ايسنا/ بازيکن پيشين تيم فوتبال استقلال مي‌گويد مجيدي بايد نسبت به شايعات آمدن استراماچونه خونسردانه عمل مي‌کرد و تيم را بعد از قهرماني در جام حذفي به باشگاه مي‌سپرد.
محمد مومني، بازيکن پيشين تيم فوتبال استقلال درباره استعفاي فرهاد مجيدي از سرمربي‌گري اين تيم اظهار کرد:‌ آقاي سعادتمند بايد اين موضوع را مديريت کند. شايد آقاي مجيدي در جريان نيست که سعادتمند چرا به اروپا سفر کرد و آورده سفر او چه بوده است. اگر براي اين رفته بود که جلوي شکايت استراماچوني را به فيفا بگيرد بايد مجيدي را توجيه کند ولي اگر براي مذاکره با استراماچوني براي بازگشت به استقلال رفته بود پس کار مجيدي قابل توجيه است. درست است که در فوتبال دنيا اين مسائل حل شده اما در فوتبال ما هنوز اين اتفاق رخ نداده است. ما نسبت به فوتبال دنيا هم از لحاظ فکري و هم سخت‌افزاري پيشرفت زيادي نکرده‌ايم پس اين چيزها طبيعي است. اگر مجيدي به اين دليل استعفا داده باشد طبيعي است اما در فوتبال دنيا اين چزها حل شده است و باشگاه اجازه دارد اين کار را انجام دهد.
او ادامه داد: اگر سعادتمند مسبب اين قضيه بوده‌ پس شخصي که مي‌تواند اين قضايا را حل کند خودش است. اگر هم به خاطر جلوگيري از شکايت استراماچوني به اروپا رفت بايد يک نشست با مجيدي برگزار و مسائل را حل کنند.
مومني در پاسخ به اين پرسش که صرف نظر از دليل سفر سعادتمند به اروپا آيا آمدن استراماچوني به استقلال درست است يا خير گفت: به نظر من نه. اما به هر جهت استقلال آسيايي شده است. در فوتبال ما اعتبار مجيدي بيشتر از استراماچوني است اما اعتبار مربيگري استراماچوني اصلا قابل مقايسه با مجيدي نيست. ما فوتبالي‌ها بايد بپذيريم که هميشه کساني هستند که کارها را بهتر از ما انجام مي‌دهند و فلسفه مربيگري آن‌ها به مربي جوان مي‌تواند کمک کند. اين در فوتبال دنيا هست. مثلا اگر گاس هيدينگ به ايران بيايد من نمي‌توانم بگويم مي‌خواهم سرمربي باشم. عملکرد استراماچوني جلوتر از مجيدي است پس او بايد اين را قبول کند که اگر اين اتفاق افتاد، غير منتظره نيست. به فرض مثال که آقاي سعادتمند براي مذاکره با استراماچوني به اروپا رفته بود. به نظر من مجيدي بايد کاملا خونسرد و حرفه‌اي کار خودش را بکند و تيم را قهرمان کند و آن را به باشگاه بسپارد و بگويد هر تصميمي که مي‌خواهيد بگيريد. در اين صورت آقاي مجيدي آن عملکردي را که مي‌خواهد به هواداران نشان داده است. اين باشگاه است که بايد تصميم بگيرد که مي‌خواهد با مجيدي ادامه بدهد يا خير.
بازيکن پيشين استقلال درباره بيانيه کوتاه اين باشگاه درباره استعفاي مجيدي که در آن به غيرحرفه‌اي بودن او به خاطر طرح استعفايش در فضاي مجازي اشاره شده بود هم بيان کرد: فضاي مجازي کمي افکار و اتفاقات را لوث و ما را نسبت به همديگر بدبين کرده است. مجيدي تا الان عملکرد بسيار مثبتي داشته است. براي مربيان جوان هنوز حل نشده است که امروز هستند ولي شايد فردا نباشند. مربيان جوان بايد بدانند آن روزي که حکم گرفتند شروع رفتن‌شان است. مربيان جوان ما  هنوز اين را درک نکرده‌اند. به همين دليل است که واکنش‌هاي غير قابل پيش‌بيني نشان مي‌دهند و البته خيلي زود از مواضع خودشان پايين مي‌آيند. اين درد مديريتي است که فکر نکرده عمل مي‌کنند.

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد