مهر/ دبير کل فدراسيون واليبال با اشاره به اينکه اکثر مربيان تراز اول دنيا با يک تيم قرارداد دارند، گفت: قطعا سرمربي جديد تيم ملي واليبال فروردين ماه در ايران خواهد بود.
ميلاد تقوي درباره بررسي وضعيت سرمربي تيم ملي واليبال ايران گفت: قرار شد براي مربيان بزرگ دنيا کار کنيم. منطقي است که پيشنهاداتي براي آنان بفرستيم. هنوز هيچ گزينه نهايي مطرح نشده است. گمانه زني‌هايي درباره گزينه نهايي صورت گرفته است که صحيح نيست.

دبيرکل فدراسيون واليبال ادامه داد: روز چهارشنبه ليست ۴-۵ نفره نهايي را اعلام خواهيم کرد تا بر اساس آن به جمع بندي نهايي دست يابيم.
تقوي درباره زمان حضور احتمالي سرمربي تيم ملي در ايران تصريح کرد: هر مربي تراز اول جهان در حال حاضر مشغول به فعاليت است و با تيمي قرارداد دارد. زماني که پذيرفتيم هدف ما قرارگيري جزو ۴ تيم برتر المپيک است و براي رسيدن به آن مربي تراز اول را پذيرفتيم، بايد شرايط کاري او را نيز قبول کنيم و به آن احترام بگذاريم. قطعاً سرمربي تيم ملي از فروردين ماه در ايران حضور خواهد داشت اما درباره دستيارانش و افرادي که در ايران حضور و بازي‌ها را بررسي کنند بعداً تصميم گيري خواهيم کرد و کميته فني به سرمربي کمک خواهد کرد.
وي درباره ۱۵ تيمي شدن رقابت‌هاي ليگ برتر واليبال و مخالفت مديران عامل باشگاه با اين تصميم خاطرنشان کرد: بعيد مي دانم مديران باشگاه‌ها مخالف ۱۵ تيمي باشند چرا که در جلسه آنلايني که برگزار شد اکثر آنها با ۱۵ تيمي شدن مسابقات موافقت کردند وگرنه براي فدراسيون ۱۶ تيمي رقابت‌ها بهتر بود چرا که بازي‌ها جذاب‌تر و هيجان‌انگيزتر برگزار مي‌شد. حتي پيشنهاد ۱۶ تيمي شدن را فدراسيون داد اما مديران عامل موافقت نکردند.
تقوي در ادامه تأکيد کرد: نگاه و هدف ما براي افزايش تيم‌ها اين بود که با توجه به شرايط کرونا، اکثر استان‌ها نماينده‌اي در رقابت‌هاي ليگ برتر داشته باشند و به ايجاد روحيه ورزشي کمک کنند.
دبير کل فدراسيون واليبال درباره نقض آيين نامه رقابت‌ها گفت: قطعاً هر جا مشکلي وجود داشته باشد آيين نامه تغيير خواهد کرد. آيين نامه رقابت‌هاي ليگ برتر واليبال با نظر همه دست‌اندرکاران و خانواده واليبال قابل تغيير است.
تقوي درباره تدبير و راهکار فدراسيون براي جلوگيري از بهانه تراشي تيم‌ها به ويروس کرونا و لغو مسابقات اظهار داشت: ستاد ملي مبارزه با کرونا يک پروتکل بهداشتي را در نظر گرفته است. قطعاً جواب آزمايش مثبت PCR در مراکز مورد تأييد ستاد ملي مبارزه با کرونا و وزارت بهداشت است و اگر تخلفي در آن صورت گيرد، ما مقصر نيستيم. مبناي ما آزمايشگاه مورد تأييد دستگاه ذيربط است و اگر قصوري در آن صورت گيرد، بايد پاسخگو باشد.

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد