ورزش 3/ کنعاني زادگان در شهرآورد نود و سوم به خوبي از پس مهار دياباته برآمد.
ضربات پنالتي تکليف تيم برنده را در ديدار استقلال و پرسپوليس مشخص کرد و آبي پوشان با برتري در پنالتي ها، از سد حريف ديرينه خود گذشتند و راهي ديدار فينال شدند. حالا آنها براي قهرماني بايد مقابل تراکتور صف آرايي کنند.
اما در دربي نيمه نهايي جام حذفي، بالاخره شيخ دياباته آقاي گل ليگ برتر ايران توانست حضور در شهرآورد تهران را تجربه کند. دياباته که بر اثر يک اتفاق عجيب در هر دو ديدار رفت و برگشت مقابل نفت مسجدسليمان مصدوم شد و شهرآوردهاي رفت و برگشت را از دست داد، اين بار و در سومين دربي سال مقابل پرسپوليس به ميدان رفت ولي عملکرد درخشاني را از خود به نمايش نگذاشت.
دياباته در ديدار مقابل پرسپوليس نتوانست درخشش در ديدارهاي گذشته را تکرار کند و در جدال تن به تن مقابل کنعاني زادگان، کاري از پيش نبرد. در ديدار ديروز دو تيم، کنعاني زادگان 9 عملکرد دفاعي موفق داشت. او در 5 نبردهوايي نيز موفق بود و هيچ نبردهوايي را به بازيکنان استقلال واگذار نکرد.
اما در سوي مقابل، دياباته روز خوبي را پشت سرنگذاشت. او 3 شوت به سمت دروازه پرسپوليس زد که يک مورد آن در چارچوب بود. دياباته 7 نبرد هوايي موفق نيز داشت ولي با وجود قد بلندش، در 10 نبرد هوايي در مقابل مدافعين پرسپوليس شکست خورد. دياباته و کنعاني زادگان 3 بار بر روي هوا با يکديگر جدال داشتند که در هر 3 نبرد هوايي، مدافع پرسپوليس برنده شد و دياباته هرگز نتوانست بالاتر از کنعاني زادگان ضربه سر بزند.
البته آقاي گل ليگ برتر در کارهاي دفاعي نيز به کمک تيمش آمد و دو مورد از نبردهاي هوايي موفق او، در خط دفاعي بود. علاوه بر اين، دياباته 3 عملکرد دفاعي موفق نيز به ثبت رساند و يک بار نيز توانست بازيکنان پرسپوليس را دريبل بزند.
در پايان، شيخ دياباته از سايت يازده نمره 6.6 را دريافت کرد و کنعاني زادگان نيز با وجود اينکه 2 بار دروازه تيمش باز شد، نمره خوب 6.9 را کسب کرد تا جزو خوب هاي بازي باشد.

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد