اعتماد/ ليگ قهرمانان اروپا با قهرماني مقتدرانه بايرن به اتمام رسيد. بايرن علاوه بر ثبت بيشترين پيروزي با 11 برد توانست عنوان بهترين خط حمله مسابقات را نيز تصاحب کند.
بايرن در مجموع 43 بار دروازه حريفانش را گشود و متوسط 3.91 گل در هر بازي را به ثبت رساند. آنها تنها 8 گل دريافت کردند و دومين خط دفاع مقتدر مسابقات لقب گرفتند. پي‌اس‌جي با 25 گل زده دومين خط حمله قدرتمند شد و با تنها دريافت 6 گل عنوان بهترين خط دفاع را به دست آورد.
منچسترسيتي با 21 گل زده سوم شد، گالاتاسراي با تنها يک گل زده صاحب ضعيف‌ترين خط حمله مسابقات بود و تيم‌هاي خنک و ستاره سرخ بلگراد با دريافت 20 گل در 6 مسابقه بدترين خطوط دفاع را داشتند. نکته جالب اينکه در ليست ضعيف‌ترين خطوط دفاعي اکثرا تيم‌هايي به چشم مي‌خورند که مقابل بايرن قرار گرفتند. در اين جدول تاتنهام سوم، چلسي پنجم و بارسلونا و ليون هفتم و هشتم هستند.
از 43 گلي که بايرن وارد دروازه حريفان کرد 38 گل از داخل محوطه جريمه بود و تنها 5 گل از بيرون محوطه به ثمر رسيد که البته اين بيشترين تعداد گل در بين تمامي تيم‌ها بود. تنها دو گل بايرن از روي نقطه پنالتي آن هم با ضربه لواندوفسکي به ثمر رسيد. لايپزيگ و ناپولي و آتالانتا با اعلام 4 پنالتي به نفع‌شان از اين حيث در صدر ايستادند.
خط حمله بايرن از حيث خلق موقعيت هم عملکردي عالي داشت. تيم فليک در مجموع 242 شانس گلزني ايجاد کرد؛ در هر بازي 22 شانس! از اين تعداد 101 ضربه بازيکنان بايرن در چارچوب بود. بعد از بايرن لايپزيگ ديگر تيم آلماني با خلق 155 موقعيت در رده دوم ايستاد و منچسترسيتي با خلق 148 موقعيت سوم شد.
بايرن همچنين بيشترين تعداد پاس در مسابقات را نيز به خودش اختصاص داد. باواريايي‌ها در مجموع 7311 پاس رد و بدل کردند که از اين تعداد 6405 پاس يعني 88 درصد سالم بود. آنها به‌طور ميانگين در هر بازي 61 درصد معادل 37 دقيقه مالکيت توپ را در اختيار داشتند. تيم‌هاي پاريس و منچسترسيتي با 6472 و 6205 پاس در رده دوم و سوم قرار گرفتند. از نظر مالکيت توپ ليورپول با 62 درصد اول شد.
آمار جالب ديگر بايرن اين است که آنها بيشترين تعداد کرنر در مسابقات را به دست آوردند. مونيخي‌ها 90 بار در طول مسابقات صاحب ضربه کرنر شدند. از سمت مقابل اينتر با تنها 12 کرنر در رده آخر ايستاد. بايرن همچنين 246 بار اقدام به سانتر روي دروازه حريفان کرد که از اين تعداد 62 تاي آن به مقصد رسيد.
بايرن هم در تعداد سانتر و هم در تعداد سانتر موفق بهترين عملکرد را داشت. عنوان خشن‌ترين تيم يوسي‌ال امسال هم به کلوب بروژ رسيد که بازيکنانش در تنها 6 بازي 18 کارت زرد و 3 کارت قرمز دريافت کردند. البته بيشترين کارت زرد مسابقات به پاريس داده شد. شاگردان توخل در مجموع 30 بار با کارت زرد داوران مواجه شدند. بازيکنان بايرن در طول 11 مسابقه تنها 13 بار کارت زرد گرفتند که 4 تاي آن فقط در بازي فينال بود.
در کنار آمار تيمي مسابقات، مي‌توان به آمار فردي بازيکنان نيز اشاره کرد. جايي که روبرت لواندوفسکي با 10 بازي و 887 دقيقه بيشترين حضور در مسابقات را به ثبت رساند. دونده‌ترين بازيکن مسابقات هم ياشوا کيميچ از بايرن لقب گرفت که 118725 متر در يوسي‌ال امسال دويد. بعد از او مارکينيوش از پاريس بود که آمار ‌114169 متر دوندگي را ثبت کرد. لواندوفسکي با به ثمر رساندن 15 گل آقاي گل شد. ماشين گلزني لهستاني 6 پاس گل هم به هم‌تيمي‌هايش داد تا هم عنوان سلطان پاس گل را به دست آورد هم با تاثيرگذاري روي 21 گل ارزشمدترين بازيکن تورنمنت لقب بگيرد. در جدول گلزنان بعد از لوا، ارلينگ هالند با 10 و سرژ گنابري با 9 گل دوم و سوم شدند.
از 15 گل لوا، 11 تا با پاي راست و 4 تا با ضربه سر وارد دروازه شد. تنها يک گل از پشت محوطه به ثمر رسيد. لواندوفسکي با 53 خلق موقعيت از اين حيث هم رکورددار شد. عنوان بهترين پاسور مسابقات هم به تياگو آلکانتارا از بايرن رسيد. او در مجموع 855 پاس به هم‌تيمي‌هايش داد که 93 درصد آن به مقصد رسيد. نکته جالب توجه اينکه هافبک بايرن تنها يک بار در تمام طول مسابقات اقدام به ارسال پاس بلند کرد و آن يک بار هم ناموفق بود!
آرتورو ويدال از بارسلونا خشن‌ترين بازيکن مسابقات شد. هافبک شيليايي با 14 خطا، دريافت 4 کارت زرد و يک کارت قرمز به اين عنوان دست يافت. نيمار در سمت مقابل ويدال ايستاد. اين بازيکن برزيلي 31 بار با خطاي حريفان متوقف شد.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد