خبر ورزشي/ پيشکسوت تيم استقلال گفت: دياباته، قايدي و مطهري مثلث خطرناکي هستند که از آن‌ها انتظار مي‌رود در اين ديدار بدرخشند و خط دفاعي پرسپوليس را اذيت کنند.
عليرضا نيکبخت‌واحدي درباره دربي جام‌حذفي و اتفاقاتي که در فدراسيون فوتبال در حوزه تيم ملي و پرونده ويلموتس رخ داده حرف زد.
آقاي نيکبخت! دربي حذفي را چطور ارزيابي مي‌کنيد؟
اينکه هر دو تيم در ليگ سهميه‌شان را گرفته‌اند، قطعاً باعث مي‌شود که کسي با استرسِ سهميه، بازي نکند و از طرفي نبايد خوشحال باشيم که اين دربي بدون تماشاگر است در نتيجه اتفاقي در جريان بازي رخ نمي‌دهد، چون دربي بدون تماشاگر اصلاً مزه نمي‌دهد.
ولي تمرکز بازيکنان را بالا مي‌برد؟
بله! شايد تنها حسن اين موضوع تمرکز بچه‌هاي هر دو تيم در اين بازي باشد و موجبات ارائه يک بازي زيباتر را ايجاد کند، چون ديگر کسي تحت تأثير سکو‌ها به يار حريف حمله نمي‌کند و قطعاً دربي کم حادثه‌تري را شاهد خواهيم بود.
کدام تيم انگيزه اش براي پيروزي در دربي بيشتر است؟
صددرصد استقلال!
چطور؟
طبيعي است که فرهاد مي‌خواهد خودش و توانايي‌هاي تيمش را به طرفداران استقلال و فوتبال ايران اثبات کند و با تمام قوا و انگيزه‌هايي بيش از آنچه فکر مي‌کنيد تيمش را به ميدان مي‌فرستد. ضمن اينکه او قول يک جام را به طرفداران استقلال داده و فکر مي‌کنم اين هم موجب مي‌شود که استقلال را باانگيزه‌تر بدانيم.
بازي را کجا مي‌بينيد؟
هنوز تصميم نگرفته‌ام ولي قطعاً برنامه‌ام را طوري تنظيم مي‌کنم که اين دربي را ببينم.
دياباته؟
دياباته، قايدي و مطهري مثلث خطرناکي هستند که از آن‌ها انتظار مي‌رود در اين ديدار بدرخشند و خط دفاعي پرسپوليس را اذيت کنند. اميدوارم موقعيت‌هايي که به دست مي‌آورند را راحت از دست ندهند.
از آن طرف هم عليپور و ترابي هستند؟
بله! و اين باعث مي‌شود که خط دفاعي استقلال خيلي با دقت بيشتر کار کند و مراقب حرکات اين دو باشد.
به عنوان يکي از ملي‌پوشان باسابقه درباره انتخاب ويلموتس و پرونده ۶/۲ ميلياردي اش حرفي نمي‌زني؟
واقعاً خنده‌دار است که يک نفر حقوقدان در وزارت ورزش و فدراسيون با اين همه دبدبه و کبکبه نبوده که متن اين قرارداد را بخواند! مگر هر کس انگليسي بلد است وکيل خوبي هم هست؟ به خدا من ۱۰ تا رفيق دارم که انگليسي را از فارسي بهتر حرف مي‌زنند، پولي هم براي وکالت نمي‌گيرند پس وکلاي خوبي هم هستند؟ ۲۰۰ ميليارد تومان بهاي سنگيني است که مي‌توان با آن ورزش را آباد کرد. آن‌هايي که اين‌قدر به کي‌روش ايراد مي‌گرفتند کجا رفتند؟ چرا امروز سکوت کرده‌اند؟
چه کساني را در اين موضوع مقصر مي‌دانيد؟
مقصر کساني هستند که اين قرارداد را بستند که متعلق به يک کشور ۸۰ ميليوني است نه تيم فاميلي و محلي! دوستان تصور کردند با لابي‌گري و اين بهانه که ما ريالي بابت اين قرارداد‌ها پولي دريافت نکرديم اين بلا را سر يک ملت آوردند و منت هم سر ما مي‌گذارند که دنبال مقصر اصلي هستيم! پس شما خودتان چه‌کاره‌ايد!
به نظرتان بايد چه برخوردي با اين افراد کرد؟
اميدوارم در نهايت حق به حقدار برسد و افراد مقصر به اشد مجازات محکوم شوند. اين ۲۰۰ ميليارد را بايد از مقصران اين قرارداد بگيرند نه از بيت‌المال. ۸ ميليون يورو! اصلاً باورکردني نيست!


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد