خبر ورزشي/ کاري به کيفيت داوري رضا کرمانشاهي و محمدحسين زاهدي‌فر نداريم، ولي فدراسيون ۵ ستاره با هنري که سر انتخاب داور دربي به خرج داد هر دو را سوزاند و چه بسا پيام حيدري را هم سوزانده باشد!
يعني دوستان ساده‌ترين کار ممکن را چنان سخت و پيچيده مي‌کنند که با يک انتخاب سه نفر بسوزند! حالا شما تصور کنيد کرمانشاهي و زاهدي‌فر با چه روحيه و انگيزه‌اي بايد در اين فوتبال داوري کنند؟
فضاي فوتبالي جامعه به نحوي است که هر تيمي به هر شکلي و با هر نتيجه‌اي دربي را ببازد تقصير داور و وزير ورزش است! در اين شرايط اينکه شنيده مي‌شود پيام حيدري هم از قضاوت دربي پشيمان شده اصلاً خبر عجيبي نيست البته وزير ورزش قاعدتاً از وزير بودن پشيمان نمي‌شود، ولي هر چه هست اين جوي که به وجود آمده اصلاً جو قشنگي نيست. درست مثل همان جوي که سر قهرماني پرسپوليس در ليگ برتر به وجود آمد و صد درصد سر قهرماني احتمالي استقلال (چه امسال در جام حذفي و چه سال‌هاي آينده) هم به وجود مي‌آيد.
به نظر شما فدراسيوني که در انتخاب داور دربي ناتوان است چطور مي‌توانسته قرارداد خوبي با ويلموتس ببندد؟ اتفاقاتي که در ۴۸ ساعت گذشته افتاد و البته روند بعضي از قضاوت‌هاي داوران در ليگي که گذشت بار ديگر نشان مي‌دهد که ما «بايد» براي دربي داور خارجي بياوريم و دير يا زود آقايان کاربلد در فدراسيون فوتبال و کميته داوران به اين نتيجه خواهند رسيد. داور خارجي نه متهم به پرسپوليسي و استقلالي بودن مي‌شود و نه قبلاً بازي‌هاي اين تيم را سوت زده که مثلاً بگويند در فلان بازي پنالتي پرسپوليس را نگرفت و يا بازيکن استقلال را تهديد کرد. در مورد همين پيام حيدري گفته شد که قايدي و دياباته را تهديد کرده بود و عجيب اينکه اين ادعاي قايدي نه از سوي کميته و دپارتمان داوري تکذيب شد و نه از سوي خود پيام حيدري!
ختم کلام اينکه داور دربي «بايد» خارجي باشد. کسي که وصله آبي و قرمز به او نمي‌چسبد و فرداي دربي هم به کشورش مي‌رود و داستان‌سرايي‌هايي که ما مي‌کنيم را نمي‌شنود.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد