ايران ورزشي/ رشيد مظاهري ديروز درخواست فسخ قراردادش را داد که بايد ديد اين درخواست براي بالا بردن مبلغ قراردادش است يا اين‌که قصد دارد به تيم ديگري برود.

دو روز قبل از بازي نيمه‌نهايي جام حذفي تراکتور مقابل نفت مسجدسليمان بود که رشيد مظاهري ناگهان دست به کار عجيبي زد. او به باشگاه تراکتور رفت و درخواست بالا بردن قراردادش را داشت. اين در حالي بود که مظاهري فصل گذشته قراردادي ۳ ساله با مبلغي معين که کم هم نيست، با قرمزپوشان تبريزي بسته بود. با وجود اين‌که ۲ فصل ديگر از اين قرارداد باقي مانده و البته تا الان ۸۰ درصد از مبلغ فصل اول را هم گرفته، ناگهان مظاهري به باشگاه تراکتور رفت و خواهان افزايش ۲ برابري قراردادش شد و البته گفته اگر اين پول را ندهيد نمي‌تواند کنار تيم باشد.
مظاهري بعد از اين صحبت‌ها که البته نه با مخالفت مواجه شده بود و نه موافقت، باشگاه را ترک و تلفن همراه خود را خاموش کرد که اين مسأله براي کادرفني دردسرساز شد، چرا که نتوانستند با مظاهري ارتباط بگيرند و ماجرا را جويا شوند. ساکت الهامي هم که حس کرد نمي‌تواند روي رشيد مظاهري براي بازي مهم و سرنوشت‌ساز مقابل نفت مسجدسليمان حساب باز کند، به سراغ محمدرضا اخباري رفت و به او آماده‌باش داد تا براي بازي نيمه نهايي به ميدان برود.
در اين مورد حتي شنيده مي‌شود اخباري دچار مصدوميتي جزيي بود که الهامي از او مي‌خواهد در اين مدت کم باقي‌مانده تا بازي، فيزيوتراپي‌هاي مداوم انجام دهد تا آماده شود. به همين دليل بود که رشيد مظاهري در ليست ۱۸ نفره تراکتور مقابل نفت مسجدسليمان حضور نداشت. تراکتور در اين بازي به پيروزي رسيد و راهي فينال شد اما ماجراهاي مظاهري و تراکتور همچنان ادامه دارد.
اگرچه مظاهري دو فصل ديگر با تراکتور قرارداد دارد، اما حالا خبر مي‌رسد دليل بهانه آوردن اين دروازه‌بان ملي‌پوش داشتن پيشنهاد از تيم‌هاي مدعي قهرماني است. از آن‌جا که پرسپوليس به دنبال جذب دروازه‌بان است و البته يحيي گل‌محمدي و مظاهري هم سابقه کار کردن با هم در ذوب‌آهن را دارند، گفته مي‌شود بهانه‌هاي دروازه‌بان تراکتور، براي فسخ قرارداد است تا بتواند به پرسپوليس برود. البته مظاهري ظاهراً فصل گذشته هم مذاکراتي با پرسپوليس داشت و مي‌دانست با رفتن عليرضا بيرانوند به اروپا، شرايط براي حضور او در تيم قرمز پايتخت مهيا مي‌شود اما معلوم نيست به چه دليلي قرارداد ۳ ساله با تراکتور بست تا حالا براي رسيدن به پرسپوليس يا تيم ديگري که گفته مي‌شود احتمالاً سپاهان است، به دنبال بهانه باشد.
به هر حال مظاهري ديروز بار ديگر به باشگاه تراکتور رفت و اين بار درخواست فسخ قرارداد داد و اعلام کرد فقط در صورتي در تبريز مي‌ماند که مبلع قراردادش رقمي بيش از ۲ برابر شود اما اين درخواست با مخالفت جدي مديران باشگاه تراکتور مواجه شد. او حتي درخواست فسخ قرارداد خود را به کميته تعيين وضعيت هم برده اما با توجه به اين‌که تراکتور مشکل مالي نداشت و دو طرف هم مايل به فسخ قرارداد نيستند احتمالاً با اين درخواست مخالفت خواهد شد.
با اين اتفاقات حالا باشگاه تراکتور با چالش عجيبي مواجه شده که بايد ديد در نهايت چه اتفاقي مي‌افتد. اين در حالي است که طبق قانون، مظاهري دو فصل ديگر با تراکتور قرارداد دارد و مبلغ آن هم مشخص است. پس اگر تراکتور نخواهد، مظاهري نه مي‌تواند جدا شود و نه اين‌که مبلغ قراردادش را بالا ببرد. تنها نگراني تراکتور اين است که دروازه‌باني داشته باشد که دلش با تيم نباشد. به همين دليل حالا مانده‌اند بايد چه تصميمي بگيرند.
با توجه به اين‌که مظاهري قانوناً بازيکن تراکتور به حساب مي‌آيد، شايد بهتر بود به جاي بهانه آوردن و غيبت در بازي مهم نيمه‌نهايي مقابل نفت مسجدسليمان، خيلي راحت مسأله را با مسئولان باشگاه تراکتور در ميان مي‌گذاشت تا اگر بحث جدايي جدي شد، دل‌خوري پيش نيايد.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد