جام نيوز/ شيوع ويروس کرونا سبب شد تا مسابقات ورزشي در سراسر دنيا به تعويق بيفتد و ماه‌ها بحث و جدل بر سر شروع دوباره مسابقات يا تعطيلي کامل آن شکل گرفته بود و اين حواشي در فوتبال ايران دوچندان به چشم مي‌آمد.
شيوع ويروس کرونا سبب شد تا مسابقات ورزشي در سراسر دنيا به تعويق بيفتد و ماه‌ها بحث و جدل بر سر شروع دوباره مسابقات يا تعطيلي کامل آن شکل گرفته بود و اين حواشي در فوتبال ايران دوچندان به چشم مي‌آمد.
رقابت‌هاي فوتبال در ايران از نيمه اسفندماه 1398 به حالت تعليق درآمد و با اتمام فصل بهار و پس از نزديک به 4 ماه وقفه دوباره از سر گرفته شد. اين وقفه مشکلات بسياري را پيش روي اهالي فوتبال از مسئولان گرفته يا بازيکنان قرار داده و حالا در مقطع زماني‌اي قرار گرفته‌ايم، که مدت قرارداد بازيکنان و باشگاه‌ها محل بحث ميان طرفين به شمار مي‌رود.
فصل فوتبالي ايران به جاي خاتمه يافتن در ارديبهشت ماه تا تاريخ 30 مردادماه به طول انجاميد و همين شنبه بود که فينال جام حذفي در مشهد بين دو تيم استقلال و تراکتور برگزار شد تا اين فصل فرسايشي براي اين دو تيم سخت‌تر از ساير تيم‌ها هم بشود.
اما کميته تعيين وضعيت فدراسيون فوتبال و نورشرق چطور به باشگاه استقلال کمک کرده‌اند؟ موضوع از اين قرار است که در قراردادهاي بازيکنان و مربيان باشگاه استقلال  ماده‌اي درج شده، که به موجب آن بازيکنان و مربيان عليرغم اينکه مدت قرارداد آنها به پايان رسيده است، متعهد هستند تا پايان مسابقات ليگ قهرمانان آسيا اين تيم را همراهي کنند. در واقع مطابق تفسيري که کميته تعيين وضعيت بازيکنان در اين مورد انجام داده، باشگاه‌ را در موقعيت بالاتري نسبت به بازيکنان قرار داده است.
بر اساس اين بند که در قراردادهاي بازيکنان و باشگاه استقلال تهران براي پايان يافتن مدت همکاري وجود دارد، قراردادهاي بازيکنان اين تيم‌ تا پايان مسابقات ليگ قهرمانان آسيا معتبر محسوب شده و بازيکنان مزبور نمي توانند از تيم جدا شوند.
در واقع نورشرق رئيس کميته تعيين وضعيت فدراسيون فوتبال، تفسيري از قرارداد بازيکنان با باشگاه استقلال تهران داشته‌ که به موجب آن فسخ يکطرفه آنها را پيش از اتمام مسابقات ليگ قهرمانان آسيا غيرقانوني دانسته است. با اين وصف و با تفسيري که  نورشرق رئيس کميته تعيين وضعيت فدراسيون فوتبال داشته، بازيکنان باشگاه‌ استقلال، همچنان بايد تا پايان رقابت‌هاي ليگ قهرمانان آسيا اين تيم را همراهي کنند.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد