ورزش 3/ مهدي قايدي خيلي زود با حاشيه ها در فوتبال خداحافظي کرد و حالا يکي از بازيکنان تاثير گذار استقلال است؛ تا جايي که گفته مي شود اينبار به اردوي تيم ملي هم دعوت خواهد شد. 
اين مهاجم ريز نقش در دربي 93 سيزدهمين گل فصل خود را براي استقلال به ثمر رساند؛ و عجب گلي. گلي که شبيه يکي از گل هاي سوارز بود. به همين بهانه امروز دقايقي به او صحبت کرديم که مي خوانيد: 
*مهدي شبيه سوارز گل زدي! گل او را ديده بودي؟ 
نه. البته گل من مهمتر بود (باخنده) چون من در دربي گل زده ام. 
*ظاهرا بعد از بازي در مورد گفته هاي آقا يحيي صحبت کرده اي!
من نبايد جواب آقا يحيي را مي دادم چون او مربي حريف و يکي از بزرگان فوتبال است و تحت هر شرايطي بايد به حرف هاي او احترام بگذارم. به اين خاطر عذرخواهي مي کنم. هر چند من فني حرف زده بودم و گفته بودم اينکه مي گويند استقلال را در دربي 93 برنده کرده اند درست نبود. در واقعيت هم همين طور است. ما تا ثانيه هاي پاياني بازي بازنده بوديم. شما تصور کنيد ضربه محمد دانشگر تبديل به گل نمي شود! آيا اين حرفي که گفته شد درست از آب در مي آمد. بدون شک نه چون ما دو بر يک بازنده از ميدان خارج مي شديم. 

*اما بازي را برديد!
لطف خدا بود؛ به اين خاطر که ما از همان ابتداي بازي با نيت برد وارد ميدان شده بوديم. براي برد در دربي تمرين کرده بوديم و در نهايت هم اين اتفاق خوب براي ما رخ داد. خيلي زحمت کشديم و خيلي انگيزه داشتيم. خدا رو شکر که در نهايت ما برنده از ميدان خارج شديم.  
*به نظر مي رسد تماشاگر نبود راحت تر بازي کرديد؟ 
تماشاگر بود بازي جذاب تر هم مي شد. هدف ما اين بود که فوتبال رو به جلو و تهاجمي به نمايش بگذاريم. خدا رو شکر که بازي را برديم چون به برد در اين بازي نياز داشتيم. 
*و بازي با تراکتور در بازي نهايي...
بازي سختي است. تراکتور تيم بزرگي است و همانند ما براي پيروزي در اين ديدار برنامه ريزي کرده؛ اگر هدفمان قهرماني است بايد يک 90 دقيقه با جان ودل زحمت بکشيم و تلاش کنيم. 
*گفته مي شود اينبار شانس زيادي براي دعوت به اردوي تيم ملي داري...
اين آرزوي من است که به اردوي تيم ملي دعوت شوم. من به همراه تيم ملي جوانان در جام جهاني بازي کردم. به خوبي مي دانم حضور در اردوي تيم ملي و بازي براي تيم ملي چه لذتي دارد. اميدوارم اين اتفاقي که شما مي گوييد رخ دهد. 
*مهدي؛ گفته بودي قبل از بازي مي دانستي گل مي زني!
قبل از بازي همسرم بمن گفته بود بايد در اين بازي گل بزني؛ در آن لحظه که موقعيت برايم پيش آمد همه چيز خوب پيش رفت و ضربه اي که به توپ زدم جايي رفت که بايد مي رفت و تقاضايي که همسرم از من کرده بود را برآورده کردم. 
*بعد از بازي چه شوخي هايي که با گل تو در فضاي مجازي نشد!
جذابيت هاي فوتبال به همين کري خواني است؛ خداي ناکرده هدف من از لايي که به بشار رسن زدم تحقير بازيکن حريف نبود؛ توپ را رد کردم تا يک گام ديگر در عرض به دروازه حريف نزديک شوم و ضربه بزنم که خوشبختانه در اين صحنه همه چيز خوب پيش رفت. در ادامه نکته خوشحال کننده گلي بود که هم استاني ام زد. محمد دانشگر. فوتبال است و اين برد و باخت ها. پرسپوليس هم در اين بازي خوب بازي کرد. آنها بعد از گلي که خوردند دو گل به ما زدند و با پيروزي فاصله اي نداشتند. اما ما به خوبي به بازي برگشتيم و در ادامه بازي را اداره کرديم و در نهايت در ضربات پنالتي بازي را برديم. اين نشان مي دهد ما حتي بعد از دريافت گل دوم روحيه خود را از دست نداديم و با نيت پيروزي دقايق باقي مانده را دنبال کرديم. 

*داور بازي پيام حيدري بود و تو خود را به زمين ننداختي!
من مهاجمي هستيم که از عقب وارد فضا مي شوم و در اين مسير احتمال برخورد بازيکن حريف با من وجوددارد. در صحنه اي که گل زدم مدافعان پرسپوليس روي من خطا نکردند و دليلي نداشت که نقش بر زمين شدم. قبلا هم گفته بودم من نيازي ندارم که خود را بي دليل به زمين بياندازم چون گل زدن بلد هستم. 
*و حرف آخر؛ فصل بعد در استقلال مي ماني؟ 
اين شعار نيست. الان به اين چيزها فکر نمي کنم. همه تمرکزم به روي بازي با تراکتور است. 
*اينکه گل قهرماني استقلال را بزني؟ 
نه اينکه استقلال قهرماني جام حذفي شود. چه من گل بزنم و چه شيخ دياباته و چه ديگر بازيکنان هم تيمي. مهم اين است که قهرمان بشويم. در دربي اگر محمد دانشگر گل نمي زد و بازي مساوي نمي شد گل من هم تلخ مي شد. آن چيز که اتفاقات را براي ما شيرين مي کند باور کنيد موفقيت استقلال است نه گل زني من.

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد