تسنيم/ سرمربي تيم فوتبال ليورپول معتقد است که نماينده کشور به خاطر برخورداري از يک امتياز ويژه شانش بيشتري نسبت به ساير مدعيان قهرماني در اروپا داشته است.
يورگن کلوپ سرمربي ليورپول با تمجيد از هانسي فليک همتايش در بايرن مونيخ، اعتراف کرد که باواريايي‌ها امکان نداشت بتوانند از مربي که در اواسط فصل هدايت‌شان را برعهده گرفت چيزي بيشتر از دستاوردي‌هايي که او در اين فصل کسب کرد بخواهند. فليک که در اواسط فصل اخير (ماه نوامبر) پس از اخراج نيکو کواچ جانشين او شد، با متحول کردن بايرن مونيخ اين تيم را به دومين سه گانه تاريخش رساند. کلوپ ضمن تمجيد از عملکرد فليک او را به خاطر بهره‌مند شدن از فرصت استراحت بيشتر براي ليگ قهرمانان به خاطر برنامه‌ريزي مناسب و اصولي‌تر در مسابقات داخلي آلمان پس از وقفه ناشي از شيوع کرونا، خوش‌شانس دانست.
کلوپ به شبکه ZDF آلمان گفت: به نظر من براي يک مربي خيلي سخت است که در عرض هشت ماه افتخاراتي بيشتر از آنچه که فليک در همين بازه زماني در بايرن مونيخ داشته را به دست آورد. البته بايرن مونيخ تا حدودي هم خوش‌شانس بود چون در بحبوحه آشوبي که به خاطر کرونا در برنامه‌ريزي تيم‌ها براي از سرگيري مسابقات رخ داد، برنامه بازي‌هاي داخلي آنها به بهترين شکل براي حضور در ليگ قهرمانان اروپا تنظيم شد.
بوندس‌ليگا در ميان 5 ليگ معتبر فوتبال اروپا اولين ليگي بود که مسابقاتش را پس از شيوع کرونا از سر گرفت و اين بدان معنا بود که بايرن مونيخ بين آخرين بازي داخلي‌اش که پيروزي مقابل بايرلورکوزن در فينال جام حذفي بود و بازي برگشتش مقابل چلسي در مرحله يک هشتم نهايي ليگ قهرمانان اروپا بيش از يک ماه فرصت استراحت داشت. اين وضعيت در قياس با چلسي که از باختش به آرسنال در فينال جام حذفي انگليس، تنها يک هفته براي بازي‌اش با بايرن مونيخ فرصت استراحت داشت، به مراتب بهتر بود. البته شرايط ديگر فيناليست ليگ قهرمانان يعني پاري‌سن‌ژرمن هم بي‌شباهت به وضعيت بايرن نبود اما آنها به واسطه نيمه تمام ماندن ليگ‌شان از بازي‌هاي رسمي فاصله گرفته بودند و تنها با دو بازي حذفي در فينال جام حذفي و جام اتحاديه فوتبال فرانسه براي ليگ قهرمانان آماده شدند. با تمام اين‌ها کلوپ بدون هيچ اکراهي اعتراف کرد که بايرن مونيخ در حال يکي از بهترين‌هاي مطلق فوتبال دنيا است.
او افزود: بايرن به طرز استثنايي مجهز است. آنها براي تمام پست‌هاي‌شان بازيکناني به معناي واقعي کلمه در کلاس جهاني دارند که سن و سال همه آنها هم مناسب است.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد