ايرنا/ ملي‌پوش فوتبال زنان، گفت: بيش از يک‌سال است که اردو و ديداري نداشتيم و از برنامه‌هاي آينده هم خبر نداريم. واقعا، دليل کم لطفي مسوولان فدراسيون فوتبال به تيم را متوجه نمي‌شوم.
هاجر دباغي با بيان اينکه نقطه ضعف بزرگ فوتبال زنان، نبود رسانه‌ها است؛ اظهار داشت: حضور حسين عبدي به عنوان مديرفني تيم‌هاي فوتبال زنان سبب شده بود تا دانش مربيان و سطح بازي بازيکنان افزايش يابد. اين پيشرفت را در برنامه‌ تيم‌ها در ليگ برتر به صورت کامل مشاهده کرديم.
وي افزود: با توجه به شرايط نمي‌توان پيش‌بيني کرد که بازي‌هاي ليگ فصل آينده برگزار مي‌شود يا خير. زيرا همه دنيا راه‌هاي مقابله با کرونا را انجام مي‌دهند و در اين شرايط بازي‌ها را برگزار مي‌کنند. بايد مسابقات ليگ با الگوبرداري از تيم‌هاي اروپايي و رعايت نکات بهداشتي برگزار شود. مي‌تواند شيوه برپايي ليگ به صورت منطقه‌اي يا متمرکز باشد و اگر ليگ برتر برپا نشود انگيزه از بازيکنان گرفته خواهد شد.
ملي‌پوش فوتبال زنان عنوان کرد: در فصلي که گذشت کارمان را دير شروع کرديم و نتوانستيم به جايگاه مناسبي برسيم. اکنون از ۲ باشگاه پيشنهاد دارم اما سپاهان در اولويت است و تا يک هفته ديگر وضعيتم مشخص مي‌شود.
وي در خصوص وضعيت تيم ملي فوتبال زنان گفت: يک‌سال و خورده‌اي است که تيم ملي اردو و ديداري ندارد. نمي‌توانم دليل کم لطفي فدراسيون فوتبال را در اين يکسال متوجه شوم. پس از صعود از مرحله گروهي به دور دوم مقدماتي المپيک مي‌توانستيم اگر برنامه‌ريزي بهتري داشتيم به دور سوم هم صعود کنيم و متاسفانه اين امر ميسر نشد.
دباغ درخصوص شرايط لژيونر شدن دختران فوتباليست گفت: وقتي ديده نمي‌شويم، پيشنهادي هم نداريم اما من تلاشم را براي لژيونر شدن انجام مي‌دهم. مديران برنامه در بخش مردان بيشتر براي لژيونر شدن کار انجام مي‌دهند و در بخش زنان ورود نمي‌کردند زيرا دستمزدها پايين است. به تازگي شاهد ورود آنان در بخش زنان هستيم و اميدوارم با ديد مثبتي در اين زمينه فعاليت کنند.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد