ورزش 3/ سرمربي تيم ملي فوتسال ايران گفت در صورت لغو تورنمنت کيش، ملي‌پوشان فوتسال تا مسابقات قهرماني آسيا نمي‌توانند در ديدار تدارکاتي ديگري به ميدان بروند.
محمد ناظم‌الشريعه درباره لغو رسمي تورنمنت چهارجانبه فوتسال کيش اظهار داشت: ديدم چنين خبري اعلام شده، اما هنوز معلوم نيست. با توجه به غيبت کويت و کاهش تيم‌هاي مسابقات، اسپانسر اين تورنمنت گفته است ما هم نمي‌آيم که کميته فوتسال به دنبال حل اين موضوع است. اگر نتوانيم به تورنمنت کيش برويم، پس با چه مقدماتي بايد عازم مسابقات قهرماني آسيا شويم؟‌ در اين شرايط کار ما سخت خواهد شد.
شايد تعداد تيم‌هاي تورنمنت کيش کاهش يابد يا تيمي جايگزين کويت شود
وي در پاسخ به اين پرسش که آيا قرار است تيم جديدي به جاي کويت در تورنمنت کيش شرکت کند يا خير، تصريح کرد: پرهيزکار کارها را پيگيري مي‌کرد. من در اين باره با صادق درودگر هم صحبت کردم. کارها را پيگيري مي‌کنيم تا اينکه تيم جديدي جايگزين کويت شود يا اينکه تيم‌هاي کمتري در تورنمنت کيش شرکت کنند. کيفيت براي ما مهم است، اما زمان کمي داريم و خيلي بهتر است که اين تورنمنت برگزار شود.
خواستيم با آذربايجان بازي کنيم، فدراسيون اين کشور تعطيل شد
سرمربي تيم ملي فوتسال ايران درباره ساير برنامه‌هاي اين تيم براي ديدار دوستانه، در راه آماده‌سازي براي شرکت در رقابت‌هاي قهرماني آسيا خاطرنشان کرد: مي‌خواستيم اواخر مهر با تيم ملي آذربايجان بازي کنيم که فدراسيون فوتبال اين کشور تعطيل است. ما هدفمند وارد مسابقات قهرماني آسيا مي‌شويم و مي‌خواهيم قهرمان شويم که به همين دليل، کارمان بسيار سخت است. بسياري از تيم‌ها فقط مي‌خواهند در اين مسابقات شرکت کنند. با شرايط فعلي نمي‌توانيم برنامه‌ريزي کنيم.
پافشاري AFC روي برگزاري مسابقات قهرماني آسيا در تاريخ مقرر عجيب است
ناظم‌الشريعه با انتقاد از عدم ايجاد تغيير در برنامه رقابت‌هاي آسيايي خاطرنشان کرد: عجيب است که AFC در اين وضعيت و وقتي که ميزبان مسابقات قهرماني آسيا هم مشخص نيست، روي برگزاري رقابت‌ها در تاريخ مقرر پافشاري مي‌کند. از طرفي ديگر مي‌گويند کويت مي‌خواهد ميزباني مسابقات آسيايي را بگيرد. وقتي اين کشور به دنبال ميزباني است، چگونه نمي‌خواهد در تورنمنت کيش شرکت کند؟
شرايط براي ما، بازيکنان و فوتسال کشور بهتر شد
وي در مورد آغاز ليگ برتر فوتسال در تاريخ 10 مهر و برگزاري رقابت‌ها در دو گروه هفت تيمي به تسنيم گفت: اين تاريخ خيلي خوب است و از سازمان ليگ، کميته فوتسال و باشگاه‌ها تشکر مي‌کنم. اگر ليگ در دي ماه آغاز شود، بازيکنان بايد يک سال استراحت کنند و اين به نفع بازيکنان نيست. شرايط براي ما، بازيکنان و فوتسال کشور بهتر شد. اکنون با شرايط استثنايي مواجه هستيم و مسابقات با شيوه خوبي برگزار خواهد شد، چون زمان برگزاري بازي‌ها زياد مي‌شود و هزينه باشگاه‌ها هم کاهش مي‌يابد. خيلي خوب است که تيم‌ها در فصل آينده در ديدارهاي زيادي به ميدان مي‌روند.
بازي با برزيل در تاريخ‌هاي پيشنهادي امکان‌پذير نيست
سرمربي تيم ملي فوتسال درباره پيشنهاد تيم ملي برزيل براي ديدار دوستانه با ملي‌پوشان ايران تصريح کرد: پيشنهادي از سوي برزيل براي سه فيفادي شهريور، آبان و آذر به ما ارسال شده است که بازي کردن در آن براي ما عملي نيست. شهريور که نمي‌توانيم بازي کنيم، در آبان ماه مسابقات قهرماني آسيا را در پيش داريم و رقابت‌هاي قهرماني باشگاه‌هاي آسيا هم در آذر برگزار خواهد شد. از بازي با برزيل استقبال مي‌کنيم و مکاتباتي با اين کشور خواهيم داشت. تلاش مي‌کنيم آنها را متقاعد کنيم تا در تاريخ‌هاي ديگري به مصاف يکديگر برويم.
وضعيت آمدن کاندلاس مشخص نيست
ناظم‌الشريعه راجع به وضعيت خسوس کاندلاس که قرار شد به‌عنوان مدير فني تيم ملي فوتسال ايران فعاليت کند، اظهار داشت: با شرايطي که ايجاد شده، اين موضوع کمي سخت و دور از ذهن است. هنوز چيزي مشخص نيست.
مشکل توکلي حل شده است
وي درباره دعوت مجدد فرهاد توکلي به اردوي تيم ملي فوتسال خاطرنشان کرد: اين مشکل حل شد و او را دعوت کرديم تا در تمرينات تيم ملي شرکت کند. اين مشکل تمام شده و ديگر مسئله‌اي در ميان نيست.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد