آخرين خبر/ مديرعامل باشگاه استقلال تأکيد کرد: در سفر به ايتاليا، مذاکرات تلفني با شفر داشتيم اما متأسفانه تخفيفي نداد.
به گزارش فوتبالي، پس از پيروزي تيم استقلال مقابل پرسپوليس و صعود به فينال رقابت‌هاي جام حذفي، احمد سعادتمند در گفتگو با شبکه خبر گفت: خوشحالم که توانستيم دل هواداران را شاد کنيم. آنها مستحق اين شادي بودند. به پيشکسوتان و جامعه فوتبال استقلال نيز اين پيروزي را تبريک مي گويم.
وي در ادامه درباره پرونده‌هاي مالي استقلال در فيفا اظهار داشت: از چهار ماه گذشته درگير پرونده‌هاي بسياري بوديم که خوشبختانه در دو ماه و نيم گذشته ۵ پرونده مختومه شد. هفته گذشته نيز ۲۰۰ هزار دلار از مطالبات بويان پرداخت شد و امروز تا فردا نيز باقيمانده آن را تسويه خواهيم کرد و هواداران بابت تسويه خيالشان راحت باشد.
سعادتمند درباره پرونده شفر تصريح کرد: قرار بوددر ايتاليا ديداري با شفر داشته باشيم اما به دليل مسائل کرونا، او نتوانست از آلمان به ايتاليا بيايد و بنابراين مذاکرات تلفني را انجام داديم. متأسفانه شفر تخفيفي نداد.
مديرعامل باشگاه استقلال درباره مذاکره با استراماچوني گفت: رقم استراماچوني سنگين است. پيگير حضور او در قطر بوديم که به دلايل کرونا نشد و در نهايت از طريق سفارت و وزارت ورزش مجوز ۵ روزه‌اي را دريافت کرديم و اين را بگويم که تاريخ اين سفر دست ما نبود. برخي از دوستان اعلام کرده بودند چرا پيش از دربي اين جلسه برگزار شده است که تاريخ دست ما نبود.
وي افزود: دو روز کاري جلسات متعددي با استراماچوني و وکيلش برگزار کرديم. اتفاقات خوبي رخ داد تا در پرونده او بتوانيم با تخفيف پيش برويم. اميدوارم اين اتفاق رخ بدهد و بدهي حل شود. درباره شفر هم بگويم که در تلاشيم در هفته آينده موضوع آن را مختومه کنيم.
سعادتمند درباره مبلغ طلب استراماچوني و همچنين تاريخ سفر به ايتاليا خاطرنشان کرد: روز گذشته در کنار بازيکنان بودم. همانطور که گفتم تاريخ سفر از قبل مشخص شده بود و نمي‌دانستيم اين تاريخ قبل از دربي خواهد بود. برخي از دوستان علاقه دارند تا براي باشگاه بزرگ استقلال مشکل درست کنند. همه در کنار هم با انگيزه تلاش خواهيم کرد تا قهرمان جام حذفي شويم. هدف اصلي در اين سفر توافق مالي براي کسر هزينه در دادرسي فيفا در موضوع با پرونده شفر و استراماچوني بوده است.
مديرعامل باشگاه استقلال تأکيد کرد: صحبت کردن درباره مسائلي مانند کادر فني به صلاح نيست. مبلغ قرارداد استراماچوني سنگين است. مذاکراتي انجام داده ايم و منتظر پاسخ او و وکيلش هستيم تا مبلغ را کاهش دهند و پس از آن مبلغ را اعلام خواهيم کرد.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد