیگ برتر، دقایقی کوتاه گفتگویی انجام دادیم تا در فرصتی مناسب ظرف روزهای آینده به طور مفصل در جریان فصلی را که پشت سرگذاشت قرار بگیریم .
*آقای ویسی ضمن تبریک بابت اینکه بالاخره پیکان را در لیگ برتر نگه داشتید، پیش از اینکه هدایت پیکان را بپذیرید آیا از این می نمی ترسیدید که سقوط  احتمالی همراه با این تیم ممکن است موقعیت شغلی شما را به خطر بیندازد؟
ویسی : ببینید علی رغم آنکه در آن زمان خیلی ها معتقد بودند این تیم دیگر نمی تواند جان بگیرد و از لحاظ روحی بسیارآسیب دیده است باید بگویم من با دیدن و بررسی چند بازی پیکان به این نتیجه رسیدم که این تیم بازیکنان بسیارخوبی در اختیار دارد ضمن آنکه مجموعه پیکان نیزاز امکانات بسیار مناسبی بهره میبرد و من می توانم این در این تیم موفق  شوم. 
البته این نکته را فراموش نکیند اگر تعطیلی ناشی از شیوع  ویروس کرونا نبود شاید پیکان نمی توانست در لیگ ماندگار شود . اما ما در ان روزها با برگزاری 8 تا 9 بازی تدارکاتی توانستیم نقاط ضعف خودمان را تا آنجا که می شود برطرف و از طرفی روندی را که به دنبالش بودیم پیدا کنیم و آن را ادامه دهیم .
*اگر بخواهید در چند جمله از تاثیرتان و کاری که در خط دفاع نابسمان در تیم پیکان انجام دادید چه نکته ای را می گوید؟
ویسی: من با دیدن عملکرد بازیکنانمان در خط دفاع به این نتیجه رسیدم که از لحاظ نفرات کمبودی نداریم اما مشکل را در نوع دفاع کردن و در کل فاز دفاعی تیم می دیدم که در بازی های تدارکاتی که انجام دادیم سعی کردم که در شکل سازمان دفاعی تغییراتی ایجاد کنم و همچنین علاوه بر پرداختن به مسائل فنی از لحاظ روحی روانی روی تک تک بازیکنان دفاعیمان کارکردیم که این تغییرات کار رابه جایی رساند که در هشت بازی پایانی ما تنها 3 گل دریافت کردیم و 6 بازی را کلین شیت کردیم. 
تیم در اواخر به چنان خودباری رسیده بود و آنقدر گردن کلفت شده بود که تیم های مقابلمان دیگر پیش خودشان می گفتند این تیم دیگر نمیخواهد گل بخورد. یادتان نرود که در نیم فصل اول یک سر بازی های پر گل پیکان بود اما اعتقاد دارم که آن خود باوری کمک زیادی به تیم کرد.
 *شما در تیم استقلال خوزستان که به مقام قهرمانی رسیدید کاملا ماهیت تیمتان با این تیم پیکان تا حد زیادی تفاوت داشت. در کل شما خودتان را جزو کدام دسته ازمربیان می دانید؟ دفاعی یا هجومی ؟
ویسی: اگر خاطرتان باشد من در استقلال خوزستان هم خط دفاعی مستحکمی داشتم . اما در پاسخ به این سوال بگویم که فلسفه من در فوتبال این است که ابتدا بتوانیم دروازه خودمان را بسته نگه داریم و سپس روی ضد حملات بتوانیم به حریفانمان گل بزنیم که خدا رو شکر می کنم که این اتفاق در پیکان هم به خوبی وقوع پیوست و ما توانستیم با آن تفکر به هدف خود برسیم.
*آیا در پایان بازی مقابل سپاهان از اینکه با توقف این تیم توانستید این تیم را از کسب سهمیه آسیا محروم کنید خوشحال شدید که توانستید به نوعی انتقام دوران سختتان در زمان هدایت سپاهان بگیرید؟
ویسی : به هیچ وجه چنین چیزی نیست و من بارها اعلام کرده ام که همواره خودم را یک سپاهانی می بینم . 10 سال از بهترین دوران زندگی خود را در این تیم سپری کردم وهمچنین سرمربی این تیم هم  بودم. هر جای ایران که باشم و سرمربی هر تیمی را عهده دار شوم به مردم اصفهان وسپاهانی های اصیل که به من لطف داشتند ( نه آنها که من را اذیت کردند) عرق و تعصب دارم . ضمن اینکه تمام خانواده واقوام من دراصفهان به سر می برند و به هزار و یک دلیل دیگر باید اعتراف کنم همان شب هم علی رغم اینکه تیمم در لیگ ماندنی شد، از این که سهمیه سپاهان از بین رفته بود گوشه دلم ناراحت بود، که چرا سپاهان آسیایی نشد، اما چاره ای نداشتم. به هرحال من باید به عنوان سرمربی حرفه ای باید تمام تلاش خود را به کار می بستم تا پیکان با این  همه بازیکنان جوان وبا استعداد به لیگ دسته یک سقوط نکند. ای کاش اصلا در بازی آخر مقابل سپاهان قرار نمی گرفتیم.
*آیا برای فصل آینده و حضور در پیکان با گرشاسبی مدیرعامل این تیم صحبت کرده اید؟
ویسی: البته هنوز صحبت خاصی انجام ندادم، اما خوشبختانه تا به این جا همه چیز خوب بوده و همه چیز چفت و بست شده است و امیدوارم که در فصل آینده در پیکان بمانم و این بار نه برای نیفتادن بلکه برای تصاحب یکی از جایگاه های نیمه بالای جدول  بجنگیم.
*تا چه حدی می توانید اسکلت تیم را با توجه به پبشنهادات زیادی که بازیکنانتان مخصوصا شهریار مغانلو دارد حفظ کنید؟
ویسی: خب باید در درجه اول با همه بچه ها صحبت کنم و تا انجا که می توانم نظر بازیکنان را برای ماندن در فصل بعد جلب کنم . اما درخصوص شهریار باید بگویم که اگر پیشنهاد خارجی دارد، منم هم به او کمک خواهم کرد که برود،  چرا که شایستگی و توانایی های زیادی دارد و چه بسا او نیز بشود یک مهدی طارمی دیگر و بتواند پرچم ایران را مثل سایر لژیونرهای ایرانی بالا ببرد. اما اگر قصد رفتن به یک تیم داخلی را داشته باشد به هیچ وجه به او چنین اجازه ای نخواهم داد.
*اگر حرفی در پایان گفتگو مانده است بفرمایید.
ویسی: در پایان وظیفه خودم را می دانم که از تمام رسانه ها، خصوصا سایت خوب شما (ورزش سه) که کمک زیادی به ما کرد تشکر و قدر دانی کنم که با حمایت از پیکان نگذاشتید این تیم با این همه امکانات  مناسب به لیگ دسته یک سقوط کند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید