ورزش 3/ تيم فوتبال سپاهان 23 روز ديگر بايد در رقابت هاي ليگ قهرمانان آسيا شرکت کند و اين در حالي است که مجموعه باشگاه و هواداران تحت تاثير ناکامي تيم در رقابت هاي ليگ نوزدهم هستند.
 سپاهان براي قهرماني ليگ نوزدهم وارد مسابقات شده بود ولي در نيم فصل دوم به يکباره ورق براي اين تيم برگشت و در روز پاياني با تساوي مقابل پيکان به رتبه پنجم ليگ رسيد تا از کسب سهميه حضور در رقابت‌هاي ليگ قهرمانان آسيا هم محروم شود.
اين روزها اما در شرايطي همه از شرايط نابسامان سپاهان و حتي ذوب آهن گلايه مي کنند که طلايي پوشان اين شهر بايد با فاصله‌اي کوتاه از پايان ليگ، آماده رقابت‌هاي ليگ قهرمانان آسيا شوند ولي هيچ چيز در سپاهان مشخص نيست و هيئت مديره باشگاه بايد هر چه زودتر درباره سه چالشي که پيش روي تيم فوتبال باشگاه قرار دارد، به جمع بندي و نتيجه گيري برسد.
1-  انتخاب مديرعامل
پس از اتفاقات ديدار لغو شده سپاهان برابر پرسپوليس بود که مسعود تابش از مديريت تيم کنار گذاشته شد و منوچهر نيکفر با عنوان سرپرستي کارهاي اجرايي و مديريتي تيم را تا پايان ليگ پيش برد. اين روزها اما پس از اميرقلعه نويي که مورد حملات تندي از سوي هواداران سپاهان قرار گرفت، هيئت مديره و مديران فعلي باشگاه تيغ تيز انتقادات را تحمل مي کنند و آنطور که شنيده مي شود، نيکفر که تجربه زيادي دارد و مدت‌هاست در باشگاه سپاهان و راس هيئت مديره اين باشگاه کارهاي اجرايي را دنبال مي‌کند، تحت تاثير همين اعتراض‌ها تصميم به استعفا گرفته است. در همين حين از نام‌هاي مختلفي براي مديريت باشگاه سپاهان هم حرف زده مي شود، که هر کدام، مخالفان و موافقان خاص خودشان را دارند. بي شک يکي از مهم ترين تصميماتي که طي روزهاي آينده در باشگاه سپاهان شاهدش خواهيم بود، انتخاب مديرعامل است؛ انتخابي که به شدت تحت تاثير فشار هواداريِ افراطي در اصفهان قرار گرفته است.
2-  انتخاب سرمربي
پس از استعفاي اميرقلعه نويي، هيئت مديره سپاهان از دستيار او ميگوئل تکسيرا براي حضور روي نيمکت تيم در دو بازي باقي مانده مقابل شهرخودرو و پيکان نام برد. ماموريت تکسيرا در بازي اول با پيروزي 2 بر صفر خاتمه يافت ولي در بازي دوم با تساوي مقابل پيکان خاتمه يافت تا ابهامات در مورد آينده مربيگري سپاهان بيشتر شود. شايد اگر تکسيرا موفق به کسب سهميه آسيايي مي شد، راحت‌تر مي‌شد در رابطه با ادامه حضور او به عنوان سرمربي تيم در بازي هاي آسيايي حرف زد ولي حالا همه چيز تحت تاثير نرسيدن و عدم کسب سهميه ليگ قهرمانان آسيا قرار دارد. با اين حال قانوني که جذب مربي خارجي را ممنوع کرده و مشکلاتي که در سر راه حضور چهره هايي مثل نويدکيا در تيم سپاهان وجود دارد، باز هم شانس اين مربي پرتغالي را براي ادامه دوران مربيگري روي نيمکت سپاهان بيشتر مي‌کند. ضمن اينکه طلايي پوشان اصفهاني فرصت زيادي براي حضور در رقابت هاي آسيايي ندارند و بايد 20 شهريور ماه در قطر اردوي خودشان براي برگزاري 4 ديدار باقي مانده را آغاز کنند.
3-  بستن ليست بازيکنان براي بازي‌هاي آسيايي
آنطور که به مسئولان تيم فوتبال سپاهان اطلاع داده شده، آنها بايد ليست نهايي نفرات خود براي حضور در رقابت هاي ليگ قهرمانان آسيا را تا انتهاي همين هفته به کنفدراسيون فوتبال آسيا بدهند. در سپاهان اما هنوز معلوم نيست که چه بازيکناني قصد جدايي دارند و کدامشان در تيم ماندني خواهند شد. براي حل اين مشکل باشگاه سپاهان نامه اي به مسئولان فدراسيون فوتبال ايران ارسال کرده، تا مشکل حضور بازيکناني که تا پايان فصل جاري با اين باشگاه قرار دارند را حل کند و براي آنها در بازي هايي فشرده اي که قرار است از 24 شهريورماه تا 8 مهرماه در قطر برگزار شود، مجوز بازي بگيرد، ولي هنوز فدراسيون پاسخ نامه باشگاه اصفهاني را نداده است تا در اين مورد هم ابهامات زيادي وجود داشته باشد.
سپاهان در گروه چهارم رقابت هاي ليگ قهرمانان آسيا در کنار تيم هاي السد قطر، النصر عربستان و العين امارات حضور دارد و با کسب سه امتياز رتبه سوم را به خود اختصاص داده است؛ بي شک حضور قدرتمند يکي از نماينده هاي فوتبال ايران در اين رقابت ها، در گرو اتخاذ تصميمات درست و البته به هنگام، درباره سه چالشي است که در مورد آنها صحبت به ميان آمد.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد