ورزش 3/ ليونل مسي قصد دارد بارسلونا را ترک کند و دلايل زيادي پشت اين تصميم تاريخي وجود دارد.
25 اگوست سال 2020 به روزي سياه در تاريخ بارسلونا تبديل مي شود و ليونل آندرس مسي قصد دارد بارسلونا، باشگاه همه زندگي اش، تيمي که سالها با افتخار برايش بازي کرده و به بالاترين سطوح تاريخ رسيده را ترک کند. به نظر مي رسد ديگر صبر ليونل مسي لبريز شده و اين اتفاق مربوط به امروز و ديروز نيست و مدت هاست شرايط باعث ناراحتي او شده است.
1-رابطه ضعيف با مديريت باشگاه
ليونل مسي هرگز در اين ساله رابطه خوبي با جوزپ بارتومئو و هيئت مديره باشگاه نداشته و اگرچه چندين بار پاي برگه تمديد قرارداد را اامضا کرده، اما واقعيت اينجاست که ليونل مسي با کادر مديريتي باشگاه از سال 2015 ارتباط مناسبي نداشته است. در واقع ليونل مسي مدت هاست قصد جدايي دارد و در اين چند فصل اخير نيز عشق او به بارسلونا مانع اين اتفاق شد، اما شکست سنگين در مونيخ ديگر صبر مسي را لبريز کرد و او را به فکر تغيير انداخت.
2- جدايي ارنستو والورده و البته جانشين او
ستاره آرژانتيني هميشه با سرمربيان بارسلونا از سال 2004 رابطه خوبي داشته است. فرانک ريکارد، پپ گوارديولا، تاتا مارتينو، تيتو ويلانووا، لوئيز انريکه (با وجود برخي اختلافات) و والورده همگي سرمربياني بودند که هماهنگي قابل قبولي با اين بازيکن داشتند. اما باشگاه به يکباره والورده را برکنار کرده و بدتر از آن جانشيني به نام کيکه ستين را برگزيد که نتايج اخير و فاجعه بار بارسلونا را رقم زد.
3- اختلاف نظر کامل با مديران ورزشي
از نظر ليونل مسي عملکرد باشگاه در فصول اخير يک فاجعه واقعي بوده است. برنامه ريزي بازي ها و اردوهاي پيش فصل مناسب نبوده، بازيکنانان خوبي در تابستان به ترکيب اضافه نشده اند و پول فروش نيمار را بدتر از اين نمي شد استفاده کرد. رابطه ليونل مسي با رابرت فرناندز و اريک آبيدال بسيار ضعيف بود و از نظر کاپيتان، اشتباهات متوالي در هر فصل باعث شد توان بارسلونا براي رقابت کردن کمتر شده و اين تيم ديگر جايي در بين بزرگان نداشته باشد.
4- خداحافظي با لوييس سوارز زيبنده نبود
اگر ليونل مسي در روزهاي اخير و بعد از شکست سنگين مقابل بايرن مونيخ در مورد رفتن از بارسلونا ترديد داشت، اتفاقات اين چند روز ديگر باعث اطمينان يافتن او از اين تصميم شد. رونالد کومان، سرمربي جديد بارسا در تماسي کوتاه با لوييس سوارز عذر او را خواست و اين رفتار باعث شدت يافتن عصبانيت مسي شد، زيرا او بهترين دوست خود در رختکن را از دست داد. کاپيتان بارسلونا معتقد است لوييس سوارز بعد از اين همه سال درخشان شايسته احترام بيشتري هنگام خداحافظي بوده است.
5- اين پروژه برنده نيست
عليرغم همه شايعات مبني بر جدايي، حقيقت اين است که ليونل مسي منتظر ديدار با سرمربي جديد يعني رونالد کومان بود تا پيشنهادات او براي فصل جديد را بشنود. مسي به هيچ وجه در مورد آنچه از سرمربي هلندي شنيده بود قانع نشده و با خود فکر کرد اگر در اين سن و سال مي خواهد به کسب عناوين ادامه دهد و در صدر دنياي فوتبال باقي بماند، بارسا ديگر برايش بهترين گزينه نيست. بازيکنان احتمالي جديد مدنظر مسي نيستند و او فکر مي کند بارسلونا با کومان نيز به موفقيت نخواهد رسيد.

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد