ورزش 3/ جدايي وحيد اميري از پرسپوليس مي‌تواند مشکلاتي تازه را پيش پاي يحيي گل محمدي سرمربي تيم فوتبال اين باشگاه بگذارد.
سرخپوشان تهراني روزهاي ملتهب و پرتنشي را سپري مي‌کنند و اين وضعيت در مديريت باشگاه، کادرفني، بازيکنان و حتي جامعه هواداري نيز وجود دارد و هر يک به محرک ديگري تبديل شده اند. در شرايطي که شب گذشته تصويري از حضور مهدي رسول پناه در عزاداري منتشر شد و در حالي که خبري از يحيي گل محمدي نيست، احتمال جدايي چند بازيکن پرسپوليس در حالي مطرح شده که بسياري انتقال آن را قريب الوقوع مي‌دانند چرا که پيشنهادهايي جدي، وسوسه انگيز و قابل توجه را پيش روي خود مي‌بينند.
وحيد اميري يکي از اين بازيکناني است که پس از گذراندن فصلي درخشان با پيراهن و در حالي که بسياري تصور مي‌کردند که او به صورت قطعي در ترکيب پرسپوليس خواهد ماند، پيشنهادي در حد 700 هزار دلار را در جيب دارد. تيم خواهان او در يکي از ليگ هاي حاشيه خليج فارس حضور دارد و براي حضور قدرتمند در فصل 2020-2021 آماده مي‌شود و وحيد اميري را هم به عنوان ستاره اي بين المللي مدنظر گرفته است تا شمار بازيکنان ايراني اش را افزايش دهد.
اين در حالي است که وينگر شماره 19 با پرسپوليس قرارداد دارد و براي جدايي از اين تيم بايد رضايت مديران اين باشگاه را جلب کند اما پيشنهاد دلاري اين باشگاه عربي سبب شده تا اميري هم با درخواست مالي ويژه آماده حضور در پاي ميز مذاکره شود. همين موضوع در کنار نياز مبرم پرسپوليس به ارز خارجي سبب شده تا احتمال جدايي اين ستاره خرم آبادي بيش از گذشته مطرح شود چرا که پرسپوليس به هيچ عنوان توانايي پرداخت چنين ارقامي را ندارد.
اميري که اين فصل بعد از عليپور و ترابي با شش گل سومين گلزن پرسپوليس در ليگ نوزدهم بود، در روزهايي ناکامي براندائو جونيور نقش مهاجم سايه کارآمد را براي سرخ ها ايفا کرد. سپس در پست هافبک کناري درخشيد و بعد نوبت به حضورش در پست دفاع چپ رسيد و توانست در اين منطقه نيز رضايت کادرفني را جلب کند.
بعد از تثبيت قهرماني پرسپوليس نيز اين ستاره 32 ساله با ثبت ميانگين دو پاس کليدي و دريبل، يکي از پنج بازيکن برتر سرخ ها بود و نقشي کليدي را در تيم گابريل کالدرون و سپس يحيي گل محمدي ايفا کرد. کالدرون علاقه ويژه اي به وحيد اميري داشت و در شرايطي که بسياري تصور مي‌کردند او بعد از ترک ترابزون اسپور دچار افت شده، با هدايت کالدرون به ستاره اي تبديل شد که جايگاه بي بديل در ترکيب قرمزها داشت و در دوران گل محمدي هم اين روند را ادامه داد.

در آخرين بازي پرسپوليس اميري دوباره تغيير پست را تجربه کرد. پس از اين که حدود يک ساعت در کنار علي عليپور به عنوان مهاجم بازي کرد، با خروج نادري در پست دفاع چپ قرار گرفت و ساعت دوم بازي را با شش کنش دفاعي سپري کرد. او که از تکنيک خوبي بهره مي‌برد بارها براي دريبل بازيکنان استقلال تلاش کرد و با ثبت 88درصد پاس صحيح در شب شکست سرخ ها نمايش قابل قبولي را ارائه کرد.
نکته مهم اين است که ستاره 32 ساله پرسپوليسي ها باوجود سن و سال نسبتا بالا، هنوز در اوج دوران فوتبالش حضور دارد و شايد تعداد انگشت شماري از اين بازيکنان در ليگ برتر ايران حضور داشته باشند. البته بايد ديد خود اميري هم که از افت ابتداي فصل به فرم ايده آل کنوني رسيده، آيا دوباره ريسک جدايي را خواهد کرد يا خير؟ البته با وضعيت مالي باشگاه هاي ايراني و پيشنهادهاي وسوسه انگيز دلاري، شايد هر فوتباليستي آينده خود را ترجيح بدهد.
وحيد اميري که دو سال پيش و پس از جام جهاني 2018 ترجيح داد که بعد از پايان قراردادش با پرسپوليس راهي سوپرليگ ترکيه شود و بازي در اروپا را تجربه کند، حالا شايد دوباره از پرسپوليس برود ولي بار سودي قابل توجه را روانه خزانه اين باشگاه خواهد کرد اما جاي خالي اش ممکن است يک سد ديگر را براي دفاع از چهارمين عنوان قهرماني به وجود بياورد؛ خصوصا اين که مديريت پرسپوليس در خريد فهرست يحيي گل محمدي نقشي ضعيف داشته و شايد بسيار ناتوان تر از آني باشد که بتواند خلا يکي از 5 يار اصلي پرسپوليس را پر کند.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد