ورزش 3/ روز گذشته باشگاه سلتيک اسکاتلند با شکست از فرانس واروش مجارستان وداعي زودهنگام با ليگ قهرمانان داشت. حذفي که باعث خوشحالي آتالانتا شد.
رضايت تيم فوتبال آتالانتا از دستاوردهاي فصل گذشته‌اش با شنيدن يک خبر خوب ديگر کامل شد. آتالانتا که تنها نماينده ايتاليا در مرحله يک چهارم نهايي ليگ قهرمانان اروپاي فصل گذشته بود و در فصل اخير سري آ نيز سوم شد، براساس جايگاهش در رده‌بندي باشگاهي يوفا براي قرعه‌کشي مرحله گروهي ليگ قهرمانان فصل آينده در سيد (گلدان) چهارم قرار مي‌گرفت و اين به منزله احتمال بيشتر قرار گرفتن اين تيم در گروهي سخت بود. با حذف تيم سلتيک اسکاتلند اما وضعيت براي شاگردان جان‌پيرو گاسپريني تغيير کرده است.
سلتيک با قبول شکست خانگي 2 بر يک مقابل تيم فرانس‌واروش مجارستان در دور دوم مرحله مقدماتي ليگ قهرمانان اروپا، سريعترين حذفش از اين رقابت‌ها طي 15 سال اخير را تجربه کرد. در واقع تيم سبزوسفيدپوش پايتخت اسکاتلند در اولين بازي خود در مرحله مقدماتي ليگ قهرمانان فصل جديد حذف شد. اين تيم با توجه به جايگاهش در رده‌بندي يوفا جزو تيم‌هايي بود که اگر به مرحله گروهي راه مي‌يافت در سيد سوم قرار مي‌گرفت.
با حذف سلتيک حالا اين فرصت به آتالانتا رسيده است تا مانند دو نماينده ديگر ايتاليا، لاتزيو و اينتر در سيد سوم قرار بگيرد. يوونتوس ديگر نماينده سري آ به سبب قهرماني در اين رقابت‌ها در سيد يکم قرعه‌کشي مرحله گروهي ليگ قهرمانان قرار مي‌گيرد.
آتالانتا در فصل گذشته ليگ قهرمانان اروپا که اولين فصل حضورش در اين رقابت‌ها بود، والنسيا را در مرحله يک هشتم نهايي حذف کرد و در مرحله بعد هم تا دقيقه 90 با يک گل از پاري‌سن‌ژرمن جلو بود اما کم‌تجربگي بازيکنانش سبب شد که در عرض 3 دقيقه 2 گل دريافت کنند و حذف شوند.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد