مهر/ باشگاه استقلال که در آستانه حضور در ليگ قهرمانان آسيا قرار دارد، صرفنظر از پيگيري‌هاي بازگشت آندره استراماچوني با حواشي و بحران‌هايي روبرو است که باعث نگراني هوادارانش شده است.

در حالي که موضوع روز و داغ هواداران استقلال بازگشت احتمالي استراماچوني به نيمکت اين تيم است، در حاشيه پررنگ شدن اين خبر آبي‌ها با حاشيه‌هاي زيادي دست و پنجه نرم مي‌کنند. مشخصا استقلالي‌ها روزهاي خوشي را سپري نمي‌کنند و نگراني هواداران اين تيم هم چندان بي‌مورد نيست.
احمد سعادتمند مديرعامل باشگاه استقلال بعد از تحمل هجمه‌اي سنگين از انتقادات هواداران در پستي اينستاگرامي با تاکيد بر ساخت تيمي کهکشاني، به آنها وعده اخباري جذاب در روزهاي شنبه و يکشنبه داد. 
استقلالي‌ها که بعد از فينال جام حذفي رسما وارد بازار نقل و انتقالات شدند، تاکنون تنها يک بازيکن يعني رشيد مظاهري  را به صورت رسمي به خدمت گرفته‌اند که اين بازيکن تحت شکايت تراکتور بوده و احتمال محروميت ۶ ماهه براي او وجود دارد.
محمد حسين مرادمند و سعيد واسعي هم ديگر بازيکنان مد نظر استقلال هستند که گويا مذاکرات مفصلي هم با آنها صورت گرفته و توافق نهايي هم به دست آمده. اما دو باشگاه پيکان و شهرخودرو هنوز رضايتنامه اين دو بازيکن را صادر نکرده‌اند تا حضور آنها در بين آبي‌ها نيز در ابهام قرار داشته باشد.
به جز اين خريدهاي حرف و حديث دار، آبي‌ها روي چند بازيکن ديگر هم دست گذاشته‌اند که از جمله مي‌توان به بابک مرادي، امير حسين کريمي، متين کريم زاده و... اشاره کرد. بازيکناني که هيچ کدامشان از ستاره‌هاي ليگ نبودند و مطرح شدن نام اينها باعث خوشحالي هواداران نشد. البته کريمي در نهايت راهي تيم شهرخودرو شد.
با اين که در آشفته بازار نقل و انتقالات از چند ستاره مثل اشکان دژآگه، رضا اسدي و احسان حاج صفي به عنوان خريدهاي جديد استقلال نام برده مي‌شود، اما هيچ يک از اين نفرات تاکنون به استقلال نزديک نشده‌اند. 
آبي‌ها که در روزهاي اخير اخبار خوب نقل و انتقالاتي نداشته و با مقايسه عملکرد نقل و انتقالاتي باشگاه خود با باشگاه رقيب بيشتر دچار ياس و نا اميدي مي شوند، با معضل ديگري مواجه هستند و آن هم عدم تمديد با چند بازيکن که قراردادشان به اتمام رسيده و جدايي طلبي بازيکنان مهم و کليدي مثل علي کريمي و عارف غلامي مي باشد. ضمن اين که برخي از پالس ها نيز براي جدايي از سوي چند بازيکن دريافت شده است.
در حالي هواداران استقلال در انتظار دريافت اخبار جذاب بودند، نه تنها اخباري جز قراردادهاي حرف حديث دار با مظاهري، مرادمند و واسعي نشنيدند، بلکه اخبار ناخوشايندي مثل فسخ يک طرفه قرارداد بازيکنان، بسته بودن پنجره نقل و انتقالات به دليل بدهي به شفر و عدم امکان استفاده از خريدهاي جديد در آسيا را دريافت کردند.
تمرين استقلال از روز دوشنبه با حضور مجيد نامجو مطلق به عنوان سرمربي آبيها آغاز شد که در اين جلسه تمرين تعدادي از بازيکنان اصلي  و کليدي حضور نداشتند و اکثريت در اختيار جوانتر ها قرار داشت.
هواداران استقلال در روزهاي شنبه و يکشنبه و حتي دوشنبه هيچ خبر جذابي دريافت نکردند و همچنان انتظار مي‌کشند تا ببينند سرنوشت تيم شان چه مي‌شود. 


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد