خبر ورزشي/ در بازي نيمه نهايي جام حذفي، مهدي ترابي که قرار بود پنالتي اول پرسپوليس را بزند، به درخواست نوراللهي پنجمين پنالتي‌زن تيمش شد، اما در نهايت فرصتي براي اين کار پيدا نکرد.
پرسپوليس و استقلال در مرحله نيمه‌نهايي جام‌حذفي به مصاف يکديگر رفتند که در پايان يک جدال جذاب، پرگل و نفسگير و در ضربات پنالتي شاگردان يحيي گل‌محمدي مغلوب آبي‌ها شدند. شايد يکي از بحث‌برانگيز‌ترين لحظات اين ديدار همان ضربات پنالتي بود و بسياري از هواداران پرسپوليس نسبت به انتخاب پنالتي‌زنان اين تيم انتقاد کرده و معتقد بودند يحيي گل‌محمدي مي‌توانست انتخاب‌هاي بهتري داشته باشد. اگر شما هم جزو اين دسته از پرسپوليسي‌ها يا اينکه کنجکاو هستيد بدانيد ماجراي پنالتي‌هاي اين تيم چه بوده و بين يحيي و شاگردانش چه گذشته است، گزارش زير را بخوانيد. 
عليپور و بشار جزو پنالتي‌زنان بودند
علي عليپور و بشار رسن دو بازيکني بودند که در آخرين ديدار پرسپوليس مقابل استقلال (قبل از دربي حذفي) ۲ گل تيم خود را زده بودند. از قضا اين دو بازيکن کليدي ۲ گل پرسپوليس در نيمه‌نهايي جام‌حذفي را نيز به استقلال زدند، اما در دقيقه ۱۱۳ هر دو با هم تعويض شدند! عليپور و رسن در حالي تعويض شدند که هر دو جزو پنالتي‌زنان پرسپوليس در ضيافت پنالتي‌ها بودند اما...
يحيي مي‌خواست در ۷ دقيقه پاياني کار را تمام کند!
چرا عليپور و بشار بايد تعويض شوند؟ اين پرسشي بود که براي نيمکت‌نشينان پرسپوليس هم به وجود آمد، اما يحيي مي‌خواست در ۷ دقيقه پاياني به گل برسد و کار استقلال را تمام کند! سرمربي پرسپوليس که تصور مي‌کرد عليپور و بشار خسته شده‌اند مهدي عبدي و اميد عاليشاه را به زمين فرستاد تا به گل برسد ولي محاسبات گل‌محمدي درست ازآب درنيامد.

۲ بازيکن ترسيدند پنالتي بزنند!
چرا X و Y پنالتي نزدند؟ لطفاً اسم ازما نخواهيد، اما دو بازيکن مطرح و کليدي پرسپوليس پس از سوت ۱۲۰ دقيقه بازي ترسيدند پنالتي بزنند! وقتي گل‌محمدي و مربيان پرسپوليس با صداي بلند دوباره پرسيدند: «چه کساني مي‌تواند پنالتي بزند؟» اين دو بازيکن خودشان را لابه‌لاي بقيه بچه‌ها پنهان کردند تا يحيي اسامي آنان را جزو پنالتي‌زنان تيم يادداشت نکند!
پنالتي‌ها را محکم بزنيد!
زماني که داور مسابقه مشغول قرعه‌کشي ضيافت پنالتي‌ها بود کادر فني پرسپوليس فقط يک دستور به بازيکنان داد: ضربات پنالتي خود را محکم بزنيد و آرام شوت نکنيد! محکم بزنيد، هرچه شد مهم نيست و...
نوراللهي پنالتي‌زن پنجم بود، ترابي اول
«مهدي من پنالتي اول را بهتر مي‌زنم، توپ رو بده به من!» اين درخواست احمد نوراللهي در ضيافت پنالتي‌ها از ترابي بود در حالي که شماره ۸ پنالتي‌زن پنجم بود و شماره ۹ پنالتي‌زن اول! نوراللهي توپ را برداشت و برخلاف تمرينات که محکم شوت مي‌زد با ضربه‌اي نرم توپ را به قول مربيان پرسپوليس قِل داد تا سيدحسين حسيني مهم‌ترين پنالتي پرسپوليس (ضربه اول) را مهار کند.
عاليشاه نمي‌خواست پنالتي بزند اما...
دومين پنالتي‌زن پرسپوليس بشار رسن بود که در دقيقه ۱۱۳ تعويض شد و اميد عاليشاه جاي او را گرفت. از آنجايي که عاليشاه فقط ۷ دقيقه بازي کرده بود از کادر فني درخواست کرد کس ديگري پنالتي بزند! تصورش را بکنيد مهم‌ترين پنالتي پرسپوليس (ضربه اول) خراب شده و شايد کس ديگري هم جاي عاليشاه بود همين حرف را مي‌زد: «آقا! من تازه وارد زمين شدم و بهتر نيست يکي ديگر بزند؟»، اما جواب يحيي گل‌محمدي و مربيان پرسپوليس هم جالب بود: «نه، خودت بايد بزني. اين همه تجربه داري و در تمرينات هم از همه بهتر پنالتي مي‌زدي... برو پشت توپ و خيالت راحت باشد.» اتفاقاً پنالتي دوم پرسپوليس بهترين پنالتي اين تيم بود که عاليشاه خلاف جهت حرکت گلر استقلال زد و گل شد!
اوساگونا خودش داوطلب شد!
کريستين اوساگونا که در تمرينات هم خوب پنالتي مي‌زد داوطلب شد ضربه پنالتي سوم پرسپوليس را بزند. اين در حالي بود که گفته مي‌شد سومين پنالتي‌زن پرسپوليس علي عليپور بود که تعويض شد. مهاجم اهل نيجريه جوري به توپ ضربه زد که سوژه هواداران استقلال شد و... البته اوساگونا واقعاً پنالتي خودش را برخلاف نوراللهي محکم زد، اما بسيار بي‌دقت!
شجاع پنالتي‌زن چهارم بود
شايد ندانيد، اما قرار بود شجاع خليل زاده پنالتي چهارم پرسپوليس را بزند که فرصت به او نرسيد. پرسپوليسي‌ها دو پنالتي خود را خراب کردند و استقلالي‌ها همه پنالتي‌ها از جمله پنالتي چهارم خود (توسط ارسلان مطهري) را تبديل به گل کردند تا خليل زاده هم بنشيند و حسرت بخورد.

به بهترين پنالتي‌زن پرسپوليس پنالتي نرسيد!
مهدي ترابي که قرار بود پنالتي اول پرسپوليس را بزند، به درخواست نوراللهي پنجمين پنالتي‌زن تيمش شد، اما فرصتي براي اين کار پيدا نکرد. خود مربيان پرسپوليس هم اعتراف مي‌کنند بهترين پنالتي‌زن اين تيم مهدي ترابي است، اما دوست صميمي اين بازيکن اجازه نداد شماره ۹ پنالتي بزند. به عبارت بهتر و در ميان تعجب همگان «به بهترين پنالتي‌زن پرسپوليس پنالتي نرسيد!»
نکته‌: اگر مهدي ترابي خودش پشت ضربه پنالتي اول مي‌ايستاد يا نوراللهي آن تقاضاي عجيب را از دوست و همبازي صميمي‌اش نمي‌کرد، چنانچه بشار رسن و علي عليپور تعويض نمي‌شدند و در ضربات پنالتي به تيم کمک مي‌کردند، در صورتي که آن دو بازيکن پرسپوليس از زدن ضربه پنالتي نمي‌ترسيدند يا بوژيدار رادوشويچ حداقل پنالتي عجيب ميليچ هموطن خودش را با پا مي‌گرفت شايد اتفاقات ديگري مي‌افتاد. شايد هم باز پرسپوليس حذف مي‌شد چراکه ماهيت جام‌حذفي همين است و يک تيم بايد حذف شود.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد