ورزش 3/ مرد شماره يک استقلال دل پري دارد؛ او با بيان دلخوري هايش از برخي افراد مي گويد بايد در 20 دقيقه اول دربي کار پرسپوليس را تمام مي کردند.
سيدحسين حسيني در فصل جاري رقابت هاي فوتبال روزهاي پرتلاطمي را سپري کرد؛ او که امسال براي اولين پيراهن شماره يک آبي ها را برتن کرد، مسئوليت سنگيني براي حراست از دروازه داشت. در چنين شرايطي اما او در مسيري که طي کرد و به جايگاه کنوني رسيد، سختي هاي زيادي را تحمل کرد و انتقادهاي زيادي را به جان خريد. حسيني با گذر از همه روزهاي سخت چهارشنبه شب فوق العاده اي را در آزادي سپري کرد. او در دربي پايتخت در نقش يک ناجي توانست در ضربات پنالتي بدرخشد و عاملي مهم براي صعود آبي ها به فينال جام حذفي باشد. آن هم در مسابقه اي که يک طرفش رقيب سنتي يعني پرسپوليس بود.
حسيني بعد از بازي شب گذشته آنقدر خوشحال بود که بغضش ترکيد و با حس و حالي خاص وارد رختکن آبي ها شد. 
دروازه بان شماره يک آبي ها حالا که توانسته يکبار ديگر توانايي هاي فني اش را به رخ بکشد، بعد از مدتها سکوت صحبت هاي جالبي را درباره بازي ديشب و اتفاقات چند ماه گذشته بر زبان مي آورد. مشروح گفت و گوي حسيني با خبرنگار "ورزش سه" را در ادامه مي خوانيد:
**يک برد ارزشمند در دربي و صعود به فينال حذفي. اين پيروزي مهم چطور به دست آمد؟
-به هر حال بازي دربي حساسيت هاي خاص خودش را دارد. اين بازي براي طرفداران دو تيم ارزشمند است و از طرفي چون در چارچوب جام حذفي برگزار مي شد، اهميت بازي دوچندان مي شد. ما مصمم بوديم که پيروز شويم و خداراشکر توانستيم با برد زمين را ترک کنيم.البته فکر مي کنم مي توانستيم در همان بيست دقيقه ابتدايي کار پرسپوليس را تمام کنيم اما موقعيت هايمان به گل نرفت و قسمت اين بود در پنالتي ها برنده شويم.

**تو يکي از افرادي بودي که از گل مهدي قايدي در دقيقه 4 خيلي خوشحال شدي.
-گل مهدي يک گل اروپايي بود که در اوايل بازي زده شد و به نوعي شيرازه تيم حريف با آن گل پاشيد. من هم مثل تمام طرفداران از آن گل خوشحال بودم.
**با اين حال شما در دقايق پاياني دو بر يک عقب افتاديد ودر آستانه شکست بوديد. فکر مي کردي در آن ثانيه هاي پاياني به بازي برگرديد؟
-زماني که بازي دو بر يک شد، هم من و هم ساير بازيکنان نمي توانستيم باور کنيم که بازنده دربي شده ايم. به خودمان مي گفتيم ما قصدمان برد در 90 دقيقه بوده و نبايد الان شرايط اينطور شود. من فکر مي کنم همه بچه ها خواستند در همان چند دقيقه بازي را برگردانند و اصلا باور نمي کرديم که در آستانه باخت هستيم. خداراشکر که دانشگر هم آن گل را زد و بازي را برگرداند. محمد دانشگر امسال جلوي من به عنوان مدافع خيلي زحمت کشيد و تلاش کرد و ديشب هم با گلي که زد ما را به بازي برگرداند و خداراشکر مي کنم که برگشتيم و در نهايت برنده شديم. از بقيه دفاع ها هم تشکر مي کنم که واقعا با جان و دل زحمت مي کشند.
**بدون ترديد نقطه عطف بازي شب گذشته براي تو ضربات پنالتي بود. از حس و حالت وقتي بازي به پنالتي رفت صحبت کن.
-اول بگذاريد درباره يک اتفاق جالب صحبت کنم. در جلسه فني قبل از بازي که چند ساعت پيش از شروع دربي بود، فرشيد اسماعيلي به من گفت شب قبل خواب ديده که بازي را با درخشش من برده ايم. فرشيد مي گفت تو چند توپ عالي گرفتي و بازي را برده ايم. وقتي بازي به وقت هاي اضافي رفت، شخصا دوست داشتم به پنالتي کشيده شود.با توجه به موضوعي که فرشيد برايم گفت و البته حس و حال و انگيزه خودم، يک حسي مي گفت مي توانم در پنالتي ها خوب کار کنم و يکي دو ضربه را بگيرم که خوشبختانه اين اتفاق هم افتاد.
**تو اولين ضربه پنالتي پرسپوليس را که توسط نوراللهي زده شد، گرفتي. اين موضوع خيلي شرايط را براي استقلال بهتر کرد.
-واقعا براي گرفتن آن ضربه انگيزه داشتم. شايد جالب باشد که بدانيد من اول مي خواست به سمت راست بپرم اما چون ديدم نوراللهي تا آخرين لحظه صبر کرد، من هم صبر کردم و به سمت چپ خودم پريدم و آن توپ را گرفتم. 
**بعداز مهار آن پنالتي چه احساسي داشتي؟
-وقتي آن توپ را گرفتم حس کردم خدا جواب تمام تلاش هايي که در يکسال انجام دادم را با گرفتن يک پنالتي به من داده است. مطمئن بودم بعديها را هم مي گيرم و چه بسا اگر توپ اوساگوانا در چارچوب بود نيز مي گرفتم و البته که پنالتي هاي بعدي پرسپوليسي ها فرصت نشد زده شود. فکر مي کنم خدا کمکم کرد و در بهترين زمان ممکن انرژي به من داد تا دل هواداران را شاد کنم.
**اتفاقات دربي شب گذشته براي تو در شرايطي رقم خورد که سال پرفشاري را گذراندي.به نظر مي رسد از خيلي مسائل ناراحت هستي. درست است؟
-اگر بخواهم درباره اين موضوع صحبت کنم بايد خيلي به عقب تر بروم. شما نگاه کنيد که سيدحسين حسيني اول فصل چطور با استقلال قرارداد بست. شايد خيلي ها ندانند که اول فصل چطور با من رفتار کردند. مني که سالها براي استقلال زحمت کشيدم و سختي هاي متعددي را تحمل کردم، با رفتارهاي عجيبي مواجه شدم. مني که سال قبل از جام جهاني حقم بود به روسيه بروم اما 3، 4 بازي آخر را نيمکت نشين شدم و شانس حضور در جام جهاني را از دست دادم را مي خواستند با هزار دروغ و حقه در استقلال نگه دارند و با همين روند هم قراردادم را تمديد کردند. قطعا هواداران نمي دانند اما شايد بد نباشد که بگويم چندين بار مرا به باشگاه کشاندند و خواستند مبلغ درخواستي ام را کم کنم و من هم به خاطر هواداران و به عشق استقلال بزرگ هيچ حرفي نزدم. بعد از آن ماجراها هم که يادتان هست چطور فايل صوتي حرفهايمان را به رسانه ها دادند. متاسفانه از ابتداي فصل خيلي ها نقشه کشيدند تا فشارها را روي سيدحسين حسيني بيندازند.

**در اين خصوص بيشتر توضيح مي دهي؟ 
-من از لحظه اول تمديد قراردادم اين فشارها را حس مي کردند. برخي افراد مي خواستند طوري وانمود کنند که هواداران از من ناراحت هستند. ماجراي قراردادم را پيش کشيدند تا بگويند حسيني فلان است و بهمان.وقتي وارد بازي ها شديم، شرايط بدتر شد. يک باند عجيب و غريب در فضاي مجازي عليه من شکل گرفت تا هرطور دلشان مي خواهد مرا خراب کنند. منتظر کوچکترين اشتباه از من بودند تا جوسازي کنند و در فضاي مجازي دست به تخريبم بزنند. خداشاهد است حتي گل هايي خورديم که من کوچک ترين تقصيري در آن نداشتم اما برخي افراد خاص در کانال هاي هواداري شان در فضاي مجازي جبهه مي گرفتند و کاملا مشخص است هدفي پشت اين حرکات است.
**چرا در طول فصل واکنشي به اين موضوع نشان ندادي؟
-من هميشه توکلم به خدا بوده و است. از روز اول که خدا کمکم کرد و به استقلال امدم تا حالا که پيراهن شماره يک را برتن مي کنم، جز تمرين کردن و توکل هيچ کاري انجام ندادم.
**با اين حال اما قبول داري روي چند گل خورده هم مقصر بودي؟
قطعا همينطور است. من قبول دارم روي چند کل مخصوصا اواخر فصل مقصر بودم اما مگر بهترين دروازه بان هاي دنيا گل هاي بد نخورده اند؟ ترشتگن دروازه بان بارسلونا يکي از بهترين گلرهاي فصل گذشته لاليگا است. آيا مي توان گفت چون او 8 گل از بايرن مونيخ خورده، پس دروازه بان ضعيفي است؟ 
**اما شايد هواداران استقلال انتظار دارند تو همان حسيني اي باشي که رکورددار کلين شيت بود و 10 بازي متوالي گل نخورد.
-اتفاقا بايد در اين خصوص توضيح بدهم. به نظر خودم در شرايط کنوني از نظر فني من نسبت به آن زمان که رکورد زدم شرايط بهتري دارم. خيلي ها فکر مي کنند چون آن زمان 10 بازي گل نخوردم، در اوج بودم اما واقعا خودم مي دانم که الان نسبت به آن زمان شرايط فني و جسماني بهتري دارم. از لحاظ خروج از دروازه، بازي با پا و... در مقايسه با دوره اي که رکورد کلين شيت را به نام خودم ثبت کردم واقا شرايط بهتري دارم.
**با همه مسائلي که در بالا گفتي، پس احتمالا اشک هايت بعد از بازي ديروز نيز به خاطر همين موضوعات بود. درست است؟

واقعيت اين است که من ششمين سال حضورم در استقلال را سپري مي کنم. دو سال بازي نکردم اما در 4 سالي که بازي مي کنم اين همه فشار را نديده بودم. متاسفانه بعضي مواقع اتفاقاتي افتاد که باور نمي کردم. فشارهاي زيادي که رويم بود باعث شد بعد از موفقيتم در پنالتي ها اشک بريزم. خوشحالي ام از اين بود که با گرفتن اين پنالتي فشارها را از روي خودم توانستم کم کنم و دل هواداران را به دست بياورم.
**حتما مي داني بعد از بازي پرسپوليسي ها گفته اند حقشان پيروزي بوده و البته صحبت هايي درباره کمک داوران به استقلال نيز مطرح شده است.
-آنهايي که اين حرفها را مي زنند بروند فيلم بازي را يک بار ديگر ببينند تا متوجه شوند چه اتفاقاتي افتاده است. اينکه مي گويند داور باعث بردمان شده تا به فينال برسيم هم درست نيست. پنالتي صد درصد روي فرشيد اسماعيلي گرفته نشده است.از طرفي وقتي بازي به پنالتي مي کشد داور چطور مي تواند تاثيرگذار باشد؟
**به نظرت استقلال به مقام قهرماني جام حذفي مي رسد؟
دربي براي ما ديشب تمام شد و تا امروز خوشحال هستيم. از امروز براي فينال حذفي استارت مي زنيم و نبايد در باد اين برد بخوابيم. در فينال با يک تيم بزرگ مثل تراکتور بازي داريم. آنها تيم خوبي هستند و بايد همه متحد باشيم تا بتوانيم مثل ديدار با پرسپوليس دست پر بيرون بياييم و جام قهرماني را به دست آوريم.
**فرهاد مجيدي هم فشار زيادي را تحمل کرد تا توانست استقلال را به اينجا برساند.
من واقعا از نزديک شاهد بوديم که آقافرهاد چقدر تحت فشار بود. او انتقادهاي زيادي را به جان خريد اما به حواشي توجه نکرد. مجيدي از مکتب باشگاه استقلال است و همه بايد از او حمايت کنيم تا در سال هاي آينده نيز خوش بدرخشد و بتواند به عنوان يک مربي بزرگ به استقلال و کل فوتبال ايران کمک کند.
**حرف خاصي باقي مانده است؟
جا دارد از آقابهزاد(غلامپور) تشکر کنم. ايشان به خاطر من خيلي تحت فشار بود و سختي هاي زيادي کشيد. خيلي ها عليه او مصاحبه کردند و گفتند تمريناتش خوب نيست اما واقعا تمرينات آقابهزاد عالي است.او از لحاظ روحي و رواني نيز مرا آماده کرد و جا دارد تشکر ويژه اي داشته باشم. خداراشکر توانستم جواب زحماتي که برايم کشيده را بدهم. او هميشه پشتم ايستاد و انرژي مثبت داد و امسال اين موضوع را درک کردم. از او ممنونم که همه جوره پشتم بود و اميدوارم در فينال هم جواب اعتمادش را بدهم.

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد