تسنيم/ فرزاد آشوبي که سابقه بازي در تيم‌هاي استقلال و پرسپوليس را دارد، بزرگ‌ترين ضعف سرخپوشان را در دربي اخير عدم توانايي کنترل بازي در دقايق پاياني دانست.
فرزاد آشوبي درباره شکست تيم پرسپوليس مقابل استقلال در مرحله نيمه نهايي جام حذفي اظهار داشت: ابتدا بايد به شناخت و آگاهي کادر فني پرسپوليس از بازيکنان خودش احترام گذاشت. قطعاً ايده و تفکراتي درباره ترکيب اوليه وجود داشت که مطابق انتظار پيش نرفت، اما چيزي که جاي توجيه ندارد، اين است که وقتي پرسپوليس دقيقه 90 به گل مي‌رسد و نمي‌تواند آن را مديريت کند، حتماً نياز به کار تاکتيکي بيشتري دارد تا اين اتفاق در آينده تکرار نشود.
وي در مورد تعويض‌هاي يحيي گل‌محمدي در اين بازي و عملکرد ضعيف اوساگونا نيز توضيح داد: فوتبال بازي اشتباهات است و اين اتفاقات امکان دارد براي هر کسي رخ بدهد. اينکه الان بخواهيم به راحتي هر تصميمي را زير سؤال ببريم ساده‌ترين کار است،‌ اما با توجه به مشاهدات‌مان در طول بازي، براي خود من هم سؤال است که چرا عليپور که عملکرد خوبي داشت و در دو سه فصل اخير پنالتي‌زن اول تيم بود، در آن لحظه تعويض شد! اوساگونا هم با توجه به روند نامطلوبي که در جريان بازي داشت، بهتر بود جزو پنالتي‌زن‌ها نباشد. به‌هرحال هيچ‌کس به اندازه کادر فني و گل‌محمدي روي بازيکنان شناخت ندارند و انتخاب حق آنهاست. پرسپوليس بازي خوبي انجام داد  و علي‌رغم تمام ايرادتي که مي‌شود گرفت، به نظرم بزرگ‌ترين ضعف اين تيم، عدم توانايي در کنترل دقايق پاياني بازي بود.
بازيکن پيشين تيم فوتبال پرسپوليس و استقلال راجع به صحبت‌هاي تند يحيي ‌گل‌محمدي پس از بازي و اقدام او براي حذف تمام پُست‌هايش در فضاي مجازي، گفت: در اين مورد من نمي‌توانم چيزي بگويم و يحيي خودش بايد صحبت کند. چيزي که در دربي رخ داد، شرايط فوتبالي بود و  قرار نيست هميشه يک تيم پيروز باشد. من معتقدم استقلال به واسطه اشتياق و انرژي بيشتري که براي پيروزي داشت، برنده دربي شد. حالا در روند بازي مي‌شد تصميمات بهتري گرفت، ولي بازهم تأکيد مي‌کنم هيچ‌کس به اندازه کادر فني روي بازيکنان شناخت ندارد. 
آشوبي در ادامه در واکنش به هجمه سنگيني که بعد از باخت عليه گل‌محمدي ايجاد شده است، تصريح کرد: راه فراري از اين هجمه وجود ندارد، ولي انتظار از گل‌محمدي به‌عنوان يک مربي باتجربه و باکيفيت اين است که اين مسئله را مديريت کند. انتظار اين شکست نمي‌رفت و طبيعتاً حرف و نظر زياد خواهد بود، ولي نبايد اين باعث شود پرسپوليس از مسير اصلي دور شود. اين تيم به زودي بايد در ليگ قهرمانان آسيا بازي کند و بايد در آن مسابقات نهايت تمرکز و انرژي را داشته باشد. اين خيلي مهم است که گل‌محمدي براي ليگ قهرمانان آسيا به‌عنوان فرمانده پرسپوليس نهايت انرژي و تمرکز را داشته باشد.
وي درباره صحبت‌هاي گل‌محمدي و اينکه عده‌اي دوست داشتند استقلال برنده دربي باشد، بيان کرد: صادقانه بگويم من اين صحبت‌ها را نه پسنديدم و نه با آن موافق هستم. بله، مي‌شود به تصميم کميته داوران ايراد گرفت که چرا داور را تغيير دادند، ولي چيزي که در بازي رخ داد جاي هيچ بهانه‌ و توجيهي ندارد. فوتبال همين است. همان‌طور که پرسپوليس بردهاي پياپي و قاطعانه‌اي را با گل‌محمدي در ليگ کسب کرد، همان‌طور هم ممکن است در يک بازي شرايط مطابق انتظار پيش نرود. به نظرم خروج از مسائل فني نمي‌تواند راه‌کار مناسبي از سمت يک سرمربي باشد. اصلاً هم چنين انتظاري را از گل‌محمدي نداشتم.
بازيکن پيشين تيم‌هاي پرسپوليس و استقلال همچنين درباره استعفاي فرهاد مجيدي از سرمربيگري استقلال به خاطر مذاکره مديران اين باشگاه با استراماچوني، يادآور شد: بايد از دو منظر به اين موضوع نگاه کرد. به‌هرحال مجيدي سرمربي استقلال است و نتايج خوبي هم در اين مدت گرفته است. او انتظار احترام دارد و کاملاً طبيعي است، اما از سمت مقابل اگر باشگاه استقلال تصميم به مذاکره با سرمربي ديگري گرفته، اين تصميمي کاملاً حرفه‌اي در دنياي فوتبال است.
آشوبي در پاسخ به اين پرسش که آيا مقطع کنوني زمان مناسبي براي مذاکره با استراماچوني بود، گفت: زمانش اصلاً فرقي ندارد. ما اگر حرفه‌اي فکر کنيم ديگر به زمان نگاه نمي‌کنيم. فقط الان بحث احترام بين مربي و باشگاه است و اگر باشگاه اقدامي مي‌کند، اين اقدام بايد با آگاهي و محترمانه صورت گيرد، به شکلي که براي مجيدي شائبه و علامت سؤالي به وجود نياورد. متأسفانه روابط و رفتارها حرفه‌اي نيست، ولي واقعيت اين است که در فوتبال حرفه‌اي دنيا اين مسائل عادي است. قطعاً اتفاقاتي افتاده که مجيدي را آزرده خاطر کرده است، اما من استعفاي او را هم در اين زمان نمي‌پسندم. زحمات زيادي از سمت بازيکنان و او کشيده شده است تا تيم به فينال جام حذفي صعود کند. به نظرم تحمل اين شرايط تا ديدار فينال موضوعي نيست که از توان مجيدي خارج باشد و او بهتر است فعلاً به کارش ادامه دهد و فصل را به پايان برساند.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد