ايسنا/ ستاره آرژانتيني نمي‌خواهد گام رو به عقب بردارد و هنوز ترجيح مي‌دهد بارسلونا را ترک کند.
به نقل از آس، بارسلونا ليونل مسي را چهارشنبه وارد يک چالش کرد و از مهاجم آرژانتيني خواست که دلايل جدايي اش را توضيح دهد. کاتالونيايي‌ها همچنين به کاپيتان خود اعلام کردند که  به فکر ترک تيم به عنوان بازيکن آزاد نباشد. خوسپ ماريو بارتومئو آماده است تا از سمت خود استعفا دهد اگر مسي به صورت علني اعلام کند دليل اصلي ترک بارسا رييس باشگاه است. مهاجم آبي اناري ها در مقابل اين فشار آماده بود تا سريع پاسخ دهد اما اين کار را انجام نداد. اين موضوع نشان مي دهد فاصله بين طرفين کاهش نخواهد يافت. در مقابل لئو به جنگ مي رود و بيشتر به ترک بارسا تمايل دارد. او مي خواهد به صورت بازيکن آزاد تيم را ترک کند و پيشنهاد ديگري جز منچسترسيتي را گوش نخواهد کرد. 
ستاره آرژانتيني نه گام رو به عقب برخواهد داشت و نه با باشگاه مذاکره خواهد کرد. آبي اناري ها مجبور به اجراي درخواست کاپيتان خود هستند و بايد اجازه دهند   مجاني تيم را ترک کند. البته باشگاه کاتالاني به چنين چيزي فکر نمي کند. مسئولان اين تيم مي خواهند در صورتي مسي جدا شود که از بند آزادسازي قراردادش استفاده شود. با اين حال وکلاي مسي معتقدند به دليل طولاني شدن فصل به خاطر بحران کرونا مي توانند از بندي که در قرارداد ستاره آرژانتيني (ترک باشگاه به صورت بازيکن آزاد در ژوئن) استفاده کنند. در هر صورت نه فيفا و نه يوفا مي خواهند خود را وارد اين جريان کنند و اجازه ندهند که چنين انتقالي ممکن نشود. آن ها ترجيح مي دهند دادگاه در اين رابطه تصميم گيري کند.
نخستين تماس مسي براي پيشنهاد به منچسترسيتي پس از شکست ۸ بر ۲ بارسلونا مقابل بايرن مونيخ اتفاق افتاد. او با پپ گوارديولا تماس گرفت و به او گفت که اکنون زمان تغيير آب و هواست. سرمربي اسپانيايي از اين جمله شگفت زده شد و به مهاجم بارسلونا گفت که اين جابجايي از لحاظ اقتصادي غيرمعمول و پيش‌بيني نشده است. در چنين شرايطي مسئولان سيتي دست به کار شدند و بر اساس اعلام نشريه هلندي دي تلگراف ۵۰۰ ميليون يورو براي اين جابجايي کنار گذاشتند. در اين وضعيت مسي و باشگاه انگليسي به توافق رسيده اند تا ستاره آرژانتيني حداقل دو سال در سيتي بماند. همچنين در اين قرارداد احتمال حضور اين بازيکن در ليگ MLS وجود خواهد داشت.‌ 
بارسلونا در ابتدا مي تواند ۷۰۰ ميليون يورو از فروش ستاره خود به دست آورد اما ممکن است در بدترين حالت اتفاقي که در رابطه با نيمار افتاد دوباره تکرار شود. آبي اناري ها با انتقال مهاجم برزيلي به پاري سن ژرمن ۲۲۲ ميليون يورو در سال ۲۰۱۷ به دست آوردند. سيتي مي خواهد به جاي پول نقد چند بازيکن به بارسا بدهد. سيتيزن ها حاضر هستند  گابريل ژسوس (۱۰۰ ميليون يورو)، اريک گارسيا (۳۰ ميليون يورو) و آنخليو (۲۵ ميليون يورو) را به جاي مسي بدهند اما بارسا نمي خواهد حتي به اين پيشنهاد ۱۵۵ ميليون يورويي فکر کند. براي آبي اناري ها مهم است که مهاجم شماره ۱۰ به صورت علني با هواداران صحبت کند. سپس اجازه دهد با جدايي اش پول به باشگاه تزريق شود تا تيم دوباره ساخته شود. 


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد