فارس/ سرمربي تيم ملي کاراته روسيه گفت: مسئولان ورزش کشور فقط از ورزشکاران ساير رشته‌ها انتظار دارند، اما هيچ مسئوليتي را متوجه خود نمي‌بينند.
حسين روحاني در خصوص بازگشت به روسيه اظهار داشت: قبل از بازگشت به روسيه با استعلام از سفارت اين کشور تست کرونا انجام دادم، اما با توجه به اينکه از زمان انجام تست 4 روز گذشته بود، مجبور شدم دوباره در فرودگاه آنتاليا ترکيه تست مجدد بدهم. بعد از 24 ساعت جواب تست را دريافت کردم، اما مجددا هواپيمايي روسيه ايراد گرفت و به پرواز نرسيدم.
وي تصريح کرد: در نهايت با رايزني دبير فدراسيون کاراته روسيه، دوشنبه 4 شهريورماه  ساعت 22 به روسيه پرواز کردم. روسيه در بحث ورود اتباع خارجي به شدت سخت‌گيري انجام مي‌دهد و در پرواز ما نيز چند نفر خارجي را به روسيه راه ندادند. از مسکو نيز سريعا به محل اردوي تيم روسيه در شهر مينرالينه پرواز کردم. از روزي که رسيدم نيز در اتاق خود قرنطينه هستم و روز سه‌شنبه يک تست ديگر انجام دادم و قرار است امروز(جمعه) نيز يک مجددا تست بدهم تا در صورتي که مشکل وجود نداشت دو روز ديگر از قرنطينه خارج شوم.
سرمربي تيم ملي کاراته روسيه خاطر نشان کرد: اردوي ما  تا 15 شهريورماه در شهر مينرالينه ادامه خواهد شد و پس از پايان اردو به مسکو باز خواهيم گشت و پس از يک ماه استراحت، در اواخر مهرماه مسابقات قهرماني کشور روسيه را برگزار خواهد شد. تا جايي که مي‌دانم از اواخر آذرماه قرار است واکسن روسي کرونا در اختيار تمام مردم روسيه قرار بگيرد و در حال حاضر نيز اين واکسن به پرسنل درمان، آموزش و نظامي تزريق مي‌شود. حتي شنيدم که کميته ملي المپيک درصدد است تا تمام ورزشکاران روسيه زودتر از موعد پخش سراسري به واکسن دسترسي داشته باشند.
روحاني در خصوص صدور مجوز فعاليت‌هاي اردوهاي ملي ورزش‌هاي رزمي در ايران و اينکه آغاز تمرينات در شرايط فعلي با توجه به وضعيت کرونا به صلاح خواهد بود، گفت: با خيلي از کاراته‌کاها دنيا در ارتباط هستم و مي‌دانم خيلي از کشورها تمرينات خود را آغاز کردند. حتي سرمربي تيم ملي کاراته مصر اصرار داشت با تيم ملي روسيه اردو مشترک داشته باشند و قرار شد بعد از مسابقات قهرماني کشور روسيه به مصر برويم. البته تمام کشورها در کنار شروع تمرينات، تمامي پروتکل‌هاي بهداشتي را رعايت مي‌کنند. روسيه نيز در رعايت پروتکل‌ها به هيچ عنوان سهل‌انگاري صورت نمي‌گيرد.
وي در خصوص احتمال برگزاري اردوي مشترک روسيه و ايران تاکيد کرد: حتما در صورتي که شرايط بهتر شود پيشنهاد برگزاري اردوي مشترک با تيم ايران را به مسئولان فدراسيون روسيه خواهم داد. براي ما باعث خوشحالي خواهد بود که با تيم ايران اردوي مشترک داشته باشيم و حتما مسئولان فدراسيون کاراته روسيه نيز از اين موضوع استقبال خواهند کرد. البته بايد ببينيم در صورت دعوت روسيه، فدراسيون کاراته ايران از اين موضوع استقبال خواهد کرد يا نه.

مربي سابق تيم ملي کاراته در خصوص محکوميت فدراسيون فوتبال ايران به غرامت 170 ميلياردي به مارک ويلموتس گفت: کاملا مشخص است در قرارداد با ويلموتس مثل هميشه گفته شده است که حالا قرارداد را ببنديم تا ببينيم در آينده چه پيش خواهد آمد و خدا بزرگ است. از اين قراردادهايي که حالا ببينيم بعد چه پيش مي‌آيد در ورزش ايران خيلي بسته شده است.
روحاني با انتقاد از عدم پرداخت پاداش قهرمانان تاکيد کرد: در حال حاضر 2 سال است که مراسم تجليل از قهرمانان در ايران برگزار نشده است و هنوز پاداش زحمات ورزشکاران در اين دو سال به آنها داده نشده است. پيشنهاد من اين است که با اين شرايط وزارت ورزش تمامي رشته‌هاي ورزشي را تعطيل کند و فقط به فوتبال پول بدهد. نمي‌شود که از اعتبار و افتخارات ورزش‌هاي ديگر استفاده کنيم و پول آن را به يک مربي خارجي در فوتبال بدهيم.
دارنده يک مدال طلا، يک مدال نقره و 2 برنز جهان تصريح کرد: ويلموتس تنها چند بازي در ايران حضور داشت و با نتايجش افتضاح به بار آورد. کاملا مشخص است که هيچ فکري روي شرايط قرارداد ويلموتس انجام نشده بود. در اين شرايط به نظر من بهتر است فقط فوتبال را در ايران ادامه بدهيم و ورزش‌هاي ديگر را تعطيل کنيم. ورزشکاران ساير رشته‌ها قهرمانان ملي اين کشور هستند و اصلا سزاوار اين نيستند که پس از 2 سال از افتخارآفريني براي کشور هنوز جوايز خود را دريافت نکرده باشند. اين در حالي است که مسئولان ورزش کشور فقط از ورزشکاران ساير رشته‌ها انتظار دارند، اما هيچ مسئوليتي را متوجه خود نمي‌بينند.
وي افزود: قهرمانان ما غير از حضور در ورزش حرفه‌اي شغلي ندارند و چشم آنها به دريافت جوايز است تا به زخمي در زندگي بزنند. با وضعيت تورم فعلي جوايزي که قرار بود 2 سال گذشته پرداخت شود در حال حاضر ارزشي معادل يک چهارم دارد. قهرمانان ما جواني، سلامت، زندگي و وقت خود را از سر راه نياورند که اينگونه با آنها برخورد شود. در اين شرايط يک قراردادي در ورزش ايران بسته شده است که هيچ چيز آن مشخص نيست و مربي به ايران آمد که نه تنها نتيجه نگرفت بلکه هر وقت هم دلش خواست ايران را ترک کرد و تا آخر قرارداد خود را نيز دريافت خواهد کرد.
روحاني در پايان به تسنيم گفت: وقتي مربي و قهرمانان ما در رشته‌هاي ديگر بعد از موفقيت و تلاش براي افتخارآفريني حق خود را مي‌خواهند، دوستان ناراحت مي‌شوند و عنوان مي‌کنند که ورزشکاران نبايد براي افتخارآفريني دنبال مسائل مادي باشند. اگر ورزشکار قرار است براي مسائل مادي ورزش نکند چگونه بايد زندگي خود را بگذراند؟ سال‌هاست که اين مسائل مطرح شده است، اما هيچ توجهي صورت نگرفته است.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد