ايسنا/ سپاهان و ذوب‌آهن که فصل خوبي را پشت سر نگذاشتند به دنبال انتخاب سرمربي جديدي هستند تا ناکامي‌هاي فصل قبل را جبران کنند.
دو تيم اصفهاني ليگ برتر فوتبال سال خوبي را پشت سر نگذاشتند. سپاهان که فصل را در قامت مدعي قهرماني شروع کرد و تا ميانه راه هم بسيار خوب عمل کرد، درگير حواشي شد و فصل را در رتبه پنجم به پايان رساند. زردپوشان در جام حذفي هم برابر استقلال شکست خوردند و نتوانستند سهميه ليگ قهرمانان را کسب کنند. نتيجه‌اي که در ابتداي فصل کمتر کسي آن را تصور مي‌کرد. در دو بازي پاياني ليگ هم بدون امير قلعه‌نويي به بازي رفتند و تکسيرا بازيکنان را هدايت کرد.
هواداران سپاهان به شدت از عملکرد مسئولان باشگاه و قلعه‌نويي ناراضي بودند. هيات مديره سپاهان هم در روزهايي که شايعه جدايي قلعه‌نويي به گوش مي‌رسيد با نفراتي مذاکره کرد و بعد از رفتن او حتي نام برانکو هم براي هدايت سپاهان در محافل فوتبالي شنيده شد. برانکو هم با تاييد پيشنهاد اين باشگاه به علت حضور در تيم ملي عمان آن را رد کرد. 
سپاهان که تقريبا شش ماه را بدون مديرعامل و با سرپرستي نيکفر سپري کرد حالا محمدرضا ساکت را به عنوان مديرعامل خود مي‌بيند. مديري که اهالي اصفهان و خصوصا سپاهاني‌ها به او علاقه زيادي دارند و سال‌هاي خوب اين تيم در زمان مديريت او رقم خورد. البته ساکت در اين سال‌ها در فدراسيون فوتبال عملکردي خوبي نداشت و از او به عنوان يکي از علل وضعيت فعلي فدراسيون و تيم ملي ياد مي‌کنند.
سپاهان که بايد به زودي در ليگ قهرمانان آسيا به ميدان برود هنوز وضعيت سرمربي‌اش مشخص نيست. از آن‌جايي که بعد از رفتن قلعه‌نويي تاکيد شد که تکسيرا تيم را تا پايان فصل همراهي مي‌کند هنوز معلوم نيست او در ليگ قهرمانان آسيا هم به عنوان سرمربي در اين تيم حضور دارد يا شخص ديگري هدايت اين تيم را بر عهده مي‌گيرد.
در اين چند روز يکي از شايعات جالبي که حول نيمکت سپاهان شنيده شد، رفتن قريب‌الوقوع يحيي گل‌محمدي به اين تيم بود؛ شايعه‌اي که از جانب مسئولان سپاهان تاييد يا تکذيب نشد.

بعد از شکست پرسپوليس برابر استقلال، گل‌محمدي که در فضاي مجازي با جبهه‌گيري هواداران پرسپوليس مواجه شد تمام پست‌هايش را پاک کرد تا به شايعات دامن زده شود. با توجه به قانون منع جذب بازيکن و مربي خارجي در تيم‌هاي ايراني بعيد به نظر مي‌رسد  که سپاهان به جز گزينه ايراني راه ديگري داشته باشد چون دو مورد مستثني از اين قانون يعني کالدرون و استراماچوني هم با توجه به وضعيت طلب‌شان از پرسپوليس و استقلال احتمالا دردسر زيادي براي بازگشت به ايران متحمل مي‌شوند.
تيم ديگر اصفهان يعني ذوب‌آهن تا آخرين بازي فصل،‌ ماندنش در ليگ قطعي نبود. تيمي که تا همين چند سال پيش از مدعيان قهرماني ليگ بود و به فينال ليگ قهرمانان آسيا رسيد اصلا حال و روز خوشي نداشت.
رفتن آذري در ابتداي فصل اين تيم را از همان ابتدا دچار مشکلاتي کرد و با نتيجه نگرفتن منصوريان او هم تيم را ترک کرد و رادولوويچ جانشين او شد.
ذوب‌آهن داشت با سرمربي جديد خود جان تازه‌اي مي‌گرفت که کرونا ليگ و فوتبال را به تعطيلي کشاند. رادولوويچ رفت و ديگر هم برنگشت تا لوکا بوناچيچ سومين سرمربي ذوب‌آهن در طول فصل شود. بوناچيچ که توانست تيمش را در ليگ نگه دارد با پايان فصل از اين تيم جدا شد تا نيکمت ذوب‌آهن دوباره چشم انتظار يک مربي جديد شود؛ مربي‌اي که به احتمال بسيار زياد ايراني است. مسئولان ذوب‌آهن با ۵ گزينه که دو نفرشان سابقه هدايت اين تيم را دارند در حال رايزني هستند و قرار است تا هفته آخر اين هفته سرمربي جديد انتخاب شود.
انتخاب سرمربي جديد براي اين دو تيم حکم خشت اول را دارد. مسئولان سپاهان و ذوب‌آهن بايد از تجربيات گذشته استفاده کنند تا در ميانه راه مجبور به تغيير دوباره نشوند. 


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد