ورزش 3/ باشگاه مالاگا يکي از بدترين دوران حيات خود را سپري مي کند و چوب حراج به بسياري از بازيکنانش زده است.
مالاگاي دسته دومي ماه فوريه 2020 به دليل مشکلات مالي فراواني که داشت، اعلام ورشکستگي کرد و به اين ترتيب فرآيند پايان دوران مالکيت جنجالي مالک قطري اين باشگاه، عبدالله بن‌ناصر آل ثاني آغاز شد.
پس از آن شايعاتي مبني بر احتمال ناتواني باشگاه براي به پايان رساندن فصل به دليل مشکلات مالي و سوءمديريت مطرح شد، اما اين تيم در نهايت در ابتداي ماه آگوست توانست فصل را به پايان برساند و از سقوطش به دسته سوم و رفتن به ليگ‌هاي غيرحرفه‌اي فوتبال اسپانيا جلوگيري کند.
با اين وجود، بقا در دسته دوم سبب نشده است که مشکلات مالي مالاگا برطرف شود و به همين دليل مديريت باشگاه با انتشار بيانيه‌اي از تصميم خود براي تعديل نيروي گروهي براي کاهش هزينه‌ها و خروج از بحران مالي خبر داد. در همين راستا قرار است بيش از نيمي از بازيکنان اصلي باشگاه کنار گذاشته شوند.
مالاگا زماني محل پرورش و حضور تعدادي از بهترين ستارگان فوتبال دنيا از جمله ايسکو، خواکين و ژوليو باپتيستا بود و سال 2013 حتي به مرحله يک چهارم نهايي ليگ قهرمانان اروپا راه يافت.
مشکلات مالي اين تيم از همان سال آغاز شد و در نهايت منجر به سقوط اين تيم در سال 2018 شد. در ماه ژانويه امسال، خاوير تباس رئيس سازمان ليگ اسپانيا به مالاگا هشدار داد که بايد از محل فروش بازيکن دو ميليون يورو درآمد کسب کند تا از ورشکسته اعلام کردن آن جلوگيري شود، اما اين اتفاق رخ نداد و بحران تيمي که از سال 2010 به مالکيت آل ثاني درآمد، بيشتر شد.

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد