خبر ورزشي/ زينچنکو مدافع اوکرايني منچسترسيتي در مورد حال پريشان گوارديولا بعد از شکست مقابل ليون نکاتي را يادآوري کرد.
شکست منچسترسيتي مقابل ليون در يک‌چهارم نهايي ليگ قهرمانان اروپا آنقدر براي پپ گوارديولا تلخ و دردناک بود که اين مربي حاضر نشد بعد از بازي حتي وارد رختکن شود و با بازيکنانش در مورد بازي حرف بزند. اين خبر را اولکساندر زينچنکو بازيکن سيتي فاش کرده است.
تيم آبي‌پوش شهر منچستر که در اين سال‌‌ها نتايج خوبي در فوتبال انگليس گرفته و به يکي از قطب‌هاي فوتبال اين کشور تبديل شده و البته هزينه زيادي هم در اين زمينه کرده، نتوانسته در ليگ قهرمانان اروپا به اهدافش برسد و براي سومين سال متوالي در مرحله يک‌چهارم نهايي اين رقابت‌ها حذف شدند. اين بار انتظار مي‌رفت که آنها مقابل ليون بتوانند موفق شوند و دست‌کم به نيمه‌نهايي اين رقابت‌ها که امسال به صورت ميني تورنمنت در ليسبون برگزار شد و ديشب هم به پايان رسيد، برسند.
ناکامي گوارديولا در اين تورنمنت هم بعد از ناکامي با بايرن‌مونيخ، حالا در منچسترسيتي هم ادامه دارد، ضمن اينکه توقع باخت ۳ بر يک مقابل ليون را به هيچ‌عنوان از شاگردانش نداشت، باختي که باعث شد مربي اسپانيايي بعد از بازي تواني براي حرف زدن و حرفي براي گفتن نداشته باشد.
مقصر باخت
او البته خودش هم در اين باخت تقصير داشت. تغييراتي عجيبي که او در سيستم بازي تيمش ايجاد کرده بود انتقادات زيادي را عليه او برانگيخت و بسياري از کارشناسان دليل اين شکست را به سردرگمي بازيکنان منچسترسيتي در سيستم جديد گوارديولا ربط دادند هرچند که بدشانسي و گل نکردن موقعيت‌هاي مسلم گلزني نيز يکي از عوامل اصلي رقم خوردن اين اتفاق بود.
زينچنکو مدافع جوان و اوکرايني منچسترسيتي در اين مورد صحبت کرده و به ناراحتي گوارديولا بعد از بازي اشاره داشته است و در واقع درباره شرايط رختکن سيتي بعد از بازي مقابل ليون افشاگري کرده است.
او در يک گفت‌وگو در يوتيوب در اين مورد اين‌طور گفته است: «گوارديولا حتي وارد رختکن هم نشد و حتي يک کلمه هم بعد از بازي حرف نزد. چيزي هم براي گفتن باقي نمي‌ماند وقتي همه چيز مشخص است و همه مي‌دانند که چه اتفاقي افتاده است. واقعاً حيف شد. اين را بيشتر در مورد داويد سيلوا و کلوديو براوو مي‌گويم که آخرين بازي‌هايشان را براي منچسترسيتي انجام دادند. ما اول از همه مي‌خواستيم که به خاطر آنها هم که شده برنده اين بازي و فاتح ليگ قهرمانان اروپا باشيم.»
زينچنکو همچنين در اين مورد صحبت کردکه ليون به اين دليل توانست به جمع چهار تيم برتر ليگ قهرمانان اروپا برسد که ميل فراواني به موفقيت داشت و در واقع عطش کسب جام در آنها به مراتب بيشتر از بازيکنان سيتي ديده مي‌شد.
لحظه تغيير بازي
رحيم استرلينگ هم‌تيمي زينچنکو در آن بازي يک موقعيت عجيب مقابل دروازه خالي را از دست داد و همان توپ در شرايطي که بازي ۲ بر يک به سود ليون بود و مي‌توانست کار را به تساوي بکشاند و روند بازي را به طور کلي تغيير دهد، در برگشت تبديل به گل سوم تيم فرانسوي شد.
زينچنکو در اين مورد گفت: «آنها بيشتر از ما مي‌خواستند که برنده شوند، اين همه داستان است. اين موضوع کاملاً قابل مشاهده بود.» او با اعتراف به اين نکته ادامه داد: «در اين مرحله از بازي‌ها و در چنين تورنمنت مهمي، هميشه مهارت تيمي و قدرت فني نيست که نقش اول را بازي مي‌کند، بلکه عطش به برنده شدن، شخصيت تيمي و کيفيت‌هايي مثل اين است که بيش از همه مسائل ديگر تأثير‌گذار است.»
وسواس فکري
گوارديولا در سال‌هاي اخير به اين متهم شده است که در مراحل حذفي ليگ قهرمانان اروپا بيش از حد به ترکيب تيمش دست مي‌زند و فکر کردن زياد به تاکتيک تيمي باعث مي‌شود که تصميمات عجيب و غريبي را در حساس‌ترين بازي‌هاي حذفي بگيرد. در مورد بازي با ليون هم اين اتفاق افتاد.
او در حالي که هميشه تيمش را با سيستم ۳-۳-۴ به ميدان مي‌فرستاد اين بار تصميم گرفت با سه دفاع بازي کند و همين موضوع باعث شد بسياري از هواداران سيتي از او انتقاد کنند چون خط دفاعي سيتي کاملاً آسيب‌پذير نشان مي‌داد. حتي زينچنکو هم در اين مورد اعتراف کرده که تاکتيک اوليه تيم تا حدودي باعث سردرگمي بازيکنان شده بود: «بازي با سه مدافع؟ بسياري از بازيکنان که تجربه زيادي در بازي‌هاي بين‌المللي دارند، مي‌دانند که چنين تغييراتي باعث مي‌شود که هميشه يک بازيکن در کارهاي هجومي کم بياوريد. ما نياز به بازيکنان بيشتري در فاز هجومي داشتيم و در اين مورد سردرگم بوديم.»


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد