باشگاه خبرنگاران/ عضو هيات‌مديره باشگاه شهرخودرو خراسان گفت: متاسفانه شرايط حاکم بر نقل و انتقالات ليگ برتر فوتبال به گونه‌اي شده است که تيم‌هاي خصوصي محو تاخت و تاز باشگاه‌هاي دولتي شده‌اند.
به نقل از سايت رسمي باشگاه شهرخودرو خراسان،  خدايي عضو هيئت مديره باشگاه شهرخودرو با اشاره به ارقام کنوني مطرح شده از سوي بازيکنان ليگ‌برتري فوتبال در فصل نقل و انتقالات اظهار داشت: متاسفانه به دليل تحريم‌هاي ناجوانمردانه، فشار زيادي بر اقتصاد کشور تحميل شده و اين موضوع در باشگاهداري اين رشته پرهزينه نيز حاکم شده، اما نمي‌دانيم چرا اين شرايط سخت را فقط بايد باشگاه‌هاي خصوصي لمس کنند و اثري از فشار اقتصادي در باشگاه‌هاي دولتي ديده نمي‌شود.
وي ادامه داد: به شخصه معتقدم فوتبال با توجه به جنبه‌هاي اجتماعي آن بايد همواره رونق داشته باشد، اما متاسفانه جدال نابرابري ميان باشگاه‌هاي خصوصي و دولتي که امسال تعدادشان هم بيشتر شده به وجود آمده که تنها خصوصي‌ها که به صورت شخصي هزينه مي‌کنند، متضرر مي‌شوند.
عضو هيئت‌ مديره شهرخودرو با اشاره به موضع اخير مالک باشگاه نساجي مازندران نيز تصريح کرد: حدادي حق دارد که نگران باشد. حقيقتا همه تيم‌هاي بخش خصوصي در اين اوضاع و احوال اقتصادي محو ريخت و پاش‌هاي باشگاه‌هاي دولتي در فصل نقل و انتقالات شده‌ايم چراکه برخي باشگاه‌ها قيمت بازيکنان را چند برابر کرده‌اند و با پيشنهادات نجومي حتي ما را در حفظ بازيکنان‌مان دچار مشکل کرده‌اند.
خدايي تاکيد کرد: وقتي باشگاهي به بازيکن شما که قرارداد هم دارد ۲ يا چند برابر قرارداد سال گذشته‌اش پيشنهاد مي‌دهد مگر مي‌شود آن بازيکن را حفظ کرد؟ اين موضوع باعث شده تا تفاوت باشگاه‌ها در ليگ سال آينده متاثر از اين رقابت نابرابر شود. واقعا باشگاه‌هاي خصوصي چه گناهي کرده‌اند که بخاطر نداشتن اعتبارات دولتي بايد در نقل و انتقالات عقب‌تر بايستند و جولان باشگاه‌هاي دولتي را تماشا کنند؟
وي با اشاره به نياز ورود نهاد‌هاي نظارتي به اين مشکل تاکيد کرد:‌اي کاش مديران باشگاه‌هاي دولتي فقط نيم درصد از هزينه تيمشان را از جيب شخصي مي‌دادند تا حرف ما را متوجه شوند. واقعا نهاد‌هاي نظارتي چه زماني مي‌خواهند به اين موضوع ورود کنند؟ وقتي همه تيم‌ها بسته شد؟ مگر تيم‌هاي خصوصي و هواداران آن‌ها چه گناهي کرده‌اند که قرباني تاخت و تاز دولتي‌ها شوند؟ واقعا اين پول‌ها در اين شرايط اقتصادي از کجا مي‌آيد؟
عضو هيئت مديره شهرخودرو با اشاره به ممنوعيت ورود خارجي‌ها به ليگ يادآور شد: اميدوارم با تمام فشاري که با اين تصميم به باشگاه‌ها وارد شده و بر روي بالا رفتن قيمت بازيکنان داخلي هم اثرگذار شده، ناگهان اين تصميم را به نفع چند باشگاه خاص تغيير ندهند که باز اوضاع از اين هم بدتر خواهد شد هر چند که زمزمه‌هاي آن از الان شنيده مي‌شود.
خدايي در پايان خاطرنشان کرد: باشگاه شهرخودرو خراسان با کسب يک عنوان چهارمي و سهميه آسيا و يک عنوان ششمي به عنوان نماينده خراسان بزرگ تاکنون عملکرد مناسبي به گواه کارشناسان فوتبال داشته و انشاالله به دنبال اين است که در برنامه بلند مدت خود افتخارات بيشتري را به هواداران لايق استان هديه کند.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد