تسنیم/ سایت رسمی بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو از قهرمانی زهرا نعمتی در پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن به‌عنوان «طلای تاریخی» یاد کرد.
سایت رسمی بازی‌های پارالمپیک 2020 توکیو در گزارشی که هر روز منتشر می‌شود، یکی از لحظات برتر ورزشکاران در دوره‌های قبلی این بازی‌ها را یادآوری می‌کند.
آخرین گزارش منتشر شده در این باره مربوط به افتخارآفرینی زهرا نعمتی در پارالمپیک 2012 لندن است. در این گزارش با اشاره به اینکه زهرا نعمتی هشت سال قبل یعنی در روز 27 آگوست (روز گذشته) نخستین بانوی ایرانی لقب گرفت که توانست در المپیک و پارالمپیک به مدال طلا دست پیدا کند، آمده است:
«شما اغلب اوقات نمی‌توانید بگویید که یک نفر، عملکردی تاریخی را به نمایش می‌گذارد، اما این تنها راه برای توصیف آن چیزی است که زهرا نعمتی بانوی کماندار ایرانی در پارالمپیک 2012 لندن به دست آورد. قهرمانی نعمتی در ریکرو بانوان W1/W2 باعث شد تا او نخستین زن ایرانی لقب بگیرد که توانسته است در المپیک یا پارالمپیک به مدال طلا دست پیدا کند. البته این تنها یک شروع برای نعمتی بود، ورزشکاری که چهار سال بعد در المپیک 2016 ریو پرچمدار ایران بود و سپس در پارالمپیک ریو توانست عنوان قهرمانی‌اش را حفظ کند».


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید