ورزش 3/ با وجود آمار فوق العاده ليونل مسي و کريستيانو رونالدو بايد قبول کرد که اين دو فوق ستاره به سال‌هاي پاياني فوتبال خود نزديک شده اند.
دو غول دنياي فوتبال يعني ليونل مسي و کريستيانو رونالدو طي سال‌هاي اخير اکثريت جوايز فردي و تيمي را به خود اختصاص داده‌اند. اين زوج رقيب دنياي فوتبال مجموعاً 11 توپ طلا، 10 ليگ قهرمانان اروپا و 12 قهرماني لاليگا به دست آورده‌اند.
با وجود بالا رفتن سن اين دو فوق ستاره اما هيچ گونه افتي در آمار آن ها مشاهده نمي شود. مسي در 44 بازي فصل 2019/20، 31 گل به ثمر رساند، در حالي که رونالدو فرم گلزني باورنکردني خود را براي يوونتوس با 37 گل در همه رقابت ها ادامه داد.
اما اگر بخواهيم واقع‌بينانه نگاه کنيم بايد قبول کرد که اين دو ابر ستاره دنياي فوتبال سال هاي پاياني بازي خود را سپري مي کنند و دير يا زود کفش هاي خود را آويزان خواهند کرد.
براي کساني که از ابتدا رقابت فوق‌العاده بين ليونل مسي و کريستيانو رونالدو را دنبال کرده‌اند، خداحافظي آنها براي شان يک حقيقت تلخ محسوب مي شود. با اين حال رونالدو و مسي طي اين سال ها به خوبي مهر اعتبار خود را روي ورزش فوتبال قرار دادند.
حالا و در همين رابطه به احترام چندين سال درخشش فوق العاده مسي و رونالدو از فيلم مستند 26 دقيقه اي با نام " پايان نزديک است" رونمايي شده است؛ مستندي که قطعا مانند نامش بسيار تلخ است.
در واقع بايد بابت اين شانس که در دوره اي زندگي مي کنيم که مسي و رونالدو با هم رقابت مي کنند، خوشحال باشيم اما در عين حال اين موضوع را هم بايد قبول کرد که برخي نشانه ها حاکي از آن است که اين دو نفر به پايان نزديک شده اند. به عنوان مثال مسي چند بازي ابتدايي بارسلونا در فصل 20-2019 لاليگا را به دليل مصدوميت از دست داد و حتي خود او نيز اذعان کرده بود که ديگر توانايي جسماني قبل را ندارد.
از طرف ديگر کريستيانو رونالدو چند بازي يوونتوس را به دليل مصدوميت از دست داد تا با وجود قابليت بدني فوق العاده اش، مشخص شود که او هم شايد نسبت به قبل به روزهاي پاياني فوتبال خود نزديک شده است.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد