ورزش 3/ سرمربي تيم پيکان معتقد است که اگر رقابت هاي ليگ برتر به دليل شيوع ويروس کرونا دچار وقفه نمي شد، شايد اين تيم امروز در ليگ برتر نبود .
 بيماري کرونا علي رغم تمام تبعات سنگيني که همچنان به بار مي آورد، بعضا ديده شده که گروهي يا شخصي از پديد آمدن چنين ويروس منحوسي نهايت استفاده را هم برده اند.
اگر بخواهيم يکي از اين افراد يا مجموعه هايي را نام ببريم که شامل حال اين تعريف شده اند ، آن مجموعه قطعا تيم فوتبال پيکان و سرمربي موفق اين تيم است که در تعطيلي ليگ ناشي از شيوع ويروس کرونا، وقتش را تلف نکرد و آستين هايش را بالا زد و توانست در نهايت به آن هدفي  که ازقبل تعيين کرده بود برسد.
با عبدالله ويسي سرمربي خونگرم پيکان پس ازمسجل شدن بقاي تيمش در ليگ برتر، دقايقي کوتاه گفتگويي انجام داديم تا در فرصتي مناسب ظرف روزهاي آينده به طور مفصل در جريان فصلي را که پشت سرگذاشت قرار بگيريم .
*آقاي ويسي ضمن تبريک بابت اينکه بالاخره پيکان را در ليگ برتر نگه داشتيد، پيش از اينکه هدايت پيکان را بپذيريد آيا از اين مي نمي ترسيديد که سقوط  احتمالي همراه با اين تيم ممکن است موقعيت شغلي شما را به خطر بيندازد؟
ويسي : ببينيد علي رغم آنکه در آن زمان خيلي ها معتقد بودند اين تيم ديگر نمي تواند جان بگيرد و از لحاظ روحي بسيارآسيب ديده است بايد بگويم من با ديدن و بررسي چند بازي پيکان به اين نتيجه رسيدم که اين تيم بازيکنان بسيارخوبي در اختيار دارد ضمن آنکه مجموعه پيکان نيزاز امکانات بسيار مناسبي بهره ميبرد و من مي توانم اين در اين تيم موفق  شوم. 
البته اين نکته را فراموش نکيند اگر تعطيلي ناشي از شيوع  ويروس کرونا نبود شايد پيکان نمي توانست در ليگ ماندگار شود . اما ما در ان روزها با برگزاري 8 تا 9 بازي تدارکاتي توانستيم نقاط ضعف خودمان را تا آنجا که مي شود برطرف و از طرفي روندي را که به دنبالش بوديم پيدا کنيم و آن را ادامه دهيم .
*اگر بخواهيد در چند جمله از تاثيرتان و کاري که در خط دفاع نابسمان در تيم پيکان انجام داديد چه نکته اي را مي گويد؟
ويسي: من با ديدن عملکرد بازيکنانمان در خط دفاع به اين نتيجه رسيدم که از لحاظ نفرات کمبودي نداريم اما مشکل را در نوع دفاع کردن و در کل فاز دفاعي تيم مي ديدم که در بازي هاي تدارکاتي که انجام داديم سعي کردم که در شکل سازمان دفاعي تغييراتي ايجاد کنم و همچنين علاوه بر پرداختن به مسائل فني از لحاظ روحي رواني روي تک تک بازيکنان دفاعيمان کارکرديم که اين تغييرات کار رابه جايي رساند که در هشت بازي پاياني ما تنها 3 گل دريافت کرديم و 6 بازي را کلين شيت کرديم. 
تيم در اواخر به چنان خودباري رسيده بود و آنقدر گردن کلفت شده بود که تيم هاي مقابلمان ديگر پيش خودشان مي گفتند اين تيم ديگر نميخواهد گل بخورد. يادتان نرود که در نيم فصل اول يک سر بازي هاي پر گل پيکان بود اما اعتقاد دارم که آن خود باوري کمک زيادي به تيم کرد.
 *شما در تيم استقلال خوزستان که به مقام قهرماني رسيديد کاملا ماهيت تيمتان با اين تيم پيکان تا حد زيادي تفاوت داشت. در کل شما خودتان را جزو کدام دسته ازمربيان مي دانيد؟ دفاعي يا هجومي ؟
ويسي: اگر خاطرتان باشد من در استقلال خوزستان هم خط دفاعي مستحکمي داشتم . اما در پاسخ به اين سوال بگويم که فلسفه من در فوتبال اين است که ابتدا بتوانيم دروازه خودمان را بسته نگه داريم و سپس روي ضد حملات بتوانيم به حريفانمان گل بزنيم که خدا رو شکر مي کنم که اين اتفاق در پيکان هم به خوبي وقوع پيوست و ما توانستيم با آن تفکر به هدف خود برسيم.
*آيا در پايان بازي مقابل سپاهان از اينکه با توقف اين تيم توانستيد اين تيم را از کسب سهميه آسيا محروم کنيد خوشحال شديد که توانستيد به نوعي انتقام دوران سختتان در زمان هدايت سپاهان بگيريد؟
ويسي : به هيچ وجه چنين چيزي نيست و من بارها اعلام کرده ام که همواره خودم را يک سپاهاني مي بينم . 10 سال از بهترين دوران زندگي خود را در اين تيم سپري کردم وهمچنين سرمربي اين تيم هم  بودم. هر جاي ايران که باشم و سرمربي هر تيمي را عهده دار شوم به مردم اصفهان وسپاهاني هاي اصيل که به من لطف داشتند ( نه آنها که من را اذيت کردند) عرق و تعصب دارم . ضمن اينکه تمام خانواده واقوام من دراصفهان به سر مي برند و به هزار و يک دليل ديگر بايد اعتراف کنم همان شب هم علي رغم اينکه تيمم در ليگ ماندني شد، از اين که سهميه سپاهان از بين رفته بود گوشه دلم ناراحت بود، که چرا سپاهان آسيايي نشد، اما چاره اي نداشتم. به هرحال من بايد به عنوان سرمربي حرفه اي بايد تمام تلاش خود را به کار مي بستم تا پيکان با اين  همه بازيکنان جوان وبا استعداد به ليگ دسته يک سقوط نکند. اي کاش اصلا در بازي آخر مقابل سپاهان قرار نمي گرفتيم.
*آيا براي فصل آينده و حضور در پيکان با گرشاسبي مديرعامل اين تيم صحبت کرده ايد؟
ويسي: البته هنوز صحبت خاصي انجام ندادم، اما خوشبختانه تا به اين جا همه چيز خوب بوده و همه چيز چفت و بست شده است و اميدوارم که در فصل آينده در پيکان بمانم و اين بار نه براي نيفتادن بلکه براي تصاحب يکي از جايگاه هاي نيمه بالاي جدول  بجنگيم.
*تا چه حدي مي توانيد اسکلت تيم را با توجه به پبشنهادات زيادي که بازيکنانتان مخصوصا شهريار مغانلو دارد حفظ کنيد؟
ويسي: خب بايد در درجه اول با همه بچه ها صحبت کنم و تا انجا که مي توانم نظر بازيکنان را براي ماندن در فصل بعد جلب کنم . اما درخصوص شهريار بايد بگويم که اگر پيشنهاد خارجي دارد، منم هم به او کمک خواهم کرد که برود،  چرا که شايستگي و توانايي هاي زيادي دارد و چه بسا او نيز بشود يک مهدي طارمي ديگر و بتواند پرچم ايران را مثل ساير لژيونرهاي ايراني بالا ببرد. اما اگر قصد رفتن به يک تيم داخلي را داشته باشد به هيچ وجه به او چنين اجازه اي نخواهم داد.
*اگر حرفي در پايان گفتگو مانده است بفرماييد.
ويسي: در پايان وظيفه خودم را مي دانم که از تمام رسانه ها، خصوصا سايت خوب شما (ورزش سه) که کمک زيادي به ما کرد تشکر و قدر داني کنم که با حمايت از پيکان نگذاشتيد اين تيم با اين همه امکانات  مناسب به ليگ دسته يک سقوط کند.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد