ورزش 3/ سايپا در پايان يک فصل سخت و پرماجرا که در هفته پاياني با بالاترين استرس براي فرار از سقوط همراه بود، اکنون با ايده‌هايي نو به دنبال نمايش موفق در ليگ بيستم خواهد بود.
نارنجي‌هاي فوتبال ايران در فصل بيستم برنامه‌هاي ويژه‌اي در سر خواهند داشت تا بتوانند از برند خود نيز به بهترين شکل دفاع کنند.
بعد از يک فصل پرماجرا که در نهايت در هفته پاياني منجر به بقاي اين تيم در ليگ برتر شد، مهمترين تغيير پايان کار حبيب کاشاني و حضور مدير جديد بر سر کار اين باشگاه بود. کاشاني که بعد از مدت‌ها دوري از فوتبال با حضور در انتخابات فدراسيون سر و صدا کرده بود، در ادامه با به تعويق افتادن اين پروسه، روي صندلي مديرعاملي باشگاه سايپا نشست و با حمايت خود به زعم ابراهيم صادقي، نقش زيادي در بقاي آنها داشت.
اما اکنون با ادعاي اين باشگاه، قرار است عصر جديدي در ليگ بيستم توسط آنها شکل گيرد. حضور اميرحسين تابع جماعت، اولين استارت براي اين برنامه بوده است؛ مديرعامل جوان سايپايي‌ها اما بلندپروازي‌هاي بزرگي در ذهن دارد و بر اساس آن شايد اين مجموعه بتواند اميدوار باشد بعد از سال‌ها بار ديگر آنها در فوتبال نيز همانند ديگر رشته‌ها از برند اين کارخانه به بهترين شکل در اين عرصه محافظت کنند.
سايپا در ليگ نوزدهم با ابراهيم صادقي يک چالش بزرگ را پشت سر گذاشت. صادقي که دوران فوتبالي خود را در اين باشگاه دنبال کرده، در اولين تجربه سرمربيگري‌اش به سمت جوان‌سازي و استعداديابي رفت تا بتواند ضمن شناسايي بازيکنان جوان، برابر نرخ بالاي جذب بازيکنان ستاره نيز مقاومت کند. او البته براي محافظت از ديدگاه خود شرايط سختي را دنبال کرد و اين موضوع باعث شد تا در هفته پاياني نيز تمام دغدغه‌اش حفظ نارنجي در ليگ برتر باشد.
سرمربي جوان سايپا در شرايطي فصل را با امتياز بقا به پايان رساند که مدعي است جوانان قابل اعتنايي به فوتبال ايران معرفي کرده که در فصل آينده به بلوغ فني و باروري لازم براي نمايش درخشان خواهند رسيد. از سوي ديگر با انتخاب اميرحسين تابع جماعت به عنوان يک مدير جوان، سايپايي‌هاي تفکرات جديدي را در ليگ بيستم دنبال خواهند کرد و به نظر مي‌رسد قرار گرفتن اين دو تفکر در کنار يکديگر شايد بتواند بار ديگر روزهاي درخشان آنها در فوتبال ايران با حضور در آسيا و کمي قبل‌تر جشن قهرماني در ليگ را در دسترس قرار دهد.

تابع جماعت در اولين اظهارنظر خود در قامت مديرعامل اين باشگاه، نويد روزهاي خوب آينده را در ليگ بيستم با توجه به ديدگاهي که باشگاه دنبال خواهد کرد، داده است: در فوتبال آقايان با وجود حساسيتي که در هفته هاي پاياني براي بقاء در ليگ برتر وجود داشت اما اين باشگاه با تکيه بر استعدادهاي مکتب بازيکن ساز خود هم در حوزه کادر فني و هم بحث بازيکنان، دستاورد گران بهايي کسب کرد؛ چرا که فلسفه و مکتب باشگاه سايپا  بازيکن سازي و جوانگرايي است؛ البته اعتقاد دارم آنطور که بايد و شايد روي موضوع بازيکن سازي، جوانگرايي، توجه به فوتبال پايه و در يک کلام مکتب بازيکن ساز باشگاه سايپا، اطلاع رساني مناسبي به جامعه صورت نگرفته است.
سايپا اکنون اميدوار است با انتخابي که براي دنبال کردن اين مسير در بحث مديريت باشگاه داشته، بتواند از تجربيات مديرعامل جوان خود در کنار پتانسيلي که در اختيار دارد براي نمايشي درخشان در ليگ بيستم سود برده و بايد ديد در چالش جالبي که پيش رو خواهند داشت قادر به دستيابي به اين هدف خواهند بود يا خير.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد