ایسنا/ بعد از شکست پرسپولیس برابر استقلال در جام حذفی، سرمربی سرخ‌ها در اظهاراتی عامل شکست تیمش را «اراده‌ای برای قهرمان کردن یک تیم» قلمداد کرد که به نظر می‌رسد این موضوع صرفا برای فرار از مسوولیت شکست عنوان شده باشد.
با همه حواشی قبل از داربی نیمه نهایی جام حذفی بین پرسپولیس‌ و استقلال، این بازی با برتری آبی‌ها به پایان رسید تا آبی‌ها خود را برابر تراکتور در فینال این رقابت‌ها ببینند. اما بعد از این دیدار یحیی گل‌محمدی، سرمربی پرسپولیس در اظهاراتی عجیب عنوان کرد: «نیروهایی نمی‌گذارند پرسپولیس موفق باشد». یک روز پس از بازی گل‌محمدی در یک پست اینستاگرمی نوشت: « اگر بازی‌های حریف (استقلال) رو تا این‌جا دنبال کنید، می‌فهمید که اراده‌ای برای قهرمان کردنشون وجود داره، دقیقا به خاطر همین مخالف برگزاری بازی بودم.» گل‌محمدی خیلی زود این پست را از صفحه شخصی‌اش حذف کرد تا نشان دهد، نمی‌تواند مسوولیت صحبت‌هایش را بر عهده بگیرد.
اظهارات آقای مربی درحالی مطرح می‌شود که به گواه صحبت‌های پیشکسوتان پرسپولیس و کارشناسان فوتبال، پرسپولیس پیش از این که از حواشی متضرر شود، از ترکیب عجیب آغاز بازی (به طور مثال نیمکت نشینی کامیابی‌نیا) و در ادامه تعویض‌های عجیب‌تر نظیر بیرون کشیدن علیپور و بشار رسن، متضرر شد. گل‌محمدی که به خوبی می‌دانست استقلال خط هافبک قدرتمندی دارد، بدون توجیه، کامیابی‌نیا را نیمکت‌نشن کرد تا نوراللهی به تنهایی جلوی خط دفاع پرسپولیس بازی کند. از طرف دیگر در دقایق پایانی که معمولاً مربیان پنالتی‌زنان تیم‌شان را به بازی می‌فرستند، بشار رسن و علیپور که از پنالتی‌زنان پرسپولیس‌ بودند را از بازی بیرون آورد و همین امر کارش را در چیدن پنج پنالتی‌زن آخر بازی مشکل کرد. 
از دوره‌ای که پرسپولیس‌ همراه با برانکو به اوج رسید و موفقیت‌ها با کالدرون ادامه پیدا کرده، جمله «می‌خواهند یک تیم قهرمان شود» بر سر زبان‌ها افتاده است. با وجود این که بارها این جمله از سوی برخی پیشکسوتان و شاید بازیکنان مطرح شده اما پرسپولیسی‌ها با خنده و تمسخر از آن عبور می‌کردند اما حالا سرمربی خودشان از چنین عباراتی استفاده می‌کند. در این‌باره باید از یحیی گل‌محمدی پرسید که اگر جریانی می‌خواهد تیمی قهرمان شود، پس باید بپذیریم همان جریان به قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر کمک کرده است؟ اگر پرسپولیس‌ در لحظات پایانی از گل برتری خود دفاع می‌کرد و روی اشتباه خط دفاعی و دروازه‌بانش، گل نمی‌خورد، آن جریان چگونه می‌توانست یک تیم (استقلال) را قهرمان کند؟ اگر ضربه سر دانشگر به گل تبدیل نمی‌شد، الان پرسپولیس‌ با شایستگی به فینال جام حذفی رسیده بود و دستی در پشت پرده‌ فعال نبود؟ آیا همان جریان اوساگونا را به عنوان پنالتی‌زن انتخاب و به او الهام کرد نه شوت خود را آسمان بکوبد؟
اظهارات عجیب و بدون سندی که از سوی سرمربی پرسپولیس برای فرار از مسوولیت شکست مطرح می‌شود، روی افکار عمومی و ذهن میلیون‌ها هوادار تاثیر می‌گذارد. آن‌هایی که عاشقانه فوتبال را دنبال می‌کنند و با پیروزی‌ها شادی می‌کنند و با شکست‌ها اشک می‌ریزند، شاید متوجه این نباشند که سرمربی تیم‌شان برای یک «فرار» چنین مسائلی را بر زبان آورده باشد و به همین خاطر این‌گونه القاهای نادرست روی ذهن آن‌ها تاثیر می‌گذارد. بر اساس کدهای اخلاقی فیفا اگر هر یک از عوامل فوتبال، از وقوع تبانی، فساد و ... مطلع باشد و آن را به مراجع قضایی اطلاع ندهد، مجرم است و باید مجازات شود. حال باید از گل‌محمدی پرسید که اگر از وقوع یک تبانی برای قهرمان کردن یک تیم اطلاع داشت، چرا آن را به مراجع قضایی فدراسیون فوتبال اطلاع نداده است؟ 
گل‌محمدی خودش بهتر از هر کسی می‌داند، پرسپولیس‌ بیش از هرچیز، به او باخته است. حواشی شایعه توافق با سپاهان، مسائل داوری و اراده‌های بیرون زمین، یک توهم بزرگ برای تیمی است که بلامنازع ۴ بار پی‌درپی قهرمان لیگ برتر شده است. پرسپولیس با هدایت برانکو در سخت‌ترین شرایط به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسید چون این مربی آموخته بود از شکست‌ها پلی برای موفقیت بسازد، نه این که با فرار از مسوولیت آن، خود را مبرا از تقصیرها جلوه دهد. در پایان دیدار پرسپولیس برابر استقلال، احمدنوراللهی که پنالتی از دست داده بود، مسوولیت شکست را پذیرفت، شاید سرمربی سرخ‌ها هم باید این چنین‌ عمل می‌کرد و با قبول مسوولیت شکست هوادارانش را آرام می‌کرد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید