ایلنا/ مدافع سپاهان با دادن 3 پنالتی در دیدارهای اخیر تیمش آماج حملات تندی قرار گرفته است.

چند هفته پایانی لیگ برتر و جام حذفی روزهای تلخی برای سپاهان بود و بدشانسی پشت بدشانسی در نهایت کار این تیم را به جایی رساند که دور از هیاهوی قهرمانی حتی دستش از کسب سهمیه هم کوتاه ماند و کار سرمربی تیم را به بیمارستان و پس از آن استعفا کشاند.
در کنار بدشانسی ها و موقعیت خراب کردن ها و دروازه خالی به بیرون زدن ها و به لرزه در آوردن‌ تیرک‌ها، اشتباهات داوری هم در این هفته‌ها به شدت علیه سپاهان بود و امتیازات مهمی از این تیم گرفت که نتیجه اش قرار گرفتن تیم در رتبه پنجم جدول و حذف از رقابت‌های جام حذفی بود.
در این میان و در کنار امیر قلعه‌نویی، چند بازیکن سپاهان بیش از سایرین مورد خشم و انتقاد هواداران این تیم قرار گرفتند که یکی از آنها شایان مصلح، مدافع این تیم است که از زمان مصدومیت همزمان پورقاز و گولسیانی مجبور شده در پست غیر تخصصی دفاع میانی بازی کند.
دادن 3 پنالتی و یک گل به خودی در دو دیدار مقابل استقلال و بازی هفته آخر مقابل پیکان تاثیری بود که از سوی مصلح در دیدارهای اخیر سپاهان به ثبت رسیده و البته گل مهم و حیاتی او در دیدار با شهر خودرو که شانس کسب سهمیه را در هفته آخر برای این تیم زنده نگه داشت.
نکته قابل تامل در مورد مصلح شدت اشتباهات داوری علیه حرکات او بود و اینکه هر 3 پنالتی داده شده توسط او از سوی کارشناسان داوری رد شده باشد اتفاقی عجیب و نادر است که حالا شایان آن را تجربه کرده است.
پنالتی اعلام شده روی دیاباته در بازی با استقلال در لیگ برتر که صحنه واضحی بود و حتی نیازی به نظر کارشناسان نداشت و مشخص بود دیاباته خودش روی مصلح خطا کرده است.
در بازی بعدی در جام حذفی هم خطای مصلح روی قایدی پنالتی گرفته شد در حالیکه کارشناسان داوری آن را اشتباه داور مسابقه اعلام کردند و حالا شب گذشته در برنامه فوتبال برتر 2 کارشناس از 3 کارشناس در مورد صحنه پنالتی اعلام شده به سود پیکان رای به اشتباه داور مسابقه دادند. اشتباهی که باعث شد سپاهان سهمیه را از دست داده و مصلح بیش از پیش زیر فشار انتقادات قرار بگیرد.
شاید اگر تصمیمات درست داوری در این بازی ها لحاظ می‌شد الان سپاهان هم در بین 3 تیم بالای جدول قرار گرفته بود و خودش را آماده رویارویی با پرسپولیس در جام حذفی می‌کرد و سعی داشت از شانس خودش برای قهرمانی در این تورنمنت دفاع کند و هم امیر قلعه‌نویی هنوز روی نیمکت تیم بود و البته شایان مصلح شرایط متفاوتی نسبت به امروز تجربه می‌کرد.
این فقط بخشی از اشتباهات شدید داوری و تاثیرش روی سرنوشت یک تیم و عواملش است و با مرور دقیق تر موارد این چنینی بیش از پیش می‌توان به این نتیجه رسید که فوتبال ما چقدر نیازمند تکنولوژی های جدید برای کاهش این اشتباهات است.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید